Ministerija prašo teismo išaiškinimo dėl A. Sasnausko | kl.lt

MINISTERIJA PRAŠO TEISMO IŠAIŠKINIMO DĖL A. SASNAUSKO

Teismui paskelbus, kad buvęs Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovas Algis Sasnauskas grąžinamas į pareigas, Sveikatos apsaugos ministerija prašo teismo papildomo išaiškinimo.

Sprendimą kreiptis į teismą aiškinanti sveikatos apsaugos ministro patarėja Vilma Srogė teigia, kad po mėnesio baigiasi antroji A. Sasnausko kadencija.

„Pažymėtina, kad priimant sprendimus dėl atleisto darbuotojo grąžinimo į darbą, o šiuo atveju pareigas jis vykdytų tik mėnesį laiko, turi būti vertinamos visos aplinkybės bei galinčios kilti pasekmės, susijusios su tinkamu ir skaidriu įstaigos veiklos tęstinumo, teisės aktų reikalavimų užtikrinimu“, – sako V. Srogė.

Anot jos, ministerija šiuo metu yra paprašiusi Specialiųjų tyrimų tarybos informacijos dėl A. Sasnausko tinkamumo eiti pareigas.

„Be to, prokuratūra planuoja kreiptis į kasacinį teismą skundžiant teismo išteisinamąjį nuosprendį A. Sasnausko atžvilgiu, todėl teigti, kad A. Sasnauskas buvo atleistas neteisėtai, yra neteisinga, nes baudžiamasis procesas dar nėra pasibaigęs“, – aiškina patarėja.

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį nurodė skubiai vykdyti nutartį dėl A. Sasnausko grąžinimo į pareigas. Teismas taip pat paskelbė, kad neteisėtai atleistam A. Sasnauskui priteista beveik 45 tūkst. eurų – ši suma susidarė nuo jo nušalinimo dienos iki teismo sprendimo.

Minėtas sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Buvęs VLK vadovas pareigų neteko 2016 metų liepą, kai Apeliacinis teismas paliko galioti jam paskelbtą apkaltinamąjį nuosprendį piktnaudžiavimo byloje.

Ji susijusi su 2009 metais VLK organizuotais ir vykdytais tariamai viešųjų intelektualinės saugos paslaugų pirkimais, nors realiai jais siekta pirkti paslaugą pasiklausymo aparatūrai aptikti ir ją neutralizuoti. Įtarta, kad to siekė pats įstaigos vadovas A. Sasnauskas, siekdamas apsisaugoti nuo teisėsaugos institucijų tyrimų.

Tačiau šiemet kovą bylą dar kartą išnagrinėjęs Apeliacinis teismas buvusį VLK vadovą visiškai išteisino. Nuosprendis įsiteisėjo, nors prokuratūra rašys skundą Aukščiausiajam Teismui.

Pernai gegužės 22 dieną A. Sasnauskas parašė prašymą sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, prašydamas jį grąžinti į ankstesnes pareigas. Birželio 12 dieną ministras pateikė atsakymą, kad atsisako tenkinti šį prašymą.

Birželio pabaigoje A. Sasnauskas kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, kad neteisėtais būtų pripažinti sveikatos apsaugos ministro veiksmai. A. Sasnauskas skundė ir ankstesnio sveikatos apsaugos ministro Juro Požėlos 2016 metų liepos 18 dienos įsakymą, kuriuo jis atleistas iš pareigų.

Teisėjas Rytis Krasauskas ketvirtadienį paskelbė, kad abiejų ministrų raštai ir įsakymai dėl A. Sasnausko grąžinimo bei jo atleidimo panaikinami. Jis teigė, kad Sveikatos apsaugos ministerijos teiginiai, jog A. Sasnausko atleidimo metu remtasi galiojusiu teisiniu reguliavimu, nagrinėjamoje byloje yra „teisiškai nereikšmingi“.

VLK be nuolatinio vadovo dirbo ne vienus metus. Laikini vadovai nuo 2014 metų buvo skiriami dėl ilgai užsitrukusio A. Sasnausko baudžiamosios bylos proceso.

VLK dabar vadovauja Jūratė Sabalienė, laimėjusi konkursą praėjusių metų rugsėjį.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS