„Valstiečiai“ žada naują siūlymą mažinti Seimo narių skaičių, šįkart – iki 121 | kl.lt

„VALSTIEČIAI“ ŽADA NAUJĄ SIŪLYMĄ MAŽINTI SEIMO NARIŲ SKAIČIŲ, ŠĮKART – IKI 121

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija skelbia teiksianti naują Konstitucijos pataisą, kad Seimo narių skaičius turėtų būti mažinamas nuo 141 iki 121 parlamentaro.

„Nors valstybė susiduria su demografiniais pokyčiais, Seimo narių skaičius iki šiol išliko visiškai nepakitęs – 141 Seimo narys. Būtų teisinga atsižvelgti į reikšmingus gyventojų skaičiaus pokyčius ir sekti kitų šalių pavyzdžiu“, – frakcijos pranešime spaudai cituojamas LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis.

Siūlymą mažinti parlamentarų skaičių „valstiečiai“ aiškina sumažėjusiu šalies gyventojų skaičiumi. 1992 metais, kai buvo priimta Konstitucija, Lietuvoje gyveno 3,7 mln. gyventojų, šiuo metu – 2,8 milijono.

Anot pranešimo, projektą pasirašė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bei 44 LVŽS frakcijos nariai.

„Valstiečiai“ jau anksčiau teikė Konstitucijos patisą, kuri Seimo narių skaičių būtų mažinusi nuo 141 iki 101 parlamentaro, taip pat iš spalio į kovą perkelti Seimo rinkimų datą.

Vyriausybė šioms pataisoms pateikė teigiamą išvadą, bet toliau projektas nepasistūmėjo.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis žurnalistams yra sakęs, kad kitos frakcijos tokios iniciatyvos nepalaiko, o „valstiečių“ balsų neužtenka priimti sprendimui.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

Alis Petkus...

pagal Lietuvos gyventojų skaičių užtektų ir 101 deputato... mažiau trankysis po komandiruotes...

Anonimas

Nors iki tiek sumazinus vis reiktu maziau islaikyt.

Prisiminė pažadus

O kodel pamirštas pažadas dėl kandidato lakstymo iš vienos partijos į kita, kai patenka ( tokia kaip sakaliene ) į Seima su viena partija, o paskui traukiasi į kita partija, nes staiga suvokia, kad neatitinka idėjos. Tokie turėtų iš karto atsisakyti mandato.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS