Slengių karjeras turi būti prieinamas visiems | kl.lt

SLENGIŲ KARJERAS TURI BŪTI PRIEINAMAS VISIEMS

  • 8

Gegužės 29 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Tarybos narys Raimondas Simonavičius bei Administracijos specialistai vyko prie Slengių karjero, kur susitiko su vietos gyventojais apžiūrėti karjero pakrančių ir nustatyti, ar prie karjero gali patekti visi norintys.

Prieš vykstant į išvažiuojamąjį posėdį pasitarimas vyko Klaipėdos rajono savivaldybėje. Posėdžio metu Slengių kaimo Pavandenės g. gyventojai išreiškė susirūpinimą dėl planuojamų priimti sprendimų „Dėl Slengių kaimo Pavandenės gatvės geografinių charakteristikų keitimo“ ir „Dėl Pavandenės tako pavadinimo suteikimo Slengių kaime“. Gyventojai nuogąstavo, kad rytiniame karjero krante, valstybinėje žemėje, kuri eina tarp karjero ir gyventojų sklypų ir kurią gyventojai prižiūri, bus nutiestas dviračių takas, kuriama infrastruktūra, kuri galimai drums jų ramybę.

Administracijos specialistai patikino, kad gatvės pavadinimo keitimas nieko nekeičia, tik šešiems gyventojams pasikeis adresai iš Pavandenės gatvės į Pavandenės taką. Pakeitus geografines gatvės charakteristikas, gatvė, esanti tarp karjerų, išliks Pavandenės gatve, o aplink karjerą pakrante einanti gatvė taps Pavandenės taku. Eismas leidžiamas tik Pavandenės gatve. Specialistai ramino gyventojus, kad Savivaldybės strateginiame veiklos plane nei gatvei, nei takui iki 2020 m. lėšų nėra numatyta, todėl pėsčiųjų, dviračių tako prie jų namų daryti nėra planuojama.

Įsisiūbavus diskusijoms, meras pasiūlė jas nutraukti ir vykti situacijos apžiūrėti į vietą, nes, bet kokiu atveju, – ar takas planuojamas, ar ne, tačiau Slengių karjeras turi būti prieinamas visiems. Išvažiuojamojo posėdžio metu kartu su gyventojais buvo apeitas visas karjeras – vienur jį apeiti buvo lengviau, kitur kilo šiek tiek problemų. Rytinėje karjero pusėje, kurioje gyventojai nenori jokių pakitimų, buvo pastebėti galimi savavališko valstybinės žemės užėmimo ir naudojimo atvejai. Nuo karjero kranto iki žmonių sklypų ribų yra 6 metrų valstybinės žemės koridorius, kur praeiti ir lankytis gali visi. Pastebėta, kad kai kur valstybinėje žemėje yra užtvertos tvoros, pastatytas šiltnamis, nėra sudarytos sąlygos laisvai judėti valstybiniu žemės sklypo koridoriumi ir palei pakrantę.

Po įvykusio posėdžio buvo nutarta Tarybos projektus „Dėl Slengių kaimo Pavandenės gatvės geografinių charakteristikų keitimo“ ir „Dėl Pavandenės tako pavadinimo suteikimo Slengių kaime“ teikti svarstyti Tarybai. Gegužės 31 d. Tarybos posėdyje jiems buvo pritarta. Taip pat nutarta dėl galimų valstybinės žemės užėmimo atvejų kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą.

Išvažiuojamajame posėdyje dalyvavo meras V. Dačkauskas, Administracijos direktorius S. Karbauskas, Tarybos narys R. Simonavičius, Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė, Geodezijos ir GIS skyriaus vedėja Jolanta Tarvydė, Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistas Jonas Jackus, Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Mindaugas Gerdauskis.

Gegužės 31 d. vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimta 72 sprendimai. Visi šių sprendimų tekstai skelbiami savivaldybės internetinėje svetainėje www.klaipedos-r.lt. – Teisinė informacija – Teisės aktai, o norminiai teisės aktai skelbiami ir Teisės aktų registre www.e-tar.lt.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

slengiskis

kuo greiciau irenkite pesciuju dviraciu taka.bent pasivaikscioti zmonem kur bus.o dabar baigia uzgrobti visa pakrante

Gyventojas

GERIAU DITUVOJ SUTVARKYTU KELIUS NEGU SLENGIUOSE

Birute

Neduok dieve tame rajone gyventi nera kur nei su dviraciu nei pestute vaikscioti... nors gyventoju labai daug
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS