Rinktinei medalius iškovojo merginos | kl.lt

RINKTINEI MEDALIUS IŠKOVOJO MERGINOS

• 0

Kaune surengtame Europos dziudo sąjungos (EJU) jaunimo (iki 21 metų) taurės turnyre Lietuvos rinktinė iškovojo du medalius.

Sėkmė lydėjo merginas: sidabrą pelnė elektrėniškė Justina Kmieliauskaitė (svorio kategorija per 78 kg), bronzą – šiaulietė Eglė Naudžiūnaitė (iki 44 kg).

2017 m. Europos jaunimo olimpinio festivalio vicečempionė J.Kmieliauskaitė įveikė Juliją Swiatkiewicz ir vengrę Mercedesz Szigetvari, tačiau finale pralaimėjo 2017-ųjų Europos jaunimo čempionato bronzos medalio laimėtojai vokietei Renee Lucht.

E.Naudžiūnaitė nugalėjo komandos draugę šakietę Karoliną Saukaitytę, bet pripažino britės Jame Leigh Whitaker ir vengrės Fatimos Beringer pranašumą. Šios svorio kategorijos varžybose dalyvavo tik keturios sportininkės, tad šiaulietė užėmė trečią vietą, o visas tris dvikovas pralaimėjusi K.Saukaitytė buvo ketvirta.

Į medalį pretendavo ir kaunietė Miglė Julija Dudėnaitė (iki 78 kg). Ji po atkaklios kovos palaužė Okeanijos jaunių čempionę australę Abigail Paduch, tačiau pusfinalyje dėl apmaudžios klaidos pralaimėjo daugkartinei Europos jaunių ir jaunimo taurių turnyrų prizininkei britei Shelley Ludford, be to, patyrė traumą. Todėl lemiama akistata dėl trečios vietos su este Annika Karilaid nebuvo lygiaverčių varžovių dvikova ir kaunietė liko penkta.

Vaikinų turnyre penktą vietą užėmė panevėžietis Gražvydas Mykolaitis (iki 55 kg, kovą dėl bronzos pralaimėjo lenkui Hubertui Pieczynskiui), septinti buvo kaunietis Tadas Čalka (iki 55 kg), vilnietis Darius Ragoža (iki 73 kg) ir alytiškis Ignas Mečajus (per 100 kg).

1–7 vietas užėmę sportininkai pelnė įskaitinius taškus Lietuvos rinktinei, kuri tarp 24 komandų užėmė devintą vietą. Sėkmingiausiai pasirodė vokiečiai (8 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos medaliai). Tris aukso medalius iškovojo olandai, po vieną – Vengrijos, Didžiosios Britanijos, Baltarusijos, Serbijos ir Latvijos ekipos.

Kaune varžėsi 345 jaunieji dziudo talentai (217 vaikinų ir 128 merginos), tarp svečių buvo netgi Argentinos ir Australijos atletai.