Rusija skelbia, kad Dumoje rasta „chloro talpų“ iš Vokietijos | kl.lt

RUSIJA SKELBIA, KAD DUMOJE RASTA „CHLORO TALPŲ“ IŠ VOKIETIJOS

  • 5

Spėjamo cheminio ginklo panaudojimo vietoje Sirijoje, Rusijos duomenimis, rasta vokiečių ir britų gamybos chemikalų.

Sirijos vyriausybiniai daliniai buvusiame sukilėlių regione Rytų Gutoje aptiko „chloro talpų“ iš Vokietijos bei dūminių granatų iš Didžiosios Britanijos, Maskvoje paskelbė Rusijos užsienio reikalų ministerija. Kokias išvadas galima daryti iš tariamo radinio, ministerijos atstovė Marija Zacharova nepasakė. Tiesa, Rusų žinybos praėjusiomis dienomis ne kartą kartojo, jog balandžio 7-ąją Dumoje surengta spėjama chloro dujų ataka yra sukilėlių suorganizuota „inscenizacija“, kad būtų pakenkta Sirijos kariuomenei.

Anot M. Zacharovos, Rytų Gutoje rastos „talpos su chloru - blogiausiu cheminiu ginklu - iš Vokietijos bei dūminės granatos, pagamintos - dėmesio - Solsberyje“. Anglijos Solsberio mieste praėjusį mėnesį buvo surengtas nuodų išpuolis prieš buvusį dvigubą rusų agentą Sergejų Skripalį bei jo dukterį.

Cheminis elementas chloras kaip toks nėra uždraustas, chemijos įmonės jį sintetiniu būdu gamina ir Vokietijoje. Chloro junginių, pavyzdžiui, yra valymo priemonėse, jie naudojami ir baseinų dezinfekcijai. Tačiau dujų forma chloras gali būti mirtinas žmonėms.

Vakarai dėl spėjamo chloro dujų panaudojimo Dumoje kaltina Rusijos sąjungininkę Sirijos kariuomenę. JAV, Prancūzija ir Didžioji Britanija į tai reagavo apšaudydama karinius sirų taikinius. Damaskas ir Maskva bet kokią atsakomybę neigia.

Jau kelias dienas užsienio ekspertai Sirijoje laukia leidimo apsilankyti spėjamoje cheminio ginklo panaudojimo vietoje Sirijoje. Jų tyrimas gali padėti atskleisti, kokia medžiaga buvo panaudota. Vakarai kaltina Rusiją ir Siriją vilkinant misijos pradžią, kad suklastotų įrodymus.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

Seniai buvo aišku, kieno tai darbas. Britai- kaip žydai ; patys muša, patys rėkia...

koki troliai?

ar jau visai beretė i smegeune įaugo ka nesiorentuoji?

Troliai

kala rublius :D
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS