Nuo pažeidėjų uostamiestyje ginsis kameromis | kl.lt

NUO PAŽEIDĖJŲ UOSTAMIESTYJE GINSIS KAMEROMIS

Mieste artimiausiu metu atsiras apie 30 naujų vaizdo stebėjimo kamerų. Viešosios tvarkos sergėtojai neabejoja: tai – efektyviausia priemonė chuliganams ir ilgapirščiams atbaidyti.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės, miesto valdžia pradėjo pirkimo procedūrą – įsigijus naujų kamerų beliks suderinti jų įrengimo vietas su policija.

Praktika parodė, kad atsiradus kamerų smarkiai sumažėja gyventojų skundų ir viešosios tvarkos pažeidimų.

"Taip nutiko ir prie parduotuvės Naikupės gatvėje ar prie baro "Medinava". Ten, kur atsiranda kamerų, per tam tikrą laiką aplinka tampa saugesnė", – tikino K.Vintilaitė.

Šiuo metu vaizdo stebėjimo kamerų priežiūra patikėta dviem bendrovėms. Su viena jų savivaldybės sutartis tuoj baigsis.

"Pirmadienį išklausėme didžiosios įmonės, jau dešimtmetį prižiūrinčios miestui priklausančias 57 vaizdo stebėjimo kameras, pranešimą. Besibaigiant sutarčiai įmonės atstovai pristatė situaciją, paaiškino, kad įrenginiai yra tinkamos techninės būklės ir kad visiškai ramiai tiek jie, tiek kiti rangovai gali imtis tolesnės jų techninės priežiūros. Artimiausiu metu bus skelbiamas viešas pirkimas dėl rangovo parinkimo techninei priežiūrai", – aiškino pašnekovė.

Anot vedėjos, kamerų mieste daugėja pasinaudojant investiciniais projektais, finansuojamais ES ir savivaldybės biudžeto lėšomis.

"Tvarkant tam tikrą viešąją erdvę įrengiama ir vaizdo stebėjimo sistema. Pavyzdžiui, Sąjūdžio, Poilsio parkuose, pėsčiųjų takuose pietinėje miesto dalyje. Iš pradžių jos yra prižiūrimos projekto lėšomis, o po keleto metų tampa savivaldybės nuosavybe", – akcentavo K.Vintilaitė.

Todėl atsiradus papildomam krūviui, 2019–2020 m. savivaldybei teks spręsti ir nepigų kamerų išlaikymo klausimą.

Antroje metų pusėje planuojama įrengti 38 vaizdo stebėjimo kameras, kurios bus išdėstytos įvairiose miesto vietose.

Šiuo metu mieste veikia apie 60 tokių kamerų.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

kai

kai mūsų kultūra bus tokia kaip Vokietijoje, kur dviračiai paliekami gatvėje per naktį ir niekas jų neliečia, tada gal kamerų ir nebereikės. Bet iki vakarų kultūros mums dar augti ir augti.

Untis ir

Visus visur persekios..! Kur privatus gyvenimas? Laisvę...

f

Ka ta ragana tik bausti .Pasižiūrėk į veidrodi.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS