Automobilių vairuotojai kviečiami nemokamai važiuoti miesto autobusais | kl.lt

AUTOMOBILIŲ VAIRUOTOJAI KVIEČIAMI NEMOKAMAI VAŽIUOTI MIESTO AUTOBUSAIS

  • 9

Šių metų Dieną be automobilio Klaipėdos miesto taryba nusprendė suteikti galimybę asmeninių automobilių vairuotojams nemokamai važiuoti miesto autobusais.

Šią dieną, rugsėjo 22-ąją, pirmą kartą miesto istorijoje Klaipėdos automobilininkai turės galimybę nemokamai pabūti miesto autobuso keleiviais. Dalis vairuotojų viešuoju transportu paskutinįjį kartą naudojosi prieš daugelį metų, ir jų atsiminimai iš tų laikų nėra geri. Tačiau per pastaruosius metus Klaipėdos viešajame transporte įvyko reikšmingi pokyčiai, iš esmės pagerinę paslaugos kokybę. Tuo penktadienį galės įsitikinti šioje akcijoje sudalyvavę asmeninių automobilių vairuotojai.

Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio” buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000-aisiais tokia akcija jau surengta 760-yje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų „Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinką ypač teršia daugybės senų (10-15 m. senumo) automobilių išmetimai. Be to, ne mažesnė problema ir eismo saugumas. Lietuvoje avarijose žūsta gerokai daugiau žmonių nei kitose Europos šalyse. Todėl žmonės raginami bent šią dieną mieste išsiversti be automobilio, ieškoti kitokių susisiekimo priemonių – važiuoti autobusu, eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu.

Todėl Klaipėdoje nuspręsta rugsėjo 22-ąją dieną leisti nemokamai važiuoti autobusu asmenims, pateikusiems autobuso vairuotojui automobilio registracijos liudijimo originalą:

Į autobusą įlipama per priekines duris;

Autobuso vairuotojui pateikiamas minėtas dokumentas;

Gautas popierinis bilietas iš karto pažymimas prie vairuotojo esančiame mechaniniame komposteryje;

Baigus kelionę išlipama per vidurines ar galines duris.

Kelionių autobusu skaičius asmeninių automobilių vairuotojams tą dieną nėra ribojamas. Taip pat yra galimybė tokiais bilietais pasirūpinti iš anksto, kad nebūtų gaišinamas autobuso vairuotojas: “Klaipėdos keleivinio transporto” Klientų aptarnavimo centre (S. Daukanto g. 13A, darbo laikas: I–IV 8–19 val.) iš anksto visą savaitę bus išduodami bilietai, pateikus nurodytą dokumentą.

Rašyti komentarą
Komentarai (9)

klaipėd

Jei gera darot tai ir daryt iki galo visiems tą dieną važiuot nemokamai koks čia dar dokumentų parodymas ir kiti talonėliai.Girdėjau Taline kad nevažinėtų automobilais miesto autobusai veža žmones iš miesto lėšų. Gražus poelgis.kiek gi surenkama už centre automobilių stovėjimą o pas mus tam galima tam ne vaikų žaidimas tiesiog pasityčiojimas

Naras

Kas cia "stumia" tuos autobusus? Jie tersia miestao ora, drebina tiltus ir senamiescio pastatus, uzima visa eismo juosta, posukiuose "neisipaiso", isstumia greta vaziuojanti... Kame tas geris? Nesuprantu.

Anonimas

gerbiamas klausimėli, autobusai tikrai važiuoja negreitai nelipk į gatvę prieš autobuso nosį kad ir perėjoje beveik visada avarines situacija sukelia patys pėstieji eina į gatvė net nepasižiūrėję nesvarbu kad perėja saugokite save gerbkite ir vairuotojus/aš nevairuoju/
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS