Švedija pateko į pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalį | kl.lt

ŠVEDIJA PATEKO Į PASAULIO FUTBOLO ČEMPIONATO KETVIRTFINALĮ

• 1

Po 24 metų pertraukos pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje žais Švedijos rinktinė. Švedai aštuntfinalyje 1:0 palaužė Šveicariją, kurią nubaudė Emilio Forsbergo įvartis.

Šveicarija visų rungtynių metu ilgiau kontroliavo kamuolį ir 15 kartų smūgiavo švedų vartų link, tačiau labai pavojingų progų nesukūrė.

Lemiamu 66 minutę tapo Emilio Forsbergo įvartis. Švedas paleido galingą smūgį, tačiau kamuolys prieš patekdamas į vartus dar lietė šveicarų gynėją Manuelį Akanji. Tiesa, įvartis vis tiek įskaitytas švedui.

Per likusį laiką šveicarai bandė išplėšti lygiąsias, tačiau švedai drausmingai gynėsi ir buvo apdovanoti.

Paskutinę minutę kontraatakos metu teisėjas paskyrė baudos smūgį į Šveicarijos vartus ir parodė raudoną kortelę Michaeliui Langui.

Pirma, teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, bet VAR parodė, kad turėtų būti skirtas baudos smūgis, nes pražanga padaryta šalia baudos aikštelės. Ola Toivonenas smūgiavo į vartus, bet smūgį atlaikė vartininkas Y.Sommeris.

Ketvirtfinalyje Švedija susitiks su Anglijos ir Kolumbijos poros nugalėtoja.