Kas jaunųjų boksininkų laukia Anapos ringe? | kl.lt

KAS JAUNŲJŲ BOKSININKŲ LAUKIA ANAPOS RINGE?

Lietuvos jaunių bokso rinktinės kovotojai, ruošdamiesi Europos čempionatui, sėkmingai pasirodė tarptautiniuose turnyruose Baltarusijoje ir Kaliningrade (Rusija).

Iš Minsko – su medaliais

Minske įvykusiame Vladimiro Botviniko taurės turnyre kovojo 106 boksininkai iš Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Gruzijos, Kinijos, Belgijos, Izraelio, Latvijos ir Lietuvos.

Vido Bičiulaičio treniruojamai mūsų šalies rinktinei atstovavo penki sportininkai, keturi iš jų laimėjo medalius.

Visaginietis Aleksandras Trofimčiukas (svorio kategorija iki 70 kg) įveikė varžybų šeimininkus: ketvirtfinalyje 5:0 – Konstantiną Makejevą, pusfinalyje 4:1 – Sergejų Kovalevskį, o finale 3:2 – Romaną Vasilevskį.

Kaunietis Nedas Gudomskas (iki 57 kg) jau antrą aštuntfinalio raundą privertė pasiduoti baltarusį Ivaną Morozą, ketvirtfinalyje – ukrainietį Danilą Andrejčenką, pusfinalyje 4:1 – rusą Danilą Višniakovą, bet finale 0:5 pripažino ruso Danilos Riabčenkovo pranašumą.

Šiaulietis Simonas Liesinas (iki 48 kg) lemiamą dvikovą pralaimėjo ukrainiečiui Makarui Poltavskiui, o kaunietis Gelmius Adomkevičius (iki 75 kg) pusfinalyje nusileido baltarusiui Germanui Dmuchovskiui.

Laimėjo keturis finalus

Kaliningrade jėgas išmėgino šios srities bei Airijos, Lietuvos ir Latvijos boksininkai.

Visus savo varžovus nugalėjo S.Liesinas (iki 48 kg) ir vilnietis Lukas Pusvaškis (iki 60 kg), panevėžiečiai Ruslanas Žalys (iki 63 kg) ir Simonas Urbonavičius (iki 80 kg).

"Į Minską buvo susirinkę gerokai stipresni varžovai nei į Kaliningradą. Mūsų komandos lyderiai įrodė, kad gali kaip lygūs kovoti su Europoje prie favoritų priskiriamais Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos jaunaisiais boksininkais. Antai A.Trofimčiukas finale įveikė Baltarusijos čempioną, o N.Gudomskas pusfinalyje – Rusijos čempioną", – sakė V.Bičiulaitis.

Kovos ir mergina

Spalio 8–17 d. Anapoje (Rusija) vyksiančiame 22-ajame Europos jaunių bokso čempionate dalyvaus dešimt Lietuvos boksininkų.

Merginų varžybose kovos Kamilė Poškauskytė (iki 60 kg, Vilnius), vaikinų – S.Liesinas (iki 48 kg, Šiauliai), N.Gudomskas (iki 57 kg, Kaunas), L.Pusvaškis (iki 60 kg, Vilnius), R.Žalys (iki 63 kg, Panevėžys), Edvinas Grigola (iki 66 kg, Kretinga), A.Trofimčiukas (iki 70 kg, Visaginas), G.Adomkevičius (iki 75 kg, Kaunas), S.Urbonavičius (iki 80 kg, Panevėžys) ir Edvinas Ostapenka (per 80 kg, Vilnius).

"A.Trofimčiukas pernai iškovojo Europos jaunių čempionato sidabro medalį. Kiti mūsų rinktinės lyderiai – R.Žalys, N.Gudomskas. Pretendentų į prizines vietas turime, tačiau daug kas priklausys nuo burtų – kokius varžovus jie lems. Juo labiau kad varžybos vyks Rusijoje, jeigu jau pirmoji dvikova – su rusu, nesudėtinga prognozuoti: šansų laimėti – nedaug. Tad kiekvienas mūšis bus lyg lemiamas", – svarstė Lietuvos bokso federacijos (LBF) generalinis sekretorius Donatas Mačianskas.