Prieš smurto vaizdus feisbuke kovos tūkstančiai naujų darbuotojų | kl.lt

PRIEŠ SMURTO VAIZDUS FEISBUKE KOVOS TŪKSTANČIAI NAUJŲ DARBUOTOJŲ

Socialinių tinklų milžinė „Facebook“ pranešė samdysianti 3 tūkst. papildomų darbuotojų, kurie turėtų pastebėti ir pašalinti vartotojų skelbiamus smurto vaizdus. Dėl lėto reagavimo į smurto vaizdavimo atvejus bendrovė pastaruoju metu sulaukė daug kritikos.

Nuo šiol atsiras daugiau šansų užkirsti kelią nusikaltimo transliavimui per socialinį tinklą „Facebook‘. Bent jau taip mano bendrovės vadovas Markas Zuckerbergas, sakęs, kad jo komandai ne kartą jau yra pavykę padedant teisėsaugai užkirsti kelią, pavyzdžiui, savižudybei, kai apie ją „Facebook“ tinkle pradėjo kalbėti šio tinklo vartotojas.

Tačiau M. Zuckerbergas pripažįsta – buvo ir blogai pasibaigusių atveju, kai socialiniame tinkle nusikaltimo vykdytojai paliko žudymų ar prievartavimo vaizdų, o „Facebook“ darbuotojai juos pastebėjo ne iš karto.

Viešieji ryšiai?

Praėjusią savaitę tailandiečio nusikaltimo įrašas, kai nužudė dukrą ir nusižudė pats, „Facebook“ tinkle buvo ištrintas tik praėjus dienai, kai vaizdus buvo spėję peržiūrėti 300 tūkstančių vartotojų. Dabar tokių atvejų išvengti padės 3 tūkst. naujų darbuotojų, kurie prisijungs prie 4 tūkst. 500 dirbančiųjų operacijų skyriuje.

„Kai girdi apie 3 tūkst. naujų darbuotojų pranešimams stebėti ar bandymams filtruoti melagingas naujienas „Facebook“, pirmas įspūdis sufleruoja viešųjų ryšių kampaniją. Bendrovė bando gerinti santykius su vartotojais. „Facebook“ tinklui tai viena didžiausių problemų“, – sako „Reuters“ finansinių naujienų analitikė Hilary Kramer.

Kritikai sako – nauji darbuotojai išduoda, kad smurto vaizdus automatiškai atpažinti turintys „Facebook“ tinklo programuotojų kodai vis dar per silpni.

Kur ir kaip konkrečiai dirbs minėti 3 tūkst. naujų darbuotojų, bendrovė neskelbia. Pirmą šių metų ketvirtį ji giriasi užfiksavusi 3 milijardų dolerių pelną.

Ženklus pelno šuolis

Jungtinių Valstijų bendrovė „Facebook“, valdanti to paties pavadinimo socialinį tinklą, trečiadienį pranešė apie pirmąjį šių metų ketvirtį gautą gerokai didesnį pelną. O socialinio tinklo naudotojų skaičius artėja prie dviejų milijardų.

„Facebook“ pelnas pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, šoktelėjo 76 proc. iki 3,06 mlrd. JAV dolerių. O apyvarta išaugo 49 proc. iki 8,03 mlrd. JAV dolerių.

Tuo tarpu mėnesinių feisbuko vartotojų skaičius išaugo 17 proc. iki 1,94 mlrd.

„Metų pradžia buvo puiki, – sakė „Facebook“ vienas iš įkūrėjų ir vadovas Markas Zuckerbergas (Markas Zukerbergas). – Ir toliau kuriame įrankių palaikyti stiprią pasaulinę bendruomenę."

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS