A. Gudžiaus varžovų viražai: pynėsi kojos, griuvo oro pilys | kl.lt

A. GUDŽIAUS VARŽOVŲ VIRAŽAI: PYNĖSI KOJOS, GRIUVO ORO PILYS

Lietuvos disko metiko Andriaus Gudžiaus pergalės šokiruoti tituluoti varžovai savo nesėkmes aiškino pasikeitusiais prioritetais, nors prieš pasaulio čempionatą beveik kiekvienas kabino sau ant kaklo medalius.

Grandai praregėjo

Vokietis Robertas Hartingas, lenkas Piotras Malachowskis, estas Gerdas Kanteris šį sezoną ilgokai elgėsi taip, tartum A. Gudžiaus išvis nebūtų.

Kodėl gi ne? Juk 32-ejų R. Hartingas – Londono olimpiados, triskart pasaulio ir dukart Europos čempionas, 34-erių P. Malachowskis – Pekino ir Rio de Žaneiro žaidynių vicečempionas, 2015 m. pasaulio ir dukart Europos čempionas, 38-erių G. Kanteris – 2008 m. olimpiados ir 2007 m. pasaulio čempionas bei dukart planetos ir triskart Europos vicečempionas.

Pirmiausia patyrę vyrai praregėjo, kai 26-erių A. Gudžius aplenkė juos "Deimantinės lygos" varžybose, per tris etapus surinkęs 15 taškų ir iš ketvirtosios pozicijos patekęs į finalo turnyrą. P. Malachowskis (12 tšk.) liko penktas, R. Hartingas (8 šk.) – septintas.

Grandai tikėjosi su kaupu atsigriebti per pasaulio čempionatą Londone. Tai liudija jų interviu televizijoms, dienraščiams, interneto portalams.

Tačiau P. Malachowskis užėmė tik penktąją vietą (65,24 m), R. Hartingas – šeštąją (65,10 m), G. Kanteris – dvyliktąją (60 m), pralaimėję A. Gudžiui (69,21 m) ne keliais centimetrais, bet metrais.

Tada pasakiau jam: tu puikiai meti ir šiais metais tapsi pasaulio čempionu. Žinojau tai, tikrai džiaugiuosi, kad Andrius laimėjo.

R. Hartingas – orakulas

"Londono olimpiniame stadione Robertas turėtų numesti diską 67–68 m. Džiaugtumės bet kokiu medaliu, netgi bronzos", – prieš startus Londone kalbėjo Vokietijos lengvosios atletikos rinktinės metikų treneris Marco Badura.

"Esu labai ramus, nes neturiu ką prarasti. Spaudimą tegu jaučia mano varžovai", – pareiškė R. Hartingas.

M. Badura atsargiai priminė, kad olimpinis čempionas ilgai gydėsi sunkią traumą – 2014-ųjų rudenį jam buvo nutrūkę kryžminiai kairiojo kelio raiščiai.

Pats disko metikas tvirtino: negandos – praeityje. Be to, jam daug žadančią jėgų dozę suteikė pergalė per Europos komandų čempionatą Lilyje (Prancūzija).

"Pasaulio čempionate šeštoji vieta – pirmą kartą, bet viskas gerai", – po pralaimėto finalo Londone mėgino išspausti nors kiek optimizmo R.Hartingas ir dar pridėjo nekonkretų argumentą apie "daugybę techninių problemų", o Lietuvos žiniasklaidos atstovams – ir pasakaitę apie tai, kad jis prieš kelis mėnesius per "Deimantinės lygos" varžybas Osle prognozavo, jog būtent A.Gudžius iškovos aukso medalį.

"Tada pasakiau jam: tu puikiai meti ir šiais metais tapsi pasaulio čempionu. Žinojau tai, tikrai džiaugiuosi, kad Andrius laimėjo", – tvirtino R.Hartingas.

Spaudė svetimi batai

"Jeigu tai būtų ne pasaulio čempionatas, sakyčiau, kad penktoji vieta – geras pasiekimas. Tačiau dabar pykstuosi su savimi", – niršo P. Malachowskis.

Į Lenkijos žurnalisto klausimą, kas gi atsitiko per disko metimo finalą, olimpinis vicečempionas atsakė: "Kojos manęs neklausė. Būna tokių nevykusių dienų, ir šį kartą būtent taip atsitiko."

P. Malachowskis tvirtino, kad jam A. Gudžiaus pergalė ir Švedijos disko metiko iškovotas sidabro medalis – ne staigmena.

"Vyrukai surengė šou, tačiau po metų ar dvejų galbūt kas nors kitas ir juos nustebins. Pavyzdžiui, aš ar Robertas Urbanekas", – nesikuklino Piotras.

R. Urbanekas, užėmęs septintąją vietą (64,15 m), finale startavo avėdamas svetimus batus.

"Per atrankos varžybas nervinausi, nes disko metimo sektoriuje stovėjau it ant švitrinio popieriaus – negalėjau kaip reikiant įsisukti metimui. Prieš finalą pasiskolinau batus iš Wojciecho Nowickio (kūjo metiko, Londone su geriausiu rezultatu laimėjusio šios rungties kvalifikacinį etapą – aut. past.). Jie buvo mažesni, nei mano, truputį spaudė, tačiau kojos buvo vikresnės, greitis – didesnis", – papasakojo Lenkijos disko metikas.

Apsidraudė iš anksto

G. Kanteris prieš pasaulio čempionatą pasižymėjo diplomatiškais išvedžiojimais: esą tinkamai pasirengti trukdė traumos, todėl jo sportinė forma nėra geriausia, bet ji – gana normali, kad patektų tarp finalininkų, o jei tai pavyks – vėliau pakovoti ir dėl prizinės vietos, jei nepavyks – dar bus kitas kartas ir t.t.

Deja, 60 m – prasčiausias esto rezultatas nuo 2005-ųjų planetos pirmenybių finalo.

"Nestačiau oro pilių – ne toks mano amžius. Dabar – kiti prioritetai, pagrindinis – sveikata. Jaunuoliai, kurie šį kartą mėgavosi sėkme, irgi turėtų ja rūpintis", – pabrėžė G. Kanteris.

Estijos sporto apžvalgininkai prognozuoja, kad G. Kanteris netrukus atsisveikins su didžiuoju sportu.

Šis pasaulio čempionatas – paskutinis ne vien R. Hartingui, bet ir, tikėtina, Atėnų olimpiados vicečempionui 38-erių vengrui Zoltanui Kovago (22-oji vieta) ar 34-erių švedui Niklasui Arrheniusui (24-oji vieta).

Treneris nepaskubėjo

Lyg žinodamas, kaip viskas baigsis, iš anksto pergalės šampano neiššovė A. Gudžiui dviem centimetrais pralaimėjusio D. Stahlio treneris islandas Vesteinas Hafsteinssonas, padėjęs siekti sportinių aukštumų ir G. Kanteriui.

Prieš finalines disko metikų kovas Londone kalbėdamasis su Švedijos žurnalistu V.Hafsteinssonas prisiminė 2008-ųjų olimpines žaidynes, kai aukso medalį iškovojo tuometis jo auklėtinis G. Kanteris.

"Finalo išvakarėse visa Estija kalbėjo, kad Gerdas bus čempionas. Tąkart mano kolega estas pasiūlė: tai gal iš anksto atšvęskime pergalę? Taip ir padarėme per vakarienę", – papasakojo Islandijos specialistas.

Šįkart V. Hafsteinssonas nuo tokios avantiūros susilaikė.

Tradicija: Lietuvos disko metikų šlovės vėliavą iš V.Aleknos perėmė A.Gudžius.

Pasaulio čempionai

1983 m. Helsinkis (Suomija): I.Bugaras (Čekoslovakija) 67,72 m.

1987 m. Roma (Italija): J.Schultas (Vokietija) 68,74 m.

1991 m. Tokijas (Japonija): L.Riedelis (Vokietija) 66,20 m.

1993 m. Štutgartas (Vokietija): L.Riedelis (Vokietija) 67,72 m.

1995 m. Geteborgas (Švedija): L.Riedelis (Vokietija) 68,76 m.

1997 m. Atėnai (Graikija): L.Riedelis (Vokietija) 68,54 m.

1999 m. Sevilija (Ispanija): A.Washingtonas (JAV) 69,08 m.

2001 m. Edmontonas (Kanada): L.Riedelis (Vokietija) 69,72 m.

2003 m. Paryžius (Prancūzija): V.Alekna (Lietuva) 69,69 m.

2005 m. Helsinkis (Suomija): V.Alekna (Lietuva) 70,17 m.

2007 m. Osaka (Japonija): G.Kanteris (Estija) 68,94 m.

2009 m. Berlynas (Vokietija): R.Hartingas (Vokietija) 69,43 m.

2011 m. Degu (Korėja): R.Hartingas (Vokietija) 68,97 m.

2013 m. Maskva (Rusija): R.Hartingas (Vokietija) 69,11 m.

2015 m. Pekinas (Kinija): P.Malachowskis (Lenkija) 67,40 m.

2017 m. Londonas (Anglija): A.Gudžius (Lietuva) 69,21 m.

GALERIJA

  • Gerdas Kanteris
  • Piotras Malachowskis
  • Robertas Hartingas
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS