J. Džiugelis kreipėsi į ministrą dėl neįgaliųjų įdarbinimo reformos vilkinimo | kl.lt

J. DŽIUGELIS KREIPĖSI Į MINISTRĄ DĖL NEĮGALIŲJŲ ĮDARBINIMO REFORMOS VILKINIMO

Pirmadienį Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas Justas Džiugelis dar kartą kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį dėl neįgaliųjų integracijos į darbo rinką reformos vilkinimo.

Neįgaliųjų integracijos į darbo rinką pertvarka įstrigo Socialinių apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) stalčiuose. Žmonėms su negalia gyvybiškai svarbios reformos įstatymų paketai niekaip nepasiekia parlamento, o ministras L. Kukuraitis teigia nežinantis, kada reforma bus pristatyta Seimui, sakoma pranešime.

„Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos (NTK) posėdžių metu su ministerijos, nevyriausybinių organizacijų ir kitų suinteresuotų pusių atstovais ne kartą iki smulkmenų diskutavome apie pertvarkos stipriąsias ir silpnąsias puses ir radome sprendimus, tinkančius visoms šalims“, - teigia Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkas J. Džiugelis.

Pasak parlamentaro, iki vasaros vidurio nesulaukęs reformos teisės aktų įregistravimo Seime, jis, kaip NTK pirmininkas, išsiuntė ministrui L. Kukuraičiui paklausimą ir gavo atsakymą, kad „įstatymų nuostatų tobulinimo pakeitimai šiuo metu yra diskutuojami su neįgaliuosius vienijančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis“.

Tokią formuluotę J. Džiugelis suprato, kaip mėginimą, prisidengiant formaliu pretekstu, stabdyti neįgaliųjų integracijos į darbo rinką reformą. Todėl pirmadienį Seimo narys J. Džiugelis išsiuntė ministrui L. Kukuraičiui pakartotiną raštą, prašydamas konkrečiai atsakyti į klausimus:

Kada vyko susitikimai su nevyriausybinėmis neįgaliųjų organizacijomis ir kodėl į juos nebuvo kviestos kitos reformos rengime dalyvaujančios pusės?

Kada numatyti kiti tokie susitikimai ir kas juose dalyvaus?

Atsižvelgiant į tai, kad Seimo NTK posėdžiuose jau buvo daug diskutuota apie reformą, kokie nauji sprendimai buvo priimti ministerijos organizuotuose susitikimuose?

Taip pat J. Džiugelis paprašė nurodyti, kokioje stadijoje šiandien yra reformos teisinio reguliavimo nuostatų rengimas ir ar tos nuostatos jau buvo teikiamos oficialiai derinti suinteresuotoms institucijoms?

„Mano kreipimosi tikslas - atverti socialinės apsaugos ir darbo ministrui akis, kad jis priverstų pavaldžią instituciją imtis realios neįgaliųjų įdarbinimo pertvarkos bei įrodytų, kad deklaruojama žmonių su negalia gerovė - ne tušti lozungai, o darbais paremti įsitikinimai“, - teigia J. Džiugelis.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

ALGIS

Sveikieji neranda darbo , o čia svaigsta susireikšminęs bernužėlis

ZALGRYBIO FANAS

TAISYMONITE RIKSI I PREZIDENDUS SU KUBILIAU IR LASBERGERIO PALAIMA AR NE \AR UZ NAUSEDFA SU UZATSKUAAQA)))

"ne" kaimietis

dar vienas makliorius....nori koluky kurt ir pirmininku but. vai kaip piktdžiugiška.....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS