Prokurorai pradėjo tyrimą dėl R. Karbauskio koncerno valdomų žemių | kl.lt

PROKURORAI PRADĖJO TYRIMĄ DĖL R. KARBAUSKIO KONCERNO VALDOMŲ ŽEMIŲ

  • 32

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos pranešimus apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausančio verslo ir jo šeimos narių valdomą žemę.

„Atsižvelgiant į žiniasklaidoje paskelbtą informaciją apie atvejus, kai keli juridiniai asmenys galimai bendrai valdo didesnius nei teisės aktuose nustatyti  500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės plotus, Generalinėje prokuratūroje priimtas sprendimas inicijuoti tyrimą ginant viešąjį interesą“, - rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Generalinėje prokuratūroje BNS patvirtino, kad tyrimas pradėtas reaguojant į žiniasklaidos pranešimus apie R. Karbauskį.

Anot prokuratūros, atlikus tyrimą ir įvertinus gautus duomenis, bus priimtas sprendimas, ar yra įstatyme nustatyti pagrindai kreiptis į teismą.

„Tai nėra baudžiamamasis persekiojimas ar ikiteisiminis tyrimas – jokiu būdu. Tai yra civilinės priemonės, vėliau gali būti kreipiamasi dėl sutarčių panaikinimo. Tai nėra apriori aišku, kad tai pasieks teismą. Tiesiog pradedamas tyrimas, kad būtų galima surinkti visus sprendimui priimti reikalingus dokumentus ir duomenis. Ir tik kaip bus jų visuma, bus priimtas sprendimas, ar yra vis dėl to teisiniai pagrindai kreiptis su ieškiniu į teismą“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Viešojo intereso gynimo procese nėra liudytojų, įtariamųjų – renkami dokumentiniai duomenys.

Tyrimas pradėtas Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriuje.

Naujienų portalas 15min.lt pirmadienį pranešė, jog „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui  priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi jo sūnų, sesers, brolio ir tėvo valdoma žeme. Pats R. Karbauskis  sako, kad sandoriai buvo teisėti ir įstatymų nepažeidė.

Jis teigė tikįs, kad prokuratūros tyrimas pabaigs manipuliacijas ir interpretacijas.

„Dar kartą atsakingai pareiškiu, kad nei aš, nei mano šeima įstatymų nepažeidžiame. Pagaliau baigsis manipuliacijos ir interpretacijos. Prokuratūra atsakys į visus klausimus“, – feisbuke parašė politikas.

Vaikai verslo plėtrai skolinosi iš bankų

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis sako, kad jo sūnų Manto ir Justino įkurtos įmonės verslo plėtrai daugiausiai skolinosi iš bankų, tačiau pernai jiems lėšų suteikė ir jis pats.

„Didžioji dalis yra bankų kreditai. Ten 4,5 mln. eurų, kur rašė analizėje (portalo 15min.lt - BNS), tai yra iš bankų paimti pinigai, o likusi dalis, ko vėlgi nesimatė, nes dar nėra balanso, tai yra iš „Agrokoncerno“ (2017 metais – BNS) paimti dividendai bei sumokėti mokesčiai. Aš tai visai neseniai dariau“, – BNS antadienį sakė R. Karbauskis.

„Pati esmė, mano vaikų įmonės bankams yra skolingos, jeigu neklystu, apie 4,5 mln. eurų“, – pridūrė politikas.

Naujienų portalas 15min.lt pirmadienį rašė, jog  politiko sūnus Justinas Karbauskis į bendrovės „Žemėnauda“ įstatinį kapitalą 2014–2016 metais įnešė beveik 5,8 mln. eurų, o Mantas Karbauskis valdomos įmonės Aukštaitijos agrocentras kapitalą pernai padidino 1,216 mln. eurų.

2017-ųjų pabaigoje papildomais piniginiais įnašais 1,355 mln. eurų iki 7,392 mln. eurų buvo didinamas ir J. Karbauskio kontroliuojamos „Žemėnaudos“ įstatinis kapitalas. Registrų centro duomenimis, naują akcijų emisiją išpirko J. Karbauskis, dabar valdantis 99,95 proc. „Žemėnaudos“ įstatinio kapitalo. Nedidelius šios įmonės akcijų paketus dar valdo bendrovės „Naisių investicija“ ir Marijampolės agrocentras.

R. Karbauskio teigimu, savo sūnums pernai lėšų jis suteikė būtent šių įmonių kapitalo didinimui. Tiesa, politikas neatmetė galimybės, kad savo vyresnį sūnų finansiškai buvo parėmęs ir anksčiau.

„Vyresniam, aš dabar turėčiau pasitikrinti, ar 2015 ar kuriais kitais metais, aš kaip nors kitaip dar nerėmiau. Bet tai buvo, aišku, ne tokio masto sumos“, – BNS aiškino R. Karbauskis.

Jis taip pat pabrėžė, kad didžiąją dalį turimos žemės jo sūnums priklausančios įmonės dirba pačios, ir tik tik labai nedidelę dalį gali būti išnuomojusios nesusijusioms bendrovėms ar asmenims, tarp jų ir paties R. Karbauskio valdomam „Agrokoncernui“.

„Jeigu nuomoja, tai vieną kitą sklypą, jeigu jis yra ne toje teritorijoje, kurioje tas ūkis dirba. Tos įmonės pačios žemę dirba. Gal ten yra viena kita pasyvesnė ir nedirbanti, bet tada jos nuomoja sau pačioms, dirbančioms įmonėms, tos pačios grupės įmonėms“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Jos nėra įsteigtos tam, kad „Agrokoncernui“ nuomotų“, – pabrėžė politikas.

Įstatymas draudžia vienam asmeniui, įmonei ir susijusiems asmenims turėti daugiau nei 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės. R. Karbauskis sakė, kad šiais sandoriais „įstatymų nebuvo bandoma apeiti, nes įstatymų buvo laikomasi“.

Rašyti komentarą
Komentarai (32)

tomas

Kaip ,,tyrė" rusiškų trąšų biznį, taip ,,ištirs" ir žemgrobystes. ,,Dėžučių" logika.

Cirkininkas

Minde, perskaityk, ką parašęs ir išversk į lietuvių kalbą.

minde

nusaukit kas neriks sneket pardavinetu ginklus kai amerikoj tokiu turbut jau nebutu butu uzkasti,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS