Apie S. Skripalį apnuodijusią medžiagą – naujos detalės | kl.lt

APIE S. SKRIPALĮ APNUODIJUSIĄ MEDŽIAGĄ – NAUJOS DETALĖS

  • 6

Nervus paralyžiuojanti medžiaga, kuria Anglijoje buvo apnuodytas buvęs rusų šnipas Sergejus Skripalis ir jo duktė Julija, buvo panaudota skystos formos ir mažais kiekiais, paskelbė britų pareigūnai.

Anksčiau buvo skelbta, kad ta medžiaga buvo "gelio pavidalo".

Be to, nurodoma, kad visiems šios medžiagos pėdsakams pašalinti prireiks mėnesių.

Pasak britų pareigūnų, Skripaliai buvo apnuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga, pagaminta buvusioje Sovietų Sąjungoje. Medžiagos buvo ant S. Skripalio namų durų rankenos.

J. Skripal jau buvo išrašyta iš Solsberio rajono ligoninės, kurioje toliau gydomas jos tėvas. Jo būklė nebėra kritinė.

Pradėta didžiulė valymo operacija

Didžiosios Britanijos mieste, kur buvo apnuodytas S. Skripalis, antradienį pradėta valymo operacija.

Už valymo operaciją atsakinga Aplinkosaugos ministerija pranešė, kad antradienį Solsberyje buvo vėl atidarytas kapinių ruožas, kur palaidota S. Skripalio žmona ir sūnus.

Nepaisant to, devyni kiti objektai, tarp jų smuklė ir restoranas, kur lankėsi Skripalių šeima šiek tiek anksčiau nei neteko sąmonės, lieka uždaryti.

Policijos antiteroristinis padalinys palaipsniui perduoda uždarytus objektus specialiosioms valymo komandoms. Prognozuojama, kad darbai užtruks keletą mėnesių.

Operacijoje taip pat dalyvauja apie 190 kariuomenės specialistų.

Tikrinami galimai užkrėsti objektai, o įtartini daiktai valomi ir tikrinami iš naujo, sakė ministerija.

Netekę sąmonės Skripaliai buvo rasti ant suoliuko Solsberyje. Prieš tai jie apsilankė vienoje vietos smuklėje ir restorane.

„Pasitelkus policijos tyrimo metu surinktą išsamią informaciją ir mūsų mokslu paremtą supratimą, kaip ta medžiaga veikia ir kaip ji plinta, mums pavyko suskirstyti visus objektus pagal tikėtiną užkrėtimo lygį“, – sakė ministerijos vyriausiasis patarėjas mokslo klausimais Ianas Boydas (Ijenas Boidas).

„Būtinas kruopštus darbas“, – pridūrė jis.

Didžiojo septyneto (G7) galingosios valstybės antradienį „itin griežtai“ pasmerkė išpuolį.

Jos sutiko, jog yra „labai tikėtina“, kad už ataką atsakinga Rusija, kadangi nėra „jokio alternatyvaus tikėtino paaiškinimo“.

Maskva kategoriškai neigia prisidėjusi prie apnuodijimo.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Zina

Čia rašinėja tas pats trolis - Anonimas, ´atsakyk´, ´gėda propagandos...´ . Gauna 30 Judo rublių, tai ir rašinėja keikūnėlis.

Atsakome

Gini mafijinę grupuotę? Gini blogio imperiją? Gini svetimų teritorijų okupacijas? Gini civilinio lėktuvo prie Donecko numušimą? Gini Rusijos sportininkų dopingavimą valstybiniu mastu? Gini buvusių saugumiečių nuodijimą? Žinai, kas tu? Esi Kremliaus propagandistas, Maskvos agentėlis. Mes už Lietuvą. O tu, kolaborante, - už blogio imperiją.

atsakyk

visiskas melas......chemine medziaga kuria paveikti skripaliai pagaminta ne rusijoje......sveicarijos labaratorija tai patvirtino......
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS