Estija ir Lenkija atsisakė įsileisti rusų laivą dėl jame buvusių Krymo kariūnų | kl.lt

ESTIJA IR LENKIJA ATSISAKĖ ĮSILEISTI RUSŲ LAIVĄ DĖL JAME BUVUSIŲ KRYMO KARIŪNŲ

  • 5

Estija ir Lenkija penktadienį pranešė, kad neįsileido į savo teritorinius vandenis Rusijos mokomojo laivo „Sedov“, nes jame buvo kariūnų iš Kerčės valstybinio jūrų technikos universiteto okupuotame Kryme.

Estijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį neįsileido „Sedov“ į savo teritorinius vandenis, nes buvo išsiaiškinta, kad tuo laivu plaukia 2014 metais Rusijos aneksuotame Kryme įsikūrusio jūrų universiteto studentų.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija penktadienį pranešė, kad diplomatijos vadovas Mateuszas Morawieckis (Mateušas Moraveckis) nusprendė neįleisti rusų laivo dėl tos pačios priežasties.

„Premjeras nusprendė neleisti“ tam laivui įplaukti į Gdynės uostą, sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Ewa Suwara (Eva Suvara).

„Estija nepripažįsta neteisėtos Krymo aneksijos, ir mes manome, kad leidimo išdavimas šiam mokomajam laivui būtų prieštaravęs politikai nepripažinti Krymo aneksijos“, – anksčiau šią savaitę sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Sandra Kamilova.

Rusijos ambasada savo ruožtu paskelbė, kad šį Estijos sprendimą laiko nedraugišku veiksmu, ypač turint omenyje netrukus įvyksiantį Estijos prezidentės apsilankymą Maskvoje. Po to Rusijos žiniasklaida paskelbė, kad „Sedov“ išplaukė Gdynės link.

Estijos užsienio žvalgybos tarnybos kovą paskelbta ataskaita rodo, kad Rusijos civilinis laivynas vis dažniau vykdo žvalgybos operacijas, o bandant daryti įtaką vis dažniau naudojami civiliniai laivai, tarp jų dideli burlaiviai.

Ataskaitoje kaip pavyzdys nurodomas Sankt Peterburgo Admirolo Makarovo valstybinio jūrų ir upių laivyno universiteto mokomasis burlaivis „Mir“, kuris dažnai apsilanko Talino jūros dienose.

„Remiantis oficialiais prašymais bandoma įplaukti į kitų šalių teritorinius vandenis, slapta, nedeklaruotuose rajonuose vykdomi tyrimai; tyrimai dažnai būna susiję su povandeniniais ir ekonomiškai svarbiais šalies šeimininkės rajonais“, – nurodoma Estijos užsienio žvalgybos tarnybos ataskaitoje.

„Sedov“ ir „Mir“, laikomi vienais didžiausių mokomųjų burlaivių, Taline lankėsi pernai rugsėjį. Laivuose galėjo nemokamai apsilankyti visi norintieji.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

zelemuncikas

Šaunuoliai ir estai ir lenkai.Psaulyje nepripŽINTŲ ŠALIŲ ŽMONĖS LAIKOMI NELEGALAIS BET KURIOJE VALSTYBĖJE.Sovietmečiu kiekvienas sovietinis laivas buvo aprūpintas ir specialia šnipinėjimo aparatūra ir ji priskita tam paruoštiem žmonėm.

bet idomu....

Kaip dabar Kersti viks i Maskva? Ar rusai duos jai viza? Ar V. Putin panores su ja susitikti ir kalbeti-bendrauti??

Gedas

Niekaip nesuprantu kodel vadinama krymo aneksija. Jaigu yra aneksija tai reiskiasi teritoriju prijuntgimas pries zmoniu valia. Lenkai neisileido burlaivio nes jame yra krymo gyventoju tai gyventojams skiriamos sankcijos uz ju pasirinkima del atsiskyrimo. Kur DEMOKRATIJA?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS