Klaipėdiečiai jau graibsto eglutes (kainos siekia 350 eurų) | kl.lt

KLAIPĖDIEČIAI JAU GRAIBSTO EGLUTES (KAINOS SIEKIA 350 EURŲ)

Uostamiestyje įsibėgėjo prekyba natūraliomis Kalėdų eglėmis. Jų kaina, priklausomai nuo dydžio ir rūšies, šiemet svyruoja nuo 6 iki 60 eurų. Norintieji sutaupyti gali ir išsinuomoti Botanikos sode užaugintą žaliaskarę. Priešingai nei gyvų, dirbtinių eglių kainos šiemet šiurpina pirkėjus.

Vertina importines

Klaipėdiečiai jau dairosi kalėdinių eglučių savo namams ar biurams. Apie prasidėjusį šventinį sujudimą išduoda pagrindiniuose miesto prekybos taškuose išrikiuotos natūralios eglės.

Verslininkų teigimu, lietuviai ypač pamėgo atvežtines egles dėl jų tankių šakų bei švelnių ir beveik nebyrančių spyglių.

Dviejų rūšių kėniais iš Belgijos prekiaujantis klaipėdietis Viktoras Žuravliovas vidutinio dydžio egles pardavinėja po 15–25 eurus. Jos esą – pačios populiariausios, didesnių medelių paprastai nori nuosavų namų gyventojai.

Kainų nedidino

Pirkėjai gali rinktis iš kirstinių ir vazonėliuose pasodintų eglių.

Žmonės išsigandę, kad brangios eglės, o atėję nustemba, kad taip nėra.

"Turime dviejų rūšių kėnių. Kainos priklauso nuo dydžio. Mažų prasideda nuo šešių eurų, didžiausių, apie 3,5 m aukščio, gali siekti 50–60 eurų. Mes jau trečius metus išlaikome vienodas kainas, nedidiname. Priešingai – savo klientams pritaikome nuolaidą, kažkam, jei labai paprašo, atvežame į namus. Žmonės išsigandę, kad brangios eglės, o atėję nustemba, kad taip nėra", – pasakojo klaipėdietis V.Žuravliovas.

Pašnekovas tikino, kad iki Trijų karalių šventės dabar įsigyti kėniai atrodys nepriekaištingai.

Beje, taupantiems žmonėms verslininkas siūlo eglių šakų po 3 eurus.

Nuoma – populiari

Žaliaskarę gyventojai gali ne tik nusipirkti, bet ir išsinuomoti. Klaipėdos universiteto Botanikos sode teikiama paslauga šiemet itin populiari tarp klaipėdiečių – faktiškai visus apie šimtą medelių žmonės jau išgraibstė.

"Turėjome nuo 60 cm iki 2 m eglučių, gal viena ar dvi dar liko, bet išties žmonės buvo labai aktyvūs", – pastebėjo Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Žaliaskarę Botaniko sode nusipirkusieji po švenčių ją galės atiduoti ir susigrąžinti pusę sumokėtos sumos.

Direktorės žodžiais, eglės pardavinėjamos prieinamomis kainomis – po 10, 12 ar 20 eurų; apie 80 proc. jų yra sugrąžinamos.

"Pirko gražios, jaunos šeimos, propaguojančios ekologiją. Džiaugtumėmės, jei ir prekybininkai ar miškininkai užsikrėstų šia idėja", – pažymėjo A.Klimienė.

Iki 350 eurų

Šiųmetės dirbtinių eglių kainos prekybos centruose siekia net 350 eurų. Kai kuriuos pirkėjus tai pribloškė.

Internete ėmė žaibiškai plisti vieno kauniečio prekybos centre "Maxima" daryta nuotrauka. Joje matyti, kad už trijų metrų aukščio žaliaskarę teks suploti išties įspūdingą sumą.

Prekybos tinkas "Maxima" dar praėjusio mėnesio pabaigoje paskelbė pradėjęs prekybą ne tik dirbtinėmis, bet ir natūraliomis eglutėmis.

Gyvų eglių kainos čia svyruoja nuo 7,99 euro už sidabrinę eglutę vazone iki 24,99 euro už balzaminį kėnį, taip pat augantį vazone.

Pranešama, kad šiemet pirkėjai gali rinktis iš beveik 30 skirtingų dirbtinių eglių. Jų kainos varijuoja nuo 1,99 euro už mini eglutę iki 350 eurų už 3 m siekiančią Kalėdų eglę.

Dalys šakas

Klaipėdiečiai gali įsigyti ir Lietuvoje augintų sidabrinių ar paprastų, kirstų ar vazonėliuose eglių tiesiai iš tiekėjo. Jomis prekiaujama internetu ir Klaipėdos turgavietėse.

Kirstos 1–3 m aukščio paprastos eglutės arba 1–1,8 m sidabrinės kainuoja apie 10–25 eurus. Vazonuose sidabrinės eglutės (nuo 1 iki 1,7 m) gali atsieiti nuo 15 iki 20 eurų.

Eglutes klaipėdiečiai gali pirkti ir iš miškininkų. Nukirstos jos, priklausomai nuo dydžio ir rūšies, kainuoja nuo kelių iki keliasdešimt eurų, eglutės vazonėliuose – nuo 2,5 iki 38 eurų, o kalėdinės šakos – nuo 0,3 euro iki 1,5 euro.

Šiemet Valstybinių miškų urėdija Teatro aikštėje vėl organizuos tradicinę akciją "Parsinešk Kalėdas į savo namus".

Gruodžio 20-ąją (ketvirtadienį) 13 val. žadama išdalyti apie tūkstantį eglių šakų. Akcijos tikslas – skatinti žmones puošti namuose eglės šaką ir taip išsaugoti augančią miške eglaitę.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Jonis

o gal Eglė tai jos vardas? tada sutinku.

Rrr

Debiliukai kas moka virs 10 euru

ki

Skaniai pasijuokiau is 350 euru kainos. Uz dirbtine egle, uz egle- 350 euru? Kur tai matyta. Jus man pasakykite, kad vyksta siame pasaulyje?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS