Rudenėjanti Palanga vis patrauklesnė gyvenantiems aktyviai | kl.lt

RUDENĖJANTI PALANGA VIS PATRAUKLESNĖ GYVENANTIEMS AKTYVIAI

  • 1

Atsisveikinę su vasara vis daugiau žmonių rudenį žvalgosi poilsio ten, kur galėtų ne tik atsipalaiduoti, bet ir pasisemti sveikatos. Palanga tam – puikiausia vieta, kur gydančiai veikia pušimis kvepiantis oras ir jūra, o miestas parengęs daugybę galimybių gyventi bei atostogauti judriai, smagiai ir sveikai.

Dviračiais – iki Nidos

Palanga yra puikiausia vieta mėgstantiems važinėti dviračiais. Ilgą, besidriekiantį palei jūros krantą miestą galima skersai ir išilgai nuvažiuoti dviračiais, kai kurie takai skirti ne tik susisiekti, bet labiau jais važinėjant pasimėgauti gamta.

Pajūrio kurortas savo gyventojų ir svečių patogumui turi nemažai lauko treniruoklių aikštelių, jos nesunkai pasiekiamos ir dviračiais, ir vaikštinėjant pėsčiomis.

Ne tik mietas turi tam skirtus takus, kurorto svečiai gali giedras rudens dienas leisti keliaudami vos 12 kilometrų iki Šventosios, o stipresnieji, turintys daugiau ištvermės ir noro, gali leistis į 25 kilometrų žygį dviračiais iš Palangos iki Klaipėdos.

Dar stipresni ir žingeidesni kviečiami išsiruošti į dviejų dienų kelionę į net Nidą.

Persikėlę per Kuršių marias keliautojai numina dar pusšimtį kilometrų iki Kuršių nerijos perlu vadinamo kurorto.

Traukia unikalus takas

Judraus poilsio mėgėjai gali ir rudenį mėgautis sveikatingumo tako „Labrytys“ patogumais. Takas prasideda Jūratės ir tęsiasi iki Kontininkų gatvės.

Jis yra įrengtas unikalioje vietoje, driekiasi per pušynus, netoli jūros. Gamta čia palanki bėgioti, pasivaikščioti, tiesiog ilsėtis ir medituoti.

Natūraliai susiformavęs šešių kilometrų ilgio, ratu nusidriekęs takas praturtintas aktyviam sportui tinkama infrastruktūra.

Palangiškiai patys aktyviai naudojasi šiuo taku, užkrėsdami noru čia sportuoti judraus poilsio mėgėjus.

Natūraliose miško aikštelėse įrengtos penkios aktyvaus poilsio zonos su lauko įrenginiais ir sporto treniruokliais. Šiose aikštelėse galima pasistatyti dviračius, tam įrengti stovai. Suolai laukia pavargusių, o informaciniai stendai – smalsiųjų.

Judantieji taku gali apžiūrėti legendomis apipintą Naglio kalną, mat takas jį yra apsupęs iš visų pusių.

Tapęs patrauklia aktyvaus poilsio vieta „Labrytys“ sporto entuziastų sulaukia ir vasarą, ir atvėsus orams.

Seka pasakas mažiesiems

Palangos turizmo ir informacijos centro darbuotojai vis dažniau pastebi, kad rudenėjančią Palangą pamėgo jaunos šeimos su mažais vaikais, kuriems vasaros kaitra nėra priimtina.

Pasivaikščiojimas pajūriu, parkais ir pėsčiųjų takais tampa puikia proga sukaupti jėgų ir sveikatos artėjančiai žvarbiai žiemai.

Medikai pataria kvėpavimo takų ligomis neretai sergantiems žmonėms išnaudoti progą kaip įmanoma daugiau kvėpuoti sveiku pušynų oru, kvėpti į save jodo prisotintos jūros drėgmės.

Visiška tiesa, kad ankstyvą rudenį Palangoje gamta teikia nemokamas spa procedūras, teigiamai veikiančias odą, kvėpavimą bei bendrą žmogaus kūno būklę.

Viena maloniausių pasivaikščioti vietų Palangoje – rudens spalvomis pasipuošęs Birutės parkas. Paprastai jį aplankyti yra visų Palangoje poilsiaujančių žmonių ritualas. Čia galima vaikštinėti nors ir visą dieną, takai driekiasi ne vieną kilometrą, atskleisdami vis kitą sodininkų suformuoto parko kampo grožį.

Jaunos šeimos labai pamėgo trejus metus veikiantį Palangos pasakų parką, įsteigtą tarp Birutės ir S.Daukanto gatvių, šalia parodų paviljono „Kupeta“.

Jame įvairių pasakų herojus simbolizuoja dešimt skulptūrų. Prie kiekvienos jų įrengta informacinė lentelė su dviem mygtukais. Paspaudus vieną, pasigirsta pasaka sekama lietuvių kalba, o kitą – anglų kalba.

Įdomu, kad šis parkas tapo ypač populiarus būtent šiemet ir būtent rudenėjant. Galbūt parkas pramogautojus paviliojo, kai teko slėptis nuo vasaros karščių, o atklydę čia netyčia daugelis žinią apie įdomią vaikams ir suaugusiesiems vietą plačiai paskleidė. Klausydamiesi pasakų tėvai ir jų mažyliai ne tik drauge mėgaujasi sveiku Palangos oru, bet ir augina bendrystę, džiaugiasi naujomis pažintimis bei lavina vaizduotę.

Kviečia kartu judėti

Lankytojų laukia ir Palangos sporto kompleksas. Įpratę kelis kartus per savaitę žaisti krepšinį ar kitus judriuosius žaidimus žmonės be vargo gali išsinuomoti salę ir nenutraukti sau įprastų pomėgių poilsiaudami Palangoje.

Pasibaigus aktyviai vasarai, Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai neleidžia palangiškiams ir kurorto svečiams pasiduoti rudeniškai nuotaikai, jie skatina daryti viską, kad žmonės išsaugotų sveikatą. Rudenį jie tęs fizinio aktyvumo užsiėmimus, ieškos naujų treniruočių, įdomių fizinio aktyvumo formų, rengs paskaitas, seminarus, diskusijas, konkursus.

Nuo rugsėjo, kiekvieną antradienį vakarais Palangos sporto centre rengiamos treniruotės su TRX diržais. Tai funkcinės treniruotės su pakabinamais diržais, kurių metu atliekami įvairūs jėgos pratimai, pasitelkiant tik savo kūno svorį. Treniruočių metu įdarbinami visi kūno raumenys, todėl nauda garantuota.

Ketvirtadieniais „Amberton Greeen“ viešbutyje organizuojamos giliųjų raumenų ir audinių savimasažo miofascialnio atpalaidavimo mankštose. Tai yra ne tik naudingos, bet ir įdomios treniruotės.

Ketvirtadieniais Šventosios pagrindinės mokyklos salėje vyksta Zumba Fitness treniruotės.

Ruduo atneša ne tik darganas, bet ir tamsą, todėl rūpindamiesi dviračiai važinėjančiųjų saugumu rugsėjo 26 dieną, 13 val., Centrinėje Palangos miesto aikštėje Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai vykdys akciją „Būk matomas – būk saugus“, kurios metu žada dalinti atšvaitus ir priminti, kaip tinkamai juos dėvėti ir saugiai elgtis kelyje.

Žada įdomių paskaitų

Minėdami Pasaulinę širdies dieną, centro darbuotojai į Palangą pakvietė atvykti žinomą gydytoją kardiologę Sigutę Norkienę. Rugsėjo 28 dieną, 18 val. viešbutyje „Best Baltic“ ji skaitys paskaitą itin aktualia tema – apie širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos veiksnius, jų įtaka sveikatai, ligų komplikacijas ir prevencijos būdus.

Spalio 1-ąją, Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną visuomenės sveikatos biuro darbuotojai pakvies į šios įstaigos patalpas Gintaro g. 33A, kur nuo pat ryto kiekvienas norintis galės atlikti savo kūno kompozicijos analizę.

Vaikus auginantys palangiškiai ir poilsiautojai spalio 26 dieną, 17 val., Palangos miesto savivaldybės bibliotekoje turės progą pabendrauti su psichologe, knygos „Kaip užauginti žmogų“ autore Aušra Kurienė. Tėvai turės progą išgirsti naudingų patarimų apie vaikų auklėjimą, disciplinavimą bei daugybę kitų naudingų dalykų, padėsiančių užtikrinti šeimos gerovę.

Į šias paskaitas bei renginius kviečiami ne tik palangiškiai, bet ir kurorte poilsiaujantys žmonės.

Dauguma Palangos viešbučių turi sveikatinimo programas, kurias kiekvieną savaitgalį paįvairina papildomomis pramogomis arba procedūromis.

Ragina tapti detektyvais

„Kai mūsų miesto svečiai užsuka į turizmo informacijos centrą, dažnai išgirstame jų klausimą, ką naujo Palanga turi šiemet. Tada teiraujamės, kada svečiai paskutinį kartą buvojo kurorte, ką yra matę ir kuo domisi. Sužinoję jų pomėgius, galime pasiūlyti įvairiausių įdomių veiklų, – kalbėjo Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė. – Turime leidinių apie pramogas vaikams ir jaunimui Palangoje. Juose pateiktas miesto planas su nurodytais pramogų objektais.“ Šiemet į šį sąrašą įtrauktas ir Palangos bažnyčios bokštas, į kurį įkopti reikia ne tik noro, bet ir ištvermės.

Apžvalgos aikštelę bokšte galima bus aplankyti iki paskutinės spalio dienos. Žiemą ji bus uždaryta, bet pavasarį visi norintieji vėl galės apžiūrėti kurortą iš bažnyčios bokšto.

Dar viena pramoga, mėgstantiems kultūrą ir aktyvų poilsį, yra savotiškas žaidimas, kai siūloma trumpam pabūti detektyvais ir rasti Palangoje 27 senąsias vilas.

Lankstinukuose kiekviena šių vilų yra įdomiai pristatyta, publikuotos nuotraukos, leidžiančios palyginti, kaip šis vilos atrodė XIX amžiaus pabaigoje ar XX amžiaus pradžioje ir dabar. Atvykėliams tenka jas ne tik rasti, bet ir patiems sudaryti apsilankymo jose laiką bei maršrutą.

Ruduo Palangoje – ypatingas metas, kurio malonumus verta išbandyti kiekvienam, nepaisant amžiaus ar interesų.

GALERIJA

  • Nuotaika: zumbos treniruotės ne tik padeda pagerinti savijautą, bet ir kelia nuotaiką.
  • Sveikata: ypatingos mankštos pagerina bendrą savijautą ir palengvina likų sukeliamus nemalonius pojūčius.
  • Naujovė: treniruotės su TRX diržais  – ypač populiarios.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Vile

Na,ir puiku, kad Palanga zmonems reikalinga ne tik vasara! Reikes nuvaziuoti ir pasidziaugti rudenine Palanga, pakvepuoti pusynu isvalytu oru ir pabuti prie juros! Sveika rudenine Palanga!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS