Penkiakovininkė E. Adomaitytė Buenos Airėse – trylikta | kl.lt

PENKIAKOVININKĖ E. ADOMAITYTĖ BUENOS AIRĖSE – TRYLIKTA

• 0

Šeštadienis Lietuvos jaunimo olimpinei rinktinei buvo ramus. Stalo tenisininkas Medardas Stankevičius baigė pasirodymą žaidynėse, lengvaatletis Dovidas Petkevičius startavo kvalifikacijoje, penkiakovininkė Elzbieta Adomaitytė asmeninėse varžybose iškovojo 13 vietą.

M. Stankevičius poroje su čeke Zdena Blazkova tęsė pasirodymą mišrių dvejetų varžybose. Išvakarėse pralaimėję Sabinai Surjan (Serbija) ir Trulsui Moregardui (Švedija), šeštadienį mūsiškio duetas neatsilaikė ir prieš lenkės Anos Janinos Wegryzan ir austro Maciejaus Kolodziejczyk komandą – pralaimėjo 0:3. Pralaimėjęs kovą, M. Stankevičius su partnere į tolimesnį etapą nepateko ir baigė pasirodymą jaunimo olimpinėse žaidynėse.

Lengvaatletis D. Petkevičius 110 metrų barjerinio bėgimo kvalifikacijoje beveik sekunde atsiliko nuo asmeninio rekordo ir savo bėgime užėmė aštuntą vietą (14,56 sek.). Greičiausiai kvalifikacijoje bėgo Kataro atstovas Owaabas Barrow (13,33 sek.). Dar vienas startas D. Petkevičiaus laukia spalio 16 dieną.

Pasibaigusiose šiuolaikinės penkiakovės merginų asmeninėse varžybose E. Adomaitytė užėmė 13-ąją vietą. Fechtavimosi pagrindiniame etape išvakarėse vilnietė surinko 210 taškų ir pasidalino 12-16 vietas. Šeštadienį plaukdama 16-metė distanciją įveikė per 2 min. 30,65 sek., pagerino asmeninį rekordą, rungtyje buvo 21-a ir pelnė dar 249 taškus.

Papildomame fechtavimosi etape Lietuvos sportininkė pralaimėjo vienintelę kovą ir papildomų taškų neužsidirbo. Savo poziciją lietuvė kilstelėjo bėgimo ir šaudymo rungtyse. Čia vilnietė užtruko 13 min. 1,40 sek. (bėgimas - 12 min. 3,51 sek., šaudymas - 57,89 sek.), užėmė 10-ąją vietą ir pelnė 519 taškų.

Lietuvos sportininkė varžybas baigė iš viso surinkusi 978 taškus ir galutinėje įskaitoje užėmė 13 vietą.

Čempione tapo egiptietė Salma Abdelmaksoud (1067), vicečempione - prancūzė Emma Riff (1048), o trečiąją vietą užėmė vengrė Michelle Gulyas (1043).

Sekmadienį Buenos Airėse vyks vaikinų disko metimo varžybos, kuriose dalyvauja alytiškis Matas Makaravičius bei vaikinų penkiakovės plaukimo, fechtavimosi papildomo etapo ir bėgimo bei šaudymo rungčių varžybos.