Klaipėdoje atsiras trys naujos gatvės | kl.lt

KLAIPĖDOJE ATSIRAS TRYS NAUJOS GATVĖS

Uostamiestyje atsiras trys naujos gatvės. Dviem iš jų bus suteikti Klaipėdai nusipelniusių žmonių vardai. Taip pat siūloma pakoreguoti Antrosios Melnragės gatvę, kad nekiltų painiavos dėl namų numeracijos.


 

Uostamiestyje atsiras trys naujos gatvės. Dviem iš jų bus suteikti Klaipėdai nusipelniusių žmonių vardai. Taip pat siūloma pakoreguoti Antrosios Melnragės gatvę, kad nekiltų painiavos dėl namų numeracijos.

Miesto tarybai bus siūloma prie Klemiškės gatvės suplanuotai naujai gatvei suteikti Karališkių pavadinimą. Šį pavadinimą rekomenduoja Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija.

Pasak pastarosios narių, netoli šios minėtos vietos XVIII amžiuje buvo gražus Karališkių dvarelis. Tad būtent šį pavadinimą siūloma suteikti suplanuotai arterijai.

Medelyno kvartale suplanuotoms gatvėms siūloma suteikti Klaipėdai nusipelniusių žmonių vardus. Vieną jų pavadinti 1923 m. Klaipėdos krašto sukilimo vadovo Ernesto Galvanausko vardu, kitą – pirmojo Klaipėdos krašto gubernatoriaus Jono Žiliaus–Jonilos.

Suteikus naujus pavadinimus suplanuotoms gatvėms, bus galima suteikti naujus adresus detaliaisiais planais suformuotiems žemės sklypams.

Miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas, kuriame buvo pristatytas šis klausimas, suabejojo, ar pastarasis pavadinimas nėra per ilgas.

„Kaip atrodys lentelė su šiuo pavadinimu? Ar tilps? Reikia apsispręsti, ar rašyti visas tris pavardes. Priešingu atveju gali kilti problemų“, – tvirtino vicemeras Artūras Šulcas.

Klaipėdos savivaldybės Geodezijos ir GIS skyriaus vedėjas Vytautas Nausėda tvirtino, kad šis klausimas buvo keltas Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos posėdžio metu.

Tačiau nuspręsta, kad toks pavadinimas galimas. Nutarta, kad Valstybinė lietuvių kalbos komisija išsakys savo pastabas dėl siūlomų gatvės pavadinimų.

Komiteto nariai taip pat domėjosi, kodėl pasirinktos būtent šios asmenybės gatvių pavadinimams. Atkreiptas dėmesys, kad Klaipėdos krašto sukilime dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių.

V. Nausėda to negalėjo pakomentuoti. Vedėjas atkreipė dėmesį, kad toks buvo Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos sprendimas.

„Paprašysime, kad pastarosios vadovas pakomentuotų sprendimą miesto tarybos posėdžio metu“, – tvirtino politikai.

Siūloma pakeisti ir Antrosios Melnragės gatvės charakteristikas, kad nereikėtų keisti esamų adresų.

Sprendimo įgyvendinimui reikės 1 tūkst. 850 eurų. Tiek kainuos 10 naujų gatvių krypties nuorodų įrengimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

vietinis

grazinkit karalienes Luizes gatve..o dabar okupantu vykdytos agresijos veikeju pavardes..komuniakos nelaimingi..

SUSIJUSIOS NAUJIENOS