„Kibirkšties“ prakeiksmą panaikinusios „Hoptrans-Sirenos“ priartėjo prie LMKL finalo | kl.lt

„KIBIRKŠTIES“ PRAKEIKSMĄ PANAIKINUSIOS „HOPTRANS-SIRENOS“ PRIARTĖJO PRIE LMKL FINALO

• 0

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalį pergale pradėjo titulą ginančios „Hoptrans-Sirenos“, kurios svečiuose 71:62 (16:10, 20:18, 16:15, 19:19) nugalėjo Vilniaus „Kibirkštį“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė rezultatu 1:0.

Antrasis pusfinalio serijos mačas Garliavoje vyks šeštadienį.

Rungtynes atkarpa 8:4 pradėjo šeimininkės ir išsiveržė į priekį, tačiau „Hoptrans-Sirenos“ į tai atsakė spurtu 10:0 ir persvėrė rezultatą – 14:8. Kėlinio pabaigoje ir toliau geriau veikė garliaviškių puolimas, kurios išlaikė atotrūkį – 16:10.

Antrajame ketvirtyje „Hoptrans-Sirenos“ ir toliau tęsė savo spurtą ir susikrovė dviženklį pranašumą – 25:14. Nors „Kibirkštis“ ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (24:29), tačiau varžovės irgi atsakė tiksliomis atakomis – 32:26. Kėlinio pabaigoje Daugilė Šarauskaitė sumažino vilniečių deficitą iki 4 taškų (28:32), bet viešnios prieš antrąją mačo dalį pranašumą sugebėjo padvigubinti – 36:28.

Po ilgosios pertraukos iniciatyva ir toliau priklausė „Hoptrans-Sirenoms“, kurios išlaikė dviženklį atotrūkį – 43:33. Likus žaisti 4 minutes, vilnietės pelnė 5 taškus be atsako ir sumažino turimą deficitą pusiau – 38:43. Likus žaisti minutę, garliaviškių pranašumas siekė 4 taškus, tačiau tolimą metimą smeigė Dalia Belickaitė, dar du taškus pridėjo Kornelija Balčiūnaitė ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 9 taškų persvarą – 52:43.

Paskutiniame kėlinyje garliaviškių pranašumas šoktelėjo iki 14 taškų – 59:45. Įpusėjus ketvirčiui „Kibirkštis“ surengė spurtą 9:2 ir sumažino atsilikimą iki 7 taškų – 54:61. Likus žaisti mažiau nei 2 minutes intriga pasidarė dar didesnė, nes vilnietės deficitą sumažino iki 3 taškų – 60:63. Likus pusei minutės, komandos apsikeitė tiksliais baudų metimais – 65:62. Per likusį laiką Lino Šalkaus auklėtinės pademonstravo geležinę gynybą ir baudų metimais įtvirtino pergalę – 71:62.

„Kibirkštis“: Gabija Meškonytė 17 (9 atk. kam.), Justina Kraujūnaitė 16 (5 atk.kam.), Daugilė Šarauskaitė 9 (10 atk. kam.).

„Hoptrans-Sirenos“: Gabrielė Gutkauskaitė 21, Dalia Belickaitė 13, Kornelija Balčiūnaitė 11 (9 atk. kam.), Eglė Tarasevičiūtė 10 (5 atk. kam.).