Pigmentinės dėmės gali atsirasti ir spuogų varginamiems paaugliams | kl.lt

PIGMENTINĖS DĖMĖS GALI ATSIRASTI IR SPUOGŲ VARGINAMIEMS PAAUGLIAMS

  • 0

Jeigu vasarą neatsispyrėte pagundai daug degintis ar buvote pamiršusios apsaugos nuo saulės priemones, tikėtina, kad jūsų veido, rankų, pečių bei dekoltė srityje gali atsirasti pigmentinių dėmių.

Ilgametę darbo patirtį turinti kosmetologė Edita Debesys pastebi, kad su šia problema susiduria vis daugiau moterų.

Kosmetologės teigimu, pigmentinės dėmės būna įgimtos arba įgytos. Įgytos pigmentinės dėmės gali atsirasti dėl šių priežasčių: ultravioletinių spindulių kiekio, po traumos, nėštumo laikotarpiu, dėl hormoninių pokyčių, amžiaus, šalutinio vaistų poveikio, kepenų veiklos sutrikimų, vitaminų stokos, onkologinių susirgimų. Paaugliai, kuriuos dažnai kamuoja aknė, gali taip pat sulaukti pigmentinių dėmių, mat jos gali pradėti formuotis odos pažeidimų vietoje – spuogų vietoje ar net įkandus vabzdžiui.

Paaugliai, kuriuos dažnai kamuoja aknė, gali taip pat sulaukti pigmentinių dėmių, mat jos gali pradėti formuotis odos pažeidimų vietoje – spuogų vietoje ar net įkandus vabzdžiui.

Pastebėjus pirmąsias pigmentines dėmes, specialistė rekomenduoja pasikonsultuoti su dermatologu. „Pirmiausia reikėtų išsiaiškinti pigmento atsiradimo priežastį. Ar pigmentas atsirado nuo saulės, ar soliariumo spindulių, ar nuo mechaninio pažeidimo odoje. O galbūt tai rimtas signalas, informuojantis apie rimtesnes endokrininės sistemos, kepenų, kiaušidžių ar kitas ligas. Atsiradus nebūdingoms pigmentinėms dėmėms, vienareikšmiškai reikėtų kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta jų atsiradimo priežastis ir paskirtas gydymas ar tiesiog procedūra. Jei pigmentinių dėmių kilmė yra žinoma, tai pirmoji ir būtina prevencija yra pašalinti veiksnį. Jei to padaryti neįmanoma, apsaugokite savo odą, naudodami kremus su SPF30 arba 50, nes priklausomai nuo metų laiko, saulė dar labiau provokuoja pigmento atsiradimą ir paryškėjimą“, – sako E. Debesys.

Kaip išvengti pigmentinių dėmių?

Melaninas apsaugo odą nuo ultravioletinių saulės spindulių. Deginantis, jo kiekis organizme didėja. „Kuo labiau provokuosime odą, t. y. piktnaudžiausime saule, soliariumais, tuo didesnio atsako sulauksime iš odos. Ne tik vasaros metas yra pavojingas odai, žiemą odą taip pat veikia saulė, tad reikėtų nepamiršti apsaugos. Lietuvoje vyrauja šviesus odos fototipas, o kuo oda šviesesnė, tuo ji jautresnė UV spinduliams. Denkite veidą kepuraitėmis, saulės akiniais, denkite pečius šviesiais, lengvais, medvilniniais rūbais, venkite kaitriausios saulės. Na, o be apsauginio kremo į paplūdimį eiti net nerekomenduočiau. Kuo labiau piktnaudžiausite saulės ar soliariumo spinduliais, tuo ankščiau sulauksite senatvinių pigmentinių dėmių ant odos“, – tikina kosmetologė.

Ar atsiradusias pigmentines dėmes įmanoma panaikinti?

Pasak E. Debesys, prevencinėmis namų priežiūros kosmetinėmis priemonėmis pigmentines dėmes pašalinti būtų sudėtinga, tačiau galima jas pašviesinti arba koreguoti. „Rinkitės priemones, į kurių sudėtį įeina niacinamidas, arbutinas, migdolų rūgštis, saldymedžio ekstraktas, cinkas, vitaminas B3, fito rūgštis, azeloglicinas. Pigmentinių dėmių šalinimui rekomenduočiau rinktis radijo dažnio, cheminių pilingų, mezoterapijos arba lazerių procedūras. Nepamirškite, jog pašalinus pigmentines dėmes būtina apsisaugoti nuo saulės, ypatingai po procedūrų!,“ – pataria specialistė.

GALERIJA

  • Pigmentinės dėmės gali atsirasti ir spuogų varginamiems paaugliams
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS