Buriuotoja kaupia jėgas naujiems startams | kl.lt

BURIUOTOJA KAUPIA JĖGAS NAUJIEMS STARTAMS

• 0

Europos "Laser" jachtų klasės Europos čempionate Prancūzijoje sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodžiusi kaunietė Viktorija Andrulytė užėmė aštuonioliktą vietą.

Moterų "Laser Radial" varžybose dalyvavusi Kauno sporto mokyklos "Bangpūtys" auklėtinė V.Andrulytė surinko iš viso 152 baudos taškus.

Europos čempione tapo olandė Marit Bouwmeester (26 baudos taškai). Sidabro medalį iškovojo kita Nyderlandų buriuotoja Maxime Jonker (62 b. tšk.), bronzos – belgė Emma Plasschaert (74 b. tšk.).

Antrą vietą užėmė amerikietė Paige Railey (43 b. tšk.), dešimtą – kita JAV atstovė Erika Raineke (114 b. tšk.), vienuoliktą – japonė Manami Doi (118 b. tšk.), tačiau šios sportininkės startavo ne konkurencijos tvarka.

40-ą vietą užėmė kita "Bangpūčio" buriuotoja Milda Eidukevičiūtė.

"Varžybos pasižymėjo stipriu vėju, bangomis ir stiproka gilumine srove. Tokiomis sąlygomis finišuoti aštuonioliktai – puikus pasiekimas. Juolab kad lengvesniems buriuotojams palankesnis silpnesnis vėjas, – teigė V.Andrulytė. – Atiduodami visas jėgas ir darydami tai, ką galime geriausiai, kiekvieną dieną tampame geresni. Šešios dienos buriavimo pareikalavo labai daug jėgų, tad dabar laikas pailsėti prieš pasaulio taurės finalą Marselyje, kur startuos tik 25 geriausios pasaulio buriuotojos."

"Laser Radial" pasaulio taurės varžybų pirmame etape Japonijoje V.Andrulytė užėmė septintą vietą, antrame JAV – 35-ą, trečiame Prancūzijoje – penkioliktą.

Vyrų "Laser Standart" jachtų klasės Europos čempionu tapo Kipro atstovas Pavlosas Kontidesas. Vos vienu baudos tašku nuo jo atsiliko britas Michaelas Beckettas. Trečią vietą užėmė švedas Jesperas Stalheimas.

Martis Pajarskas tarp 117 dalyvių buvo 39-as, Karolis Janulionis – 49-as, o Marius Eidukevičius – 99-as.

Europos čempionatas – vienas pasiruošimo etapų pasaulio čempionatui, kuriame sportininkai turės galimybę laimėti kelialapį į 2020 m. Tokijo vasaros olimpines žaidynes.