Prieš darželinukus smurtavo ne tik grupės auklėtoja, bet ir jos kolegės? | kl.lt

PRIEŠ DARŽELINUKUS SMURTAVO NE TIK GRUPĖS AUKLĖTOJA, BET IR JOS KOLEGĖS?

  • 48

Antradienio rytą Kauno policija gavo pranešimą apie fizinį ir psichologinį smurtą Panemunėje įsikūrusiame vaikų lopšelyje-darželyje "Šnekutis". Pareigūnams pradėjus tokį skundą Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui parašiusių šį darželį lankančių vaikų tėvų apklausą, paaiškėjo, kad jie turi pretenzijų ne tik skunde minimai keturmečių grupės auklėtojai, bet ir jos kolegei bei jų padėjėjai.  

Skundą, apie kurį Vaiko teisių apsaugos skyrius informavo policiją, pasirašė devyni minėtą lopšelį-darželį lankančių vaikų tėvai. 

Jie skundžiasi, kad grupės auklėtoja trankė jų vaikams per rankas, ėmė už kaklo bei kitais veiksmais sukėlė mažamečiams fizinį skausmą. Be to, ji naudojo ir psichologinę prievartą: neleisdavo vaikų pietų miego metu į tualetą, o kai šie prisišlapindavo, bausdavo. Viena iš bausmių už nepaklusnumą buvo mažamečių uždarymas į atskirą patalpą. Be to, jie rišami lipnia juostele.

Tėvai teigia tai sužinoję, kai vaikai pradėjo nebenorėti eiti į darželį, tapo baikštūs ir irzlūs, pradėjo keistai reaguoti, pavyzdžiui, netyčia išpylę namuose iš puodelio kokį nors gėrimą. Pradėjus aiškintis tokio jų pasikeitimo priežastis, mažamečiai pradėjo pasakoti apie darželio auklėtojos elgesį su jais panašiomis aplinkybėmis.

Tėvai dėl netinkamo minėtos auklėtojos elgesio iš pradžių kreipėsi į darželio direktorę. Tačiau ši, anot jų, į tai nereagavo, dėl ko jie parašė skundą Vaiko teisių apsaugos specialistams. Beje, pastarieji tą pačią dieną gavo ir pačios direktorės pranešimą apie minėtą tėvų kreipimąsi į ją su prašymu padėti įvertinti susidariusią situaciją.

Tačiau, anot Kauno miesto savivaldybės, kuri yra šio, kaip ir kitų miesto vaikų lopšelių-darželių steigėja, atstovų, "Šnekučio" direktorė bandė nuslėpti nuo jų šį įvykį. Taip traktuojamas jos delsimas pranešti apie tėvų kreipimąsi iš karto po jo. "Šnekučio" direktorė pranešė apie tai Vaiko teisių apsaugos skyriui tik po trijų dienų. 

Be to, ji, anot savivaldybės atstovų, iš karto turėjo nušalinti tėvų skunde minimą grupės auklėtoja nuo darbo su vaikais, o ne perkelti ją į kitą grupę. Savivaldybė pareikalavo ją nušalinti nuo darbo, kol bus atliktas ikiteisminis tyrimas. 

Kauno policija pradėjo tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už fizinio skausmo mažamečiams sukėlimo arba kankinimo. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas nuo pagalbos į Vaiko teisių apsaugos skyrių besikreipusių tėvų apklausos. Trečiadienį dėl pastarųjų užimtumo pavyko apklausti tik trečdalį pasirašiusiųjų minėtą skundą. Pirmosios apklausos rodo, kad įtarimai, kuriais remiantis pradėtas ikiteisminis tyrimas, tvirtinasi. 

Neatmetama, kad gali tekti apklausti pas ikiteisminio tyrimo teisėją ir pačius mažamečius. Be to, tarp jų gali būti ir tam tikrų sutrikimų turinčių vaikų, kurie taip pat lanko  minėtą darželį.

Kokiu statusu apklausti tėvų skunde minimą auklėtoją – kaip įtariamąją ar specialiąja liudytoja, t.y. asmeniu, duodančiu parodymus apie galimai paties padarytą nusikaltimą, dar neapsispręsta. Kaip ir dėl to, kokį statusą suteikti tėvų apklausose minėtoms ir kitai šios grupės auklėtojai bei jų padėjėjai. Nors teigiama, kad ir jos netinkamai elgėsi su mažamečiais, jų veiksmų įvertinimui kol kas trūksta konkretumo.     

Rašyti komentarą
Komentarai (48)

Adromeda

Kodėl direktorė turi tą skyrių informuoti? Ką tas skyrius išspręs, vistiek direktorė turės tvarkytis pati ir dar apkaltinta bus. Direktorė turėjo tik iš kart reaguoti ir nušalinti tą auklėtoją nuo pareigų, tačiau , gal ji irgi neturėjo galimybės, nes kas toj kitoj grupėj dirbs, auklėtojų juk nėra.Gal įvykus tokiam atvejui , patarėjos ar kt. savivaldybės galėtų laikinai padirbti.

Vitaminui

Va ,štai , lenda visas sąmokslas.Tai viskas ir aišku.Prisigyvenom, dabar tėvai geriau žino kaip iir kas turi dirbti.

Vitaminas

Konkrečiu atveju, tikiuosi policijos ar tyrėjų apkalusose dalyvaus ne tik skundą parašiusieji tėvai, nes tada viskas "į vienus vartus" . Nuomoė apie tą auklėtoją turėtų būti išgirsta ir iš kitų tėvų, netgi ir kitų grupių, kuriose ji dirbo. Taip pat, didžioji dalis prie skundą pasirašiusiųjų tėvų tik "pasekėjai" keletos aršių supermamyčių. Tyrėjai turėtų atkreipti dėmesį, į kai kuriuos nelogiškus kaltinimus, kad vaikas ale "parsineša blogas emocijas".Jei vaikas prie tinginuko ir jam liepia atlikti užduotis, tai suprantama, kad jis ne visada bus patenkintas. Taip pat manau, labai svarbus faktas, į ką tyrėjai būtinai turėtų atkreipti dėmesį, kodėl tos grupės buvusi auklėtoja (buvo atleista ar išėjus savo noru), dalyvauja kavinėje vykstančiame tėvų susirinkime ir kartu, sakyčiau, rengia sąmokslą prieš naujają auklėtoją ir padeda rašyti skundą. Ir paskui jau per grupės tėvų ir direktorės susirinkimą, tos kelios aršios supermamytės pasiūlo, kad geriau grįžtų senoji auklėtoja
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS