Nelegalius migrantus pasieniečiai vežios iš Olandijos gautais mikroautobusais | kl.lt

NELEGALIUS MIGRANTUS PASIENIEČIAI VEŽIOS IŠ OLANDIJOS GAUTAIS MIKROAUTOBUSAIS

  • 2

Olandijos teisingumo ministerija Lietuvos pasieniečiams perdavė du mikroautobusus „VW Crafter“, kurie yra specialiai pritaikyti vežti sulaikytus asmenis. Juos nuo šiol naudos Pabradėje esantis VSAT Užsieniečių registracijos centras (URC) nelegaliems migrantams konvojuoti.

Ketvirtadienį į VSAT centrinę įstaigą Vilniuje atvykę Olandijos teisingumo ministerijos Transporto tarnybos atstovai Lietuvos pasieniečiams perdavė du 2013 m. pagamintus specialios paskirties mikroautobusus „VW Crafter“. Olandijoje jie buvo naudoti sulaikytiems asmenims pervežti.

Lietuvos pasieniečiams padovanoti puikios techninės būklės mikroautobusai nuo šiol bus naudojami URC dirbančių pasieniečių. URC vadovybės iniciatyva gauti „VW Crafter“ bus konvojuojami į Lietuvą neteisėtai patekę, sulaikyti ir Pabradėje apgyvendinti migrantai. Tokie automobiliai bus nepakeičiami, kai VSAT pareigūnams nelegalius migrantus reikės vežti iš vieno VSAT padalinio į kitą, į teismus, juos išsiunčiant iš Lietuvos gabenti iki pasienio kontrolės punktų, oro uostų ir pan.

„VW Crafter“ vienu metu galima vežti 7 sulaikytus asmenis. Mikroautobuse jiems yra skirti 3 atskiri uždari skyriai, du iš kurių skirti dviem asmenims gabenti, vienas – trims sulaikytiesiems.  Tokiu mikroautobusu taip pat gali vykti du pasieniečiai, vienas iš kurių vairuotų „VW Crafter“. Mikroautobusuose sumontuota speciali įranga, stebėjimo ir pasikalbėjimo sistemos, specialūs langai bei durys ir pan.

Prieš atiduodami mikroautobusus Lietuvos pasieniečiams Olandijos atstovai atliko jų pilną techninį aptarnavimą.

Šiuo metu URC laikinai apgyvendinti 132 užsieniečiai. Iš jų 46 yra sulaikyti neteisėti migrantai, o 88 - prieglobsčio Lietuvoje prašytojai. Pagal pilietybes centre daugiausiai yra Tadžikistano (25), Vietnamo (23), Baltarusijos (13) ir Šri Lankos (11) piliečių.

URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius migrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

URC dirbantys pasieniečiai atlieka tyrimus dėl užsieniečių asmens tapatybės, atvykimo į Lietuvą aplinkybių ir vykdo užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

GALERIJA

  • Nelegalius migrantus pasieniečiai vežios iš Olandijos gautais mikroautobusais
  • Nelegalius migrantus pasieniečiai vežios iš Olandijos gautais mikroautobusais
  • Nelegalius migrantus pasieniečiai vežios iš Olandijos gautais mikroautobusais
  • Nelegalius migrantus pasieniečiai vežios iš Olandijos gautais mikroautobusais
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Ruoškitės migrantų desanto palaiminimui

Pirma autobusai,o po to pagal slaptą susitarimą “ keliaiviai ”

Mociute

Okur ir kam juos vezioti ,nelegalai yra nelegalai, ir dar du patogumais ,kazkokiais spec autobusais, kaip atejo ,tai taip tegul ir iseina atgal ,nelegaliai pereiti siena yra nusikaltimas ,tai ko dar vezioti,?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS