Žiniasklaidos organizacija: nužudyti rusų žurnalistai buvo užpulti iš pasalos | kl.lt

ŽINIASKLAIDOS ORGANIZACIJA: NUŽUDYTI RUSŲ ŽURNALISTAI BUVO UŽPULTI IŠ PASALOS

  • 0

Trys rusų žurnalistai, praėjusį mėnesį nužudyti rengdami reportažą Centrinės Afrikos Respublikoje, buvo užpulti iš pasalos, ketvirtadienį pareiškė juos rėmusi žiniasklaidos organizacija.

Šis pareiškimas prieštarauja Kremliaus pateiktai jų nužudymo versijai, esą pirminiai įrodymai rodo, kad žurnalistai buvo nužudyti įnirtingai besipriešindami ginkluotiems vyrams, norėjusiems atimti iš jų filmavimo įrangą.

Operatorius Kirilas Radčenka, režisierius Aleksandras Rastorgujevas ir reporteris Orchanas Džemalis buvo nužudyti šioje neramumų krečiamoje Afrikos šalyje liepos 30 dieną. Į CAR jie atvyko rinkti medžiagos apie privačios karinės bendrovės „Vagner“ veiklą šioje šalyje.

„Versijai, kad nusikaltėlių pagrindinis motyvas buvo paprasta vagystė, prieštarauja gausybė faktorių“, – sakė žiniasklaidos organizacija MBK, priklausanti Kremliaus kritiku tapusiam buvusiam Rusijos oligarchui Michailui Chodorkovskiui, kuris užsitraukęs Vladimiro Putino nemalonę dešimtmetį praleido kalėjime, o dabar gyvena Didžiojoje Britanijoje.

„Nusikaltėliai laukė... būtent to automobilio, kuriuo važiavo O. Džemalis, A. Rastorgujevas ir K. Radčenka“, – sakoma MBK, kuri buvo išsiuntusi į regioną savo tyrėjų, tinklalapyje paskelbtame pranešime.

MBK teigimu, negalima „atmesti, kad (į pasalos organizavimą) įsikišo ir rusų samdiniai“.

„Maždaug dešimties žmonių grupė kelias valandas laukė žurnalistų automobilio“, kuris paskutinę minutę padarė lankstą ir atvežė juos į vietą, kur įvyko užpuolimas.

Kiek anksčiau dar vienas automobilis, kuriame važiavo „trys ginkluoti baltaodžiai vyrai, primenantys samdinius, ir du CAR piliečiai“ pravažiavo pro tą patį patikros punktą kaip ir žurnalistai, sakoma MBK pranešime.

Ankstesniame interviu CNN M. Chodorkovskis atmetė oficialią žurnalistų nužudymo versiją.

„Vagner“ apibūdinama kaip šešėlinė Kremliaus kariuomenė, kurios samdiniai veikia daugelyje karštųjų pasaulio taškų, įskaitant Siriją. Analitikai sako, kad Maskva naudojasi šia privačia bendrove, kad pridengtų savo karinę veiklą tokiose šalyse kaip Sirija ir Ukraina.

Istoriškai pagrindinė tarptautinė žaidėja CAR yra Prancūzija, tačiau pernai gruodį Rusija ėmėsi oficialaus vaidmens, kai buvo įgaliota Jungtinių Tautų tiekti ginklus šalies ginkluotosioms pajėgoms ir vykdyti karių apmokymą.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS