V. Matijošaitis: mirštu, kaip noriu gyventi | kl.lt

V. MATIJOŠAITIS: MIRŠTU, KAIP NORIU GYVENTI

  • 68

„Ką reiškia stovėti ties plona linija, skiriančia gyvenimą ir mirtį, patyriau du kartus. Profesionalių medikų dėka (jiems būsiu dėkingas visą likusį gyvenimą) man pavyko šios linijos neperžengti. Kitas kartas buvo mano žmonos netektis, tapusi didžiausia mano gyvenimo tragedija“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

V. Matijošaitis dalijasi gyvenimiška patirtimi: „Mes abu su žmona suvokėme, kad negyvensime amžinai ir kažkuriam iš mūsų teks išeiti pirmam. Nevengdavome temos ir apie donorystę. Irena buvo kategoriškai nusprendusi ir man labai aiškiai pasakiusi – jei ji išeis pirma, jos organus turime paaukoti donorystei. Ji donorystę siejo ne su mirtimi, o su gyvybės tęstinumu. Jos tvirta nuomonė šiuo klausimu paveikė mane ir vaikus“.

Pasak Kauno mero, jo žmona dovanojo savo organus ir taip kažkam suteikė antrą gyvenimą. Dėl to jos atminimas yra gyvas iki šiol.

„Suprasdami, kiek daug Irena šiuo poelgiu davė kitiems, su sūnumis įkūrėme jos vardo fondą, skatinantį donorystės idėją Lietuvoje. Dažnai girdžiu žmones sakant: „mirštu, kaip noriu atostogų“ ar „mirštu, kaip noriu naujo darbo“. Tačiau iš tiesų viskas susiveda į tai, kad mes norime gyventi (geriau, patogiau). Gyventi nori ir tie žmonės, kurie šiandien laukia organų. Šie žmonės tikrai nesakys, kad jie nori atostogų, naujų batų ar kito darbo. Iš jų lūpų išgirsime „mirštu, kaip noriu gyventi““, – pasakoja meras.

V. Matijošaitis sako, kad tam, jog turėtum galimybę išgelbėti kitų žmonių gyvybes, nereikia būti kažkokiu ypatingu. Pakanka su artimaisiais būti pakalbėjus apie donorystę arba turėti donoro kortelę. Didžiausia dovana, kurią galime kam nors suteikti – antras gyvenimas.

Kauno meras kviečia visus apsispręsti šiandien. Taip pat visi norintys kviečiami  į I. Matijošaitienės fondo organizuojamą performansą „Mirštu, kaip noriu gyventi“.

Pradžia: penktadienis, spalio 13 d., 9 val.

Pabaiga: šeštadienis, spalio 14 d. 9 val.

Vieta: performansas vyks simboliškose vietose, kur laukimas susitinka su beprotišku skubėjimu – Vilniaus geležinkelio stotyje (Geležinkelio g. 16) ir Kauno autobusų stotyje (Vytauto pr. 24).

Performanso metu kiekvienas žmogus kviečiamas išstovėti nuo 1 min. iki 24 val. ir taip išreikšti simbolinį savo palaikymą laukiantiems organų donoro. Registraciją į performansą galima rasti čia. 

Rašyti komentarą
Komentarai (68)

Nepatenkintas menku apšvietimu Kaune

Visiškai silpnas gatvių ir šaligatvių apšvietimas Kaune. Gal kokius 3-4 kartus susilpnintas, kaip kokioje žvakės šviesoje. Prie gero mero taip nebūtų.

Slykstu

Rytais apie 7.30 miesto miegamuosiuose rajonuose isjungtas gatviu apsvietimas. Oras sia savaite baisus, vaikus vezam i mokykla, nieko nesimato, milijonai tratinami statyboms, nera apsvietimui??? Uz ka turime megti sita veikeja??? Kauno biudzetas parceliuojamas statyboms.

Klausimas

Krabas pradeda prezidentinius rinkimus.Dabar kiekvieną dieną pateiks jis pats arba jo samdiniai apie didžiausias jo angeliškas dorybes.Net žmonos mirtį [ne visai aiškiai kokią] drįs naudoti.Jeigu bent kelis kartus vos nenumirė,tai kiek temps būdamas prezidentu?Juk ir prezidentaudamas turės rūpintis savo milijonais.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS