Pusšimtį varžovų lenkęs T. Kaukėnas: negali šliuožti lėčiau, nes aplink visi stiprūs | kl.lt

PUSŠIMTĮ VARŽOVŲ LENKĘS T. KAUKĖNAS: NEGALI ŠLIUOŽTI LĖČIAU, NES APLINK VISI STIPRŪS

• 0

Už nugaros – daugiau nei pusšimtis varžovų, tačiau rezultato norėjosi geresnio. Pasirodymą šeštadienį Estešunde (Švedija) vykusiose pirmo pasaulio biatlono taurės etapo vyrų 10 km sprinto varžybose Tomas Kaukėnas vertino dvejopai – pritrūko ir jėgų, ir geresnių slidžių.

Šeštą starto numerį gavęs lietuvis varžybų pradžioje rodė aukštą greitį, pirmoje šaudymo zonoje suklydo sykį, o antroje – stovėdamas – užvertė visus taikinius bei tarp visų dalyvių žengė 42-as. Vis tik paskutinį distancijos ratą biatlonininkui įveikti sekėsi prasčiau ir galutinėje įskaitoje tarp 105 biatlonininkų jis užėmė 53 vietą.

Pelnyti įskaitinių pasaulio taurės taškų (patekti į 40-uką) T.Kaukėnui nepavyko, tačiau tą jis padaryti galės sekmadienį persekiojimo varžybose, kuriose startuos 60 geriausiai sprinte pasirodžiusių biatlonininkų.

„Iš vienos pusės džiaugiuosi, kad patekau į persekiojimą, bet kita vertus – savijauta lyg ir buvo nebloga, o galutinis rezultatas vis tiek nelabai geras. Negaliu pasidžiaugti slidėmis, jei anksčiau slidės būdavo gal net geresnės nei visų, tai šiandien pirmam rate slydau gan neblogai, o po to, paskutiniame rate, prasčiau“, – atskleidė T.Kaukėnas.

Lietuvis teigė, kad tai, jog startavo pradžioje su visais geriausias planetos biatlonininkais, papildomos įtampos nesukėlė. Priešingai – motyvavo dar daugiau stengtis trasoje.

„Visą laiką maloniau startuoti priekyje, nes prieš mane ir už manęs yra pasaulio taurės lyderiai, aš stoviu tarp jų, tai bent starte yra malonu. Su pakilia emocija ir išvažiuoji – negali lėčiau važiuoti, nes žinai, kad visi aplink yra stiprūs“, – šyptelėjo T.Kaukėnas.

Šių metų pasaulio čempionate Lietuvos biatlonininkas aukštą 21 vietą užėmė būtent sprinto rungtyje. 2016-2017 metų sezoną Sočio olimpinių žaidynių atradimas pradėjo atviruoju Norvegijos čempionatu, o pasaulio taurės varžybose išbandė jėgas mišrių estafečių varžybose bei asmeninėse lenktynėse.

Pastarosiose T.Kaukėnas liko 85-as – koją pakišo 8 netaiklūs šūviai, iš kurių net 6 „uždirbti“ šaudant stovint.

„Šaudymas stovint mane neramina. Tas mintis kažkaip bandau pašalinti ir nuteikti save teigiamai – šiandien pavyko. Pagrindinis tikslas rytoj – susitvarkyti su šaudymu“, – klaidas ištaisyti vylėsi T.Kaukėnas.

Gana sėkmingai šaudę kiti Lietuvos atstovai sprinte liko už 60-uko ribos: Karolis Dombrovskis (šaudymas 0+2) užėmė 81 vietą, o Vytautas Strolia (2+0) – 88-ą.

Varžybų nugalėtoju tapo sezoną trimis pergalėmis pradėjęs prancūzas Martinas Fourcade, net 41,5 sek. aplenkęs šeimininkų atstovą Fredriką Lindstromą. Trečią vietą užėmė vokietis Arndas Peiferis. Visi trys prizininkai varžybose šaudė be klaidų.

Nacijų taurės įskaitoje Lietuvos vyrų biatlono komanda aplenkė lenkus ir žengia 22-a (483 tšk.). 20 geriausiai šį sezoną pasirodžiusių šalių į 2018-ųjų Pjongčango olimpines žaidynes galės deleguoti po 5-6 biatlonininkus, o 21-22 pozicijas Nacijų taurėje užimsiančios šalys – po du.

Moterų 7,5 km sprinto rungtyje Diana Rasimovičiūtė užėmė 73 vietą (0+3), Natalija Kočergina – 95-ą (1+3), o Natalija Paulauskaitė – 102-ą (2+2). Pergalę iškovojo prancūzė Marie Dorin-Habert, 11,4 sek. aplenkusi suomę Kaisą Makarainen bei 19,9 sek. – čekę Gabrielą Koukalovą.

Nacijų taurės įskaitoje lietuvaitės rikiuojasi 23-ios, tačiau nuo 22 vietoje esančių korėjiečių atsilieka vos dviem taškais.