Gyvi pojūčiai klaipėdietei leidžia jaustis gyvenimo gurmane | kl.lt

GYVI POJŪČIAI KLAIPĖDIETEI LEIDŽIA JAUSTIS GYVENIMO GURMANE

"Man labai gaila, kad šiuolaikiniai žmonės taip atitrūkę nuo savo jutiminio pasaulio – jie tampa apatiški, viskuo nusivylę, stokoja energijos", – sako klaipėdietė Laura Preikšaitienė. Prieš daugelį metų aromaterapiją ėmusi jaukintis moteris patikino pati visada po ranka turinti flakonėlį atitinkamo eterinio aliejaus – šį gamtos eliksyrą ji vadina unikaliu vaistu ir kūnui, ir sielai.

Provokuoja paprastu klausimu

Socialinių mokslų kolegijos (SMK) Estetinės kosmetologijos katedrai vadovaujanti L.Preikšaitienė teigė dėkojanti likimui, jog gali dirbti tai, ką labiausiai mėgsta.

"Kuo gyvenu, tą ir transliuoju. Kalbant apie eterinius aliejus – ką pati naudoju, ką pati propaguoju, visa ta patirtimi bei žiniomis galiu dalytis su kitais. Ir galiu drąsiai apie tai kalbėti, turėdama galimybę dėstyti", – šyptelėjo pašnekovė.

Savo studentus ar bičiulius Laura neretai provokuoja klausimu: koks šiandien buvo pirmasis jūsų užuostas kvapas?

"Deja, dažnai žmonės to neprisimena. Nei ryto kvapo, nei savo pirmojo išgirsto garso, geriausiu atveju ryškiausias mūsų pojūtis – per maistą. Nes vos pramerkęs akis dažnas puola, skuba, lekia, o po to sako – neatrandu savęs, jaučiuosi tarsi užsiblokavęs. Man liūdna ir gaila, kad daugelis mūsų nelavina savo pojūčių, jų neišnaudoja, nes tai be galo svarbu, tai leidžia mums pasijusti gyvenimo gurmanais. Ir kai manęs klausia, iš kur aš turiu tiek energijos, polėkio, atsakau – taip yra todėl, kad visos mano pojūčių antenos yra gyvos ir nuolat lavinamos. Aš prisimenu ir kvapus, ir garsus, ir kitus savo jutimus", – kalbėjo pašnekovė.

Poreikis – ir pagal sezoną

Eteriniai aliejai Laurą supa ne tik namų aplinkoje, bet ir automobilyje, darbo vietoje.

"Juos naudoju visaip, kaip tik įmanoma – ir odai, ir plaukams puoselėti, ir sveikatinimui, ir kaip namų švarinimo priemonę. O dėl rožių hidrolato esu tiesiog pamišusi – jis ryte visada pirmiausiai nugula ant mano kūno", – šypteli pašnekovė.

Pasak Lauros, aromaterapija – subtilus reikalas, tad ir savo žinias ji siekianti perteikti ne brukamai, o padėdama pačiam žmogui pažinti, "išragauti" ir prisijaukinti natūralias kvapiąsias substancijas.

"Yra žmonių, kurie pauostę kažkokio eterinio aliejaus pasibjauri jo kvapu arba išvis nieko neužuodžia. Mums jau paprasčiau užuosti ir malonesnis atrodo sintetinis kvapas, nes esame labai atitrūkę nuo gamtos. Mūsų vidus yra taip užterštas, kad tos pojūčių antenos ne tik kad nulaužytos, bet ir užkimštos", – vaizdžiai kalbėjo aromaterapijos specialistė.

Į klausimą, ar pati jaučia "alergiją" kokiems nors kvapams, pašnekovė patikina, jog netoleruotinų aromatų įvardyti negalėtų. O turbūt mieliausias jai – karališkojo rožių eterinio aliejaus dvelksmas.

"Jei žmogus yra išsivalęs, sveikai gyvena, jis intuityviai užuodžia, koks kvapas jam yra naudingas ir gali geriausiai padėti. Kita vertus, kai mes išsivalome, išsigryniname, kažkada anksčiau mums nepatikęs kvapas gali tapti netgi labai malonus. Aromato poreikis keičiasi ne tik kintant mūsų būsenai, bet ir metų laikams. O jei žmogus jaučia labai stiprią atmetimo reakciją kokiam nors kvapui, gali būti, kad jis siejasi su kažkokiu nemaloniu prisiminimu, negatyvia patirtimi", – aiškino Laura.

Sakralus momentas

Anot pašnekovės, viena vertus, apie aromaterapiją tiek internete, tiek kituose viešuose šaltiniuose informacijos apstu.

"Kita vertus, kalbant apie aromaterapijos atsiradimą, plėtojimą ir naudojimą Lietuvoje žinios kol kas menkos. Be to, šiandienos studentai yra labai reiklūs ir kad juos sudomintum, reikia turėti unikalios informacijos. Todėl labai smagu, kai pasitaiko proga įgyti tokios vertingos informacijos", – teigė SMK Estetinės kosmetologijos katedros vedėja, turėdama galvoje savo neseną viešnagę Splite, Kroatijoje.

Klaipėdietei teko gyvai išvysti, kaip gimsta šlamučių, vadinamų Kroatijos auksu, eterinis aliejus.

"Vertinamas dėl savo unikalių odą jauninančių, ląstelių regeneraciją skatinančių savybių, šis eterinis aliejus dar vadinamas jaunystės eliksyru. Gyvai stebėjau visą procesą nuo laukų – kaip šlamučiai auga, kaip jie "keliauja" ir ruošiami distiliacijai", – pasakojo pašnekovė.

Anot Lauros, nors distiliacijos procesas jai nebuvo naujiena, vis dėlto eterinio aliejaus gimimo momentas negali nesuvirpinti sielos.

"Tas momentas toks sakralus, kad net nedrįsti prakalbėti – tu suvoki, kad matai augalo dvasią. Juo labiau žinant, kad pasauliniu mastu tik 2 proc. visų eterinių aliejų yra natūralūs, o visi kiti iš dalies skiesti, su priemaišomis ar išvis susintetinti", – aiškino pašnekovė.

Jaučiasi tarsi pabudę

Atsakymas į klausimą, kaip nesuklysti renkantis eterinį aliejų, ir paprastas, ir sykiu sudėtingas.

"Žinoma, grynas, be jokių priemaišų eterinis aliejus nebus pigus. Tačiau produkto kaina dar nėra kriterijus. Reikia ieškoti informacijos, domėtis gamintojais, atkreipti dėmesį į tai, ar produkcija sertifikuota. Taip pat atsižvelgti, kokiomis sąlygomis tas augalas buvo auginimas, nes jo savybės labai priklauso ir nuo klimato, dirvožemio. Tarkime, Lietuvoje bandoma auginti levandas, tačiau mūsų pilkas dangus ir drėgmė joms tikrai ne į naudą. O jei aliejai yra susintetini, tokių reikėtų išvis nenaudoti – užuot padėję, jie gali pakenkti", – įspėjo aromaterapijos specialistė.

Klaipėdietė prisiminė Splite vykusį seminarą, kuriame intriguojamą pranešimą skaitė iš Jutos atvykęs neurochirurgas.

"Jis pasakojo ir demonstravo, kokį poveikį mūsų smegenimis daro tam tikrų eterinių aliejų įkvepiamas aromatas. Jais mes galime save tiek sužadinti, tiek nuraminti", – aiškino Laura.

Pašnekovė pripažino, jog aromaterapiją atradę žmonės neretai jaučiasi tarsi pabudę iš gilaus miego.

"Aromaterapija yra holistinis požiūris į visą mūsų aplinką, į mus pačius – pradedant tuo, ką įkvepiame, ir baigiant tuo, ką liečiame ar valgome. Ilgus metus buvo kalbama apie tai, jog visos ligos – nuo streso, o dabar pradedama atsisukti į ir mūsų mikroflorą, kurią labai stipriai paveikė civilizacija – perdėta higiena, besaikis buitinės chemijos naudojimas. Ir čia mes galime sau ateiti į pagalbą per aromaterapiją, tuos pačius eterinius aliejus, kuriuos galima naudoti kaip cheminių namų priežiūros priemonių alternatyvą. Norėdami gyventi sveiką, pilnavertį gyvenimą, turime imtis pokyčių tiek savo buityje, asmens higienoje, tiek nepamiršti savo pojūčių", – teigė aromaterapijos specialistė.

GALERIJA

  • Gyvi pojūčiai klaipėdietei leidžia jaustis gyvenimo gurmane
  • Gyvi pojūčiai klaipėdietei leidžia jaustis gyvenimo gurmane
  • Gyvi pojūčiai klaipėdietei leidžia jaustis gyvenimo gurmane
  • Gyvi pojūčiai klaipėdietei leidžia jaustis gyvenimo gurmane
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS