Paskutinė čempionato diena: divizioną palieka Kroatija | kl.lt

PASKUTINĖ ČEMPIONATO DIENA: DIVIZIONĄ PALIEKA KROATIJA

• 0

Paskutinę pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono dieną po pirmojo mačo džiaugtis galėjo Rumunijos rinktinė bei jos gerbėjai. Prieš paskutinę akistatą norint išlikti divizione jiems reikėjo iškovoti pergalę prieš Kroatiją per pagrindinį laiką, o šią nelengvą užduotį jie įvykdė su kaupu varžovus sutriuškindami 7:3. Tuo tarpu skaudžią nesėkmę patyrę kroatai sugrįžta į IIA divizioną, kuriame paskutinį kartą jie rungtyniavo

Susitikimą aktyviau pradėjo gausiai susirinkusių savo šalies karių palaikoma Kroatijos rinktinė, bet pirmasis įvartis krito būtent į jų vartus. Po Danielio Trancos reido ir tikslaus perdavimo ritulį į varžovų vartus nukreipė Zsomboras Molnaras, taip pakreipdamas svarstykles jau į savo rinktinės pusę (05:25, rez. perd. D. Tranca, Csanadas Fodoras).

Nepaisant pelnyto įvarčio ir pasikeitusios situacijos, kai jau kroatams reikėjo įvarčio norint išlikti divizione, ir toliau pavojingesnes progas kūrė Rumunijos žaidėjai. Galiausiai dar kartą sužibėjo D. Tranca, kuris šį kartą suklaidinęs vartininką jau pats užbaigė ataką įvarčiu – 2:0 (11:31, rez. perd. C. Fodoras, Huba Borsas).

Antrąjį kėlinį Rumunijos rinktinė pradėjo kiek labiau rūpindamasi savo vartų saugumu, bet tai jiems nesutrukdė surengti kontrataką, kuris smaigalyje atsidūręs C. Fodoras galingu smūgiu vienu lietimu pelnė trečiąjį savo ekipos įvartį (27:39, rez. perd. Tamasas Reszeghas, H. Borsas).

Netrukus po pelnyto įvarčio rumunai patys sau prisidarė problemų. Vienu metu iš aikštės buvo išvaryti du šios komandos žaidėjai, tad jiems dvi minutes teko gintis trise prieš penkis. Nepaisant dviejų žaidėjų kiekybinės persvaros, o vėliau ir dar vienos varžovų pražangos, išnaudoti šių situacijų vangiai į vartus metusiems kroatams nepavyko. Negana to, atsilaikę po varžovų išpuolių ir visą sudėtį vėl aikštėje turėję rumunai atsakė savo ataka, per kurią jie sugebėjo dar kartą pasižymėti, kai įvartį pelnė Roberto Gliga (33:07, rez. perd. Z. Molnaras, D. Tranca).

Viltis dar pakovoti dėl išlikimo Kroatijos rinktinėje atgaivino gynėjas Domenas Vedlinas, kuris gavęs tikslų komandos draugo perdavimą iš arti pelnė pirmąjį savo rinktinės įvartį mače (37:21, rez. perd. Marko Šakičius, Matija Miličičius).

Įvartis įkvėpė kroatus kitiems pavojingiems išpuoliams ir netrukus didžiausia šios šalies žvaigždė Borna Renduličius pabėgo vienas prieš varžovų vartininką, tačiau šią mikrodvikovą laimėjo savo vartus apsaugojęs Patrikas Polcas.

Trečiąjį kėlinį itin sėkmingai pradėjo rumunai. Uždirbę varžovams pražangą, jie pelnė įvartį daugumoje, o vėliau pasižymėjo ir komandoms žaidžiant lygiomis sudėtimis, taip atimdami paskutines varžovų viltis išsigelbėti. Daugumoje pasižymėjo Gergo Biro (42:21, rez. perd. Hugo Gesce, Alparas Sallo), o šeštąjį komandos įvartį pelnė Zsoltas Peteris (43:36, rez. perd. Balazsas Peteris, Mircea Constantinas).

Po šio įvarčio Kroatijos rinktinė ryžosi pakeisti vartininką – pirmą kartą čempionate į vartus stojosi Vito Nikoličius. Iki mačo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei aštuonias minutes rezultatą dar sušvelnino Kroatijos rinktinės puolėjas Davidas Brine‘as (51:29, rez. perd. M. Šakičius, Luka Jarcovas), tačiau netrukus penkių įvarčių persvarą po puikios kontratakos atstatė T. Reszeghas (52:41, rez. perd. D. Tranca, C. Fodoras).

Mačui artėjant prie pabaigos Kroatijos rinktinė įgavo teisę realizuoti dvigubą daugumą ir D. Brine‘as dar kartą pasiuntė ritulį į rumunų vartus (55:23, rez. perd. Ivanas Jankovičius, Tomislavas Zanoški).

Paskutinį turnyro geriausio savo komandos žaidėjo prizą Kroatijos rinktinėje atsiėmė M. Miličičius, varžovų gretose apdovanotas buvo prie keturių įvarčių prisidėjęs D. Tranca.

Šeštadienį žiūrovų laukia dar dvi intriguojančios akistatos. 16:00 val. tiesioginėje kovoje dėl bronzos susigrums Ukraina bei Japonija, o 19:30 val. turnyrą uždarys finalo verta dvikova, kuriame Lietuvos ir Estijos rinktinės susigrums dėl pergalės, kurios vertė – aukso medaliai ir kelialapis į IA divizioną.

• Paskutinė čempionato diena: divizioną palieka Kroatija