Miestiečiai pirmadienį šturmavo paplūdimius | kl.lt

MIESTIEČIAI PIRMADIENĮ ŠTURMAVO PAPLŪDIMIUS

Vasaros išsiilgę miestiečiai ir svečiai pirmadienį šturmavo paplūdimius. Lankytojai nesiskirstė iki vėlaus vakaro. Į pliažus vedančiuose keliuose susidarė transporto spūstys. Neišvengta ir nelaimių – skendo berniukas.

Pirma tikra vasaros diena

Į uostamiesčio paplūdimius žmonės pradėjo plūsti nuo pirmadienio ryto. Į pliažus juos viliojo saulė ir šiluma, kurie retas svečias pajūryje šį sezoną.

„Nieko nuostabaus, kad pirmadienį visi keliai vedė prie jūros. Tai buvo pirmoji tikra vasariška diena šį sezoną pajūryje. Buvo ir šiltas oras, ir jūros vanduo“, – tvirtino biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Baltijos jūros vandens temperatūra siekė 17, oro – apie 24 laipsnius šilumos.

Vasariškų orų išsiilgę žmonės paplūdimio nepaliko iki vėlaus vakaro. Pramogavusius dieną keitė lankytojai atskubėję po darbų. Žmonių pliažuose buvo pilna ir apie 21 val. Matyt, taip juos skatino elgtis ir niūros meteorologų prognozės artimiausioms dienoms.

Lankytojai ne tik mėgavosi saulės voniomis, pramogavo žaisdami tinklinį, bet ir nėrė į Baltijos jūrą. Bangavimas buvo nedidelis. Jis siekė vieną balą. Tačiau buvo didelė trauka į jūrą.

Kabėjo geltona vėliava – įspėjanti, kad maudytis pavojinga. A. Siakki atkreipė dėmesį, kad uostamiesčio paplūdimiuose niekada nekeliama žalia vėliava, kuri rodo, kad maudytis saugu.

„Maudynės Baltijos jūroje yra visada pavojingos. Nors ši atrodo rami, yra povandeninės srovės, duobės“, – įspėjo pavaduotojas.

Jūroje skendo vienuolikmetis

Šiltą ir saulėtą pirmadienį uostamiesčio paplūdimiuose neišvengta nelaimių. Jūroje, ties vadinamuoju neįgaliųjų pliažu, apie 16.50 val. skendo vienuolikmetis.

A. Siakki pasakojo, kad berniukas maudėsi vietoje, kur buvo duobė. Pastaroji buvo pažymėta. Vaiką pagavo povandeninė srovė ir pradėjo nešti į jūrą. Jis negalėjo pats grįžti į krantą.

Į pagalbą berniukui atskubėjo netoli buvusi mama, gelbėtojai. Į krantą pargabentas vaikas buvo išsigandęs, ištiktas šoko. Jis perduotas greitosios pagalbos medikams ir išvežtas į ligoninę apžiūrai.

A. Siakki atkreipė dėmesį, kad visi skendę vaikai yra vežami į ligoninę, kad apžiūrėtų medikai.

„Visa laimė, kad vaikas mokėjo plaukti. Jis lankė baseiną“, – tvirtino pavaduotojas.

Pasak A. Siakki, paplūdimiuose kartojasi tos pačios bėdos. Viena iš jų, kad poilsiautojai nepaiso įspėjamųjų ženklų. Pavyzdžiui, maudosi tose vietose, kur nurodyta, kad tą daryti draudžiama, pažymėta duobė.

„Gal vieni nepastebi, kiti nejučia ateina į tą vietą, treti taip elgiasi piktybiškai. Savo saugumu besirūpinantys poilsiautojai turėtų atkreipti dėmesį į įspėjamuosius ženklus. Nesimaudyti vietose, kur yra pažymėta duobė ar yra pastatyti tą draudžiantys daryti ženklai, neplaukti už plūdurų“, – pabrėžė pavaduotojas.

Stebina tėvų elgesys

Daugiau atidumo trūksta kai kuriems tėvams. Jie palieka be priežiūros savo vaikus. Net leidžia maudytis vieniems. A. Siakki pabrėžė, kad toks elgesys labai neatsakingas.

„Nelaimė jūroje gali įvykti labai greitai. Ateis didesnė banga ir net prie kranto laiką leidžiantis vaikas gali pradėti skęsti“, – tvirtino pavaduotojas.

Rūpesčių kelia ir į paplūdimius atėję paaugliai be suaugusiųjų priežiūros.

Pasak A. Siakki, elgiasi, kaip sugalvoja, maudosi, kur nori. Pagal taisykles ateiti į paplūdimius vieni gali tik vaikai nuo 14 metų.

„Sutikę jaunesnius, bandome gauti tėvų telefono numerį ir skambiname jiems. Jei nepasako, kreipiamės pagalbos į policijos pareigūnus“, – pasakojo pavaduotojas.

Eismą apsunkino remontas

Iš paplūdimių pirmadienio vakarą grįžtantiems poilsiautojams teko apsišarvuoti kantrybe. Pamario gatvėje susidarė didelė transporto priemonių spūstis.

Tam įtakos turėjo ir vykstantys remonto darbai. Pamario, P.Lideikio ir Audros gatvių sankryžoje įrenginėjamas vadinamasis turbožiedas. Dėl to apsunkintos eismo sąlygos.

Dar didesnės kliūtys vairuotojų laukia važiuojant į Karklės pusę. Čia remontuojamas kelias ir yra taikomi eismo apribojimai.

Pasak vairuotojų, pirmadienio vakarą Pamario gatvėje iš pradžių transporto priemonių eilė vos  judėjo. Reikėjo nemažai palaukti, kol pasiekei sankryžą.

Situacija pagerėjo, kai eismą Pamario, P.Lideikio ir Audros gatvių sankryžoje pradėjo reguliuoti pareigūnai. Vairuotojų teigimu, eilė pradėjo tirpti kur kas greičiau.

Pamario gatvėje karštomis vasaros dienomis transporto spūstys susidarydavo ir prieš remonto darbus.

GALERIJA

  • Miestiečiai pirmadienį šturmavo paplūdimius
  • Miestiečiai pirmadienį šturmavo paplūdimius
  • Miestiečiai pirmadienį šturmavo paplūdimius
  • Miestiečiai pirmadienį šturmavo paplūdimius
  • Miestiečiai pirmadienį šturmavo paplūdimius
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

piletis

A kur jus matote kad daug zmoniu.....ju is vis nesimato-visi isvaziavo i uzsieni........Greit veni gelbetuojaj liks pliaze......

ss

bet tai koks begalvis sugalvojo taisyti abu kelius ir i klaipedos ir i karkles puse vienu metu ? atsitikus nelaimei nei greitoji, nei kitos tarnybos greitai atvykti negali. tai gerai kad vasara salta ir nera didelio poilsiautoju antpludzio..

SUSIJUSIOS NAUJIENOS