Nepilnametis šokdina visą miestą | kl.lt

NEPILNAMETIS ŠOKDINA VISĄ MIESTĄ

Psichikos liga dangstomas daugybe nusikaltimų pagarsėjęs paauglys nusitaikė jau ir į niekuo dėtus pradinukus. Išleidę vaikus į mokyklą klaipėdiečiai ryte sužinojo, kad prieš jų atžalas įvykdytas beprasmis išpuolis, dėl kurio kaltininkas greičiausiai nebus baudžiamas.

Iš mokyklos – į ligoninę

Trečiadienio rytas niekuo neišsiskyrė iš kitų. Į Vydūno mokyklą pėdino būriai kuprinėmis nešinų vaikų.

Staiga prieš juos nežinia iš kur išdygo paauglys. Jis purškė vaikams į veidus ašarinių dujų.

Vydūno mokyklos direktorius Arvydas Girdzijauskas patvirtino, kad tą rytą nuo nežinomo užpuoliko nukentėjo šeši vaikai.

Mokykloje jiems buvo suteikta pirmoji pagalba, netrukus informuoti vaikų tėvai.

Keturi mokiniai buvo nugabenti į ligoninę.

Mergaitę ir tris berniukus apžiūrėjo okulistas, kuris nustatė, kad nukentėjusiųjų akys nepažeistos, regėjimas nesutrikęs.

Po to mažuosius pacientus apžiūrėjo Traumatologinio punkto specialistai.

Visiems keturiems mokinukams nustatyti pirmojo laipsnio veido nudegimai. Vaikai išleisti gydytis ambulatoriškai.

Tą pačią dieną psichologė internetu susisiekė su mokyklos mokinių tėvais ir informavo juos apie incidentą.

Nieko neslėpdami pedagogai pranešė, kas įvyko, ir papasakojo, kad įtariamasis jau nustatytas.

Užpuolė nepažįstamą merginą

Pasirodo, tai tas pats vaikas, kuris antradienį vėlai vakare netoli "Akropolio" be jokios priežasties sužalojo nepažįstamą merginą.

Nukentėjusioji apie 22 val. ėjo iš prekybos centro link perėjos priešais banko pastatą. Visai netoli perėjos prie jos pribėgo 13 ar 14 metų vaikas ir nieko nesakęs į akis papurškė dujų balionėliu ir pabėgo.

Kol kas nežinia, ar prieš keliolika minučių netoli šio įvykio vietos vykusiose muštynėse dalyvavo ir balionėliu besišvaistantis nepilnametis.

Mergina sulaukė prekybos centro apsaugos darbuotojų pagalbos. Ligoninėje jai nustatytas pirmo laipsnio akių ir veido nudegimas.

Vakar Klaipėdos miesto policijos pareigūnai jau neabejojo, kad abu išpuolius įvykdė tas pats paauglys, kuris trečiadienio rytą patykojo į mokyklą einančių vaikų.

Elgiasi neprognozuojamai

Uostamiesčio policininkai šį berniuką pažįsta nuo tada, kai jam tebuvo 10 metų, o dabar jam sukako trylika.

Nepaisant itin jauno amžiaus, jis jau yra prikrėtęs ne tik išdaigų, bet ir nusikaltimų, už kuriuos galėjo būti teisiamas.

Nuo bausmės jį išgelbėjo įstatymas, neleidžiantis teisti vaikų ir numatantis, kad už mažamečių nusikaltėlių veiksmus atsakyti privalo jų tėvai arba globėjai.

Šio vaiko atveju už nepriežiūrą tektų bausti vaikų globos namų darbuotojus, kurie nepajėgūs sutramdyti berniuko.

Juo turėtų pasirūpinti medikai

"Esu su tuo vaiku bendravęs gal prieš pusantrų metų. Vieną akimirką atrodo, kad viskas normalu, kalbėjomės ramiai, kitą jis visiškai pasikeitė, pradėjo mėtyti, vartyti daiktus. Mano supratimu, juo turėtų pasirūpinti medikai", – pasakojo Klaipėdos miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus antrojo poskyrio viršininkas Albinas Misevičius.

Berniukas yra ne kartą apiplėšęs jaunesnius vaikus, ne kartą atėmęs telefonus.

Būta atvejo, kai jis nustūmė dviračiu važiavusį vaiką ir pats numynė pagrobtu dviračiu.

Pabėgo iš apklausos

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį minėtas berniukas globos namuose nenakvojo.

Vis dėlto pareigūnams pavyko jį rasti.

Paauglys buvo nugabentas į policijos komisariatą, kur, laikantis būtinų tokiais atvejais procedūrų, ketinta jį apklausti dėl abiejų atvejų.

Norėta įsitikinti, kad abu kartus ašarinėmis dujomis žmones žalojo būtent šis vaikas.

Tikėtasi sužinoti, kodėl jis taip elgėsi.

Tačiau vakar apklausa taip ir neįvyko, nes berniukas iš policijos pastato paprasčiausiai pabėgo.

Paprastai visos pajėgos skiriamos apsaugoti nuo neigiamo poveikio tuos, kurie skriaudžia kitus, o ne jo aukas.

Vaikų globos namų vadovė, kurios pavardės negalima skelbti dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo, teigė, kad patvirtinus informaciją, jog būtent jų auklėtinis įvykdė abu nusikaltimus, berniuko elgesį svarstys miesto savivaldybėje veikianti Vaiko gerovės komisija.

Mieste – vienas psichiatras

"Paprastai visos pajėgos skiriamos apsaugoti nuo neigiamo poveikio tuos, kurie skriaudžia kitus, o ne jo aukas. Į vaikų namus ne kartą buvo atėję nuskriaustų vaikų tėvai. Kartais jų priekaištai būna nepagrįsti. Kaskart labai jaudinamės dėl to ir stengiamės išsiaiškinti, ar tikrai kaltininkai – mūsų auklėtiniai. Mes neleidžiame, kad svetimi žmonės imtųsi fizinių bausmių, neleidžiame net su jais susitikti, netgi jei jie yra kalti. Tam yra atitinkamos institucijos", – kalbėjo direktorė.

Tiesa, globos namų vadovė negalėjo garantuoti, kad auklėtinis, kelias dienas iš eilės tykojęs aukų su balionėliu rankoje, trečiąją nepasitiks kurio nors vaiko ar suaugusiojo mosuodamas peiliu.

Vaikų globos įstaigai vadovaujanti moteris užsiminė, kad neretai problemų kelia auklėtiniai, turintys elgesio sutrikimų, o kartais net ir po psichiatro diagnozės.

"Klaipėdoje labai sudėtinga situacija dėl vaikų psichiatrų – Psichikos sveikatos centre yra vienintelis vaikų psichiatras ir tas pats dažnai serga, todėl priėmimo reikia labai ilgai laukti. Mūsų mieste pagalbos tokiems vaikams labai reikia. Ligoninėje gydytiems vaikams skiriami vaistai, kuriuos išgerti jie turi matant darbuotojams. Nevaldomi, psichiatrų diagnozę turintys vaikai negali būti su kitais, jie net mokomi namuose, o ne mokyklose, nes trikdo visų kitų vaikų gyvenimą. Tokiems auklėtiniams turi būti skirta labai specializuota pagalba", – neslėpė globos namų vadovė.

Ragino budėti prie mokyklų

Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Edita Kučinskienė patikino, kad labai pasistengus įmanoma per mėnesį suruošti dokumentus ir sau bei aplinkiniams pavojų keliantį vaiką išsiųsti į vaikų socializacijos centrą.

Būta atvejų, kai formalumai užtruko ne vieną, o kelis mėnesius ir apsaugoti kitus vaikus nuo agresyvaus, pikto ir pavojingai besielgiančio nepilnamečio buvo neįmanoma.

Nors į socializacijos centrus siunčiami ne jaunesni nei 14 metų nepilnamečiai, kartais taikomos išimtys, ypač jei vaikas kelia grėsmę sau ar kitiems ir vykdo nusikaltimus.

E.Kučinskienė neslėpė, kad Klaipėdoje sudėtingo, nevaldomo elgesio nepilnamečių nors ir nedaug, bet yra.

Komisijos pirmininkė paminėjo, kad tokių vaikų, kurių elgesį pataisyti išnaudotos visos galimybės ir daugiau nebėra priemonių, kurių pagal įstatymą valdžios įstaigos galėtų imtis, yra ne mažiau keturių.

Po reformų, kurias lėmė ir Švėkšnos skandalas, specialieji centrai nepilnamečius gali laikyti ne ilgiau dvejų metų.

Po to vaikų globos įstaigos privalo nepilnamečius integruoti į visuomenę.

"Būtų gerai, kad į mokyklas vaikus atvežantys tėvai palydėtų atžalas iki pat durų. Taip elgdavomės ten, kur būdavo sudėtingos situacijos. Prašydavome tėvų pabudėti mokyklose ir jų teritorijose per pamokas ir po jų, kad suaugusieji padėtų užtikrinti vaikų saugumą. Tėvai atsiliepė ir saugodavo savo vaikus, nelaimių pavyko išvengti", – patikino E.Kučinskienė.

GALERIJA

  • Grėsmė: uostamiesčio pradinukai nėra saugūs, jų nuolat tyko dujų balionėliu apsiginklavęs paauglys, kurio niekas nebeįgali paveikti.
Rašyti komentarą
Komentarai (50)

Nusikaltai atsakyk.

Mat jie nepilnameciai atsakyti uz nusikaltimus negali,o nusikalsti gali.Manau ,kad ES reikalavimai augina degradus.

cha

Tokie veikėjai pripažįsta tik vieną dalyką- jėgą. Žiebei jam gerai į dūlę, kad išvirstų- ir daugiau nebešokinės. Maža vieno karto-duok dar sykį. Tą ne kartą įsitikinau gyvenime. Kuriems gerai daviau į kailį- po to tapo labai mandagiais vyrais, net po daugelio metų pagarbiai sveikinasi susitikę. O čia visokios kvailos moterėlės aiškina apie auklėjimą, apie debiliškus europinius įstatymus geriau išvis patylėsiu...

airen

ziaurumas gimdo ziauruma ir kas is to vienas raso kad atkersytu o stai tokiu reikia bijoti jie taipogi yra psichiniai ligonys tur but per mazai skiriamdemesio arba visai neskiriam tokiems ligoniams jei juo niekas neuzsiima normaliai gal jam reikia kitokios pagalbos o mes ziurim kaip i zmogzudi juk jis dar jaunas o toe pirdylos kuriems virs 30 ir daugiau jau tu neisauklesi ir dar jaunesni pradedant nuo 20 metu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS