Plaukikai R. Meilutytė ir D. Rapšys Kinijoje iškovojo sidabro medalius | kl.lt

PLAUKIKAI R. MEILUTYTĖ IR D. RAPŠYS KINIJOJE IŠKOVOJO SIDABRO MEDALIUS

• 6

Lietuvis Danas Rapšys iškovojo antrąjį medalį Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate trumpajame (25 m) baseine. Lietuvos sportininkas trečiadienį 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje pelnė sidabro apdovanojimą.

23-ejų metų lietuvis finale distanciją įveikė per 1 min. 41,78 sek.

Čempionu tapo nuo pat starto pirmavęs ir tik aštuntas pusfinalyje buvęs amerikietis Blake'as Pieronis (1 min. 41,49 sek.). Bronza atiteko australui Alexanderiui Grahamui (1.42,28).

Atrankoje (64 dalyviai) Lietuvio rezultatas (1 min. 42,39 sek.) buvo trečias.

Už antrąją vietą D. Rapšiui atiteko 8 tūkst. JAV dolerių premija.

Antradienį D. Rapšys iškovojo aukso medalį 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Pasaulio čempionate jis dar startuos 100 m laisvuoju stiliumi ir 200 m nugara rungtyse.

R. Meilutytei – sidabro medalis

Lietuvė Rūta Meilutytė iškovojo sidabro medalį Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame (25 m baseine) moterų 50 m plaukimo krūtine rungtyje.

21-erių metų lietuvė finale trečiadienį finišavo per 29,38 sek.

Varžybose triumfavo favoritė jamaikietė Alia Atkinson (29,05 sek.). Trečiąją vietą užėmė italė Martina Carraro (29,59 sek.).

Už antrąją vietą lietuvei atiteko 8 tūkst. JAV dolerių premija.

Atrankoje (56 dalyvės) R. Meilutytė (29,56 sek.) buvo pirma, o pusfinalyje (29,80 sek.) pasiekė trečią rezultatą.

R. Meilutytei vis dar priklauso šių čempionatų rekordas (28,81 sek.).

R. Meilutytė Kinijoje dar startuos 100 m krūtine, 100 m laisvuoju stiliumi ir 100 m kompleksinio plaukimo rungtyse.

2014 metų pasaulio čempionate R. Meilutytė iškovojo auksą 50 m plaukimo krūtine rungtyje, o 100 m distancijoje pelnė sidabro apdovanojimą. 2016 metų pirmenybėse mūsiškė nedalyvavo.

Pasveikino šalies vadovai

Šalies vadovai sveikina sidabro medalius Pasaulio plaukimo čempionate Kinijoje iškovojusius Rūtą Meilutytę ir Daną Rapšį.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė padėkojo sportininkams už galimybę palaikyti ir džiaugtis sidabrinėmis pergalėmis bei girdėti Lietuvos himną. Anot prezidentės, tai ypatingos akimirkos, leidžiančios visiems matyti Lietuvą tarp stipriausių pasaulio šalių.

Premjeras Saulius Skvernelis palinkėjo plaukikams tokių pergalių pasiekti ir ateityje bei džiaugėsi medalių gausa ką tik prasidėjusiame čempionate.

„Antroji pasaulio čempionato diena ir trečias medalis, tai tiesiog fantastiška“, – sakė S. Skvernelis.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis plaukikams pabrėžė, kad tokie pasiekimai vienija lietuvius.

„Tokie pasiekimai vienija Lietuvos žmones džiaugsme ir pasididžiavime,“ – sveikinime teigė Viktoras Pranckietis.