Į Kauną atskridęs J.Mačiulis – apie namus ir šansus padėti Lietuvos rinktinei | kl.lt

Į KAUNĄ ATSKRIDĘS J.MAČIULIS – APIE NAMUS IR ŠANSUS PADĖTI LIETUVOS RINKTINEI

Jonas Mačiulis grįžo namo. Lietuvos rinktinės ir Madrido „Real“ klubo krepšininkas trečiadienio vakarą mynė Karmėlavos oro uosto slenkstį. Iš šio pakaunės miestelio kilęs žaidėjas ketvirtadienį kausis su Kauno „Žalgiriu“.

Eurolygos ketvirtojo turo mače „Real“ laikomi favoritais, tačiau žalgiriečių akcijos smarkiai pakilo, kai šie antradienį išvykoje patiesė kitą garsų Ispanijos klubą „Barcelona“. 

- Kaip jums patinka „Žalgirio“ žaidimas šį sezoną?

- Laukiame kovingų rungtynių, kaip visada. Teko matyti kaip „Žalgiris“ žaidžia Eurolygoje ir Lietuvos krepšinio lygoje. Komanda gal ir nėra geriausios formos, bet  kovingumo iš jų neatimsi. Jie kaunasi, išnaudoja varžovų klaidas. Manau, kad bus geros rungtynes, su gera atmosfera.

- Ar jūsų nenustebino žalgiriečių pergalė prieš „Barcelona“?

- Dabar tos pergalės nėra stebinančios. Klubai, kurie laikomi favoritai, šią vasarą turėjo daug pakeitimų. Tokios komandos kaip „Žalgiris“ ar Belgrado „Crvena Zvezda“ dabar turi šansų iškovoti pergales, kol lyderiai dar nėra susižaidę. Nieko stebinančio nematau.

- Sezone pasiekėte aštuonias pergales iš tiek pat galimų. Kas tai lėmė?

- Nepasakyčiau, kad mūsų forma galinga. Dar darome nemažai klaidų. Žaidžiame neužtikrintai, tačiau pagrindinis mūsų privalumas yra didelė rotacija. Palaikome aukštą tempą ir neblogai pavyksta. Didelis rezultatyvumas? Vadinasi, turime talento puolant.

- Vienas tokių Luka Dončičius...

- Luka gavo dar daugiau pasitikėjimo. Metimą, driblingą, prasiveržimą jis ir anksčiau turėjo, bet dabar po Europos čempionato jis dar labiau pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis.

- Dėl „Real“ krepšininkų traumų jums teko pasistumti į sunkiojo puolėjo poziciją. Pasak Š.Jasikevičiaus, jūs dėl to tapote dar pavojingesnis...

- Tai buvo priverstinės permainos. Dabar žaidžiame plačiau. Tad nė vieno mūsų nebegalima palikti prie tritaškio linijos.

- Gal treneris minėjo kada įtrauks į sudėtį, nes žaidžiate mažai?

- Praėjusį savaitgalį žaidžiau Ispanijos lygoje. Svarbiausia yra išvengti traumų ir bus matyti. Atvyks dar naujų žaidėjų, bet  sezonas yra ilgas ir visi gausime pažaisti. Jeigu pasieksime visus finalus, per sezoną sužaisime 85-90 rungtynių.

- Kaip vertinate savo formą? Ir kaip jaučiatės grįžęs į Kauną?

- Mano forma yra tokia, kokia ji gali būti po dviejų mėnesių tik treniruočių - labai vidutinė. O į namus grįžti labai smagu. Kaip ir žaisti su „Žalgiriu“.

- Kokios jūsų galimybės padėti Lietuvos rinktinei lapkritį vyksiančiose atrankos kovose?

- Reikia klausti klubo. Dar apie tai nekalbėjome. Nežinau, ar klubas jau gavo patvirtinimą, kad esu kviečiamas į rinktinę.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS