Po dramatiškos kovos Švedija apgynė pasaulio čempionės titulą | kl.lt

PO DRAMATIŠKOS KOVOS ŠVEDIJA APGYNĖ PASAULIO ČEMPIONĖS TITULĄ

• 0

Pasaulio ledo ritulio čempionatas Danijoje baigėsi Švedijos triumfu. Švedai finale tik po baudinių serijos 3:2 nugalėjo Šveicariją ir apgynė čempionų titulą.

Pirmajame kėlinyje Šveicariją į priekį išvedė Nino Niederreiteris, tačiau netrukus rezultatą išlygino Gustavas Nyquistas.

Antrajame kėlinyje šveicarai ir vėl išsiveržė į priekį po Timo Meierio įvarčio. Tačiau lygybę atstatė Mika Zibanejadas.

Trečiasis kėlinys baigėsi be įvarčių ir komandos žaidė pratęsimą. Jo metu nugalėtojas taip pat nepaaiškėjo ir komandos stojo mušti baudinių.

Pirmąjį baudinį realizavo Svenas Andrighetto, o rezultatą išlygino Oliveris Ekmanas Larssonas.

Filipas Forsbergas įmušė pergalingą baudinį Švedijai.

Švedijos rinktinė pasaulio čempionate triumfavo trečią kartą per šešerius metus ir iškovojo jau vienuoliktą titulą.

Šveicarija finale žaidė vos trečią kartą istorijoje, kai netikėtai pusfinalyje 3:2 nugalėjo Kanadą. Šveicaras vicečempionais tapo 1935 ir 2013 metais.

Kovą dėl trečios vietos laimėjo JAV rinktinė, kuri 4:1 nugalėjo Kanadą. Favoritais laikyti kanadiečiai netikėtai liko be medalių.