„Žalgiris“ po pratęsimo nusileido be pralaimėjimų žengiančiai CSKA komandai | kl.lt

„ŽALGIRIS“ PO PRATĘSIMO NUSILEIDO BE PRALAIMĖJIMŲ ŽENGIANČIAI CSKA KOMANDAI

• 2

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos aštuntojo turo rungtynėse trečiadienį Kauno „Žalgiris“ svečiuose po dramatiškos kovos ir pratęsimo 97:99 (18:16, 20:21, 22:22, 26:27; 11:13) pralaimėjo Maskvos CSKA (Rusija) klubui.

„Žalgirio“ komandai nepavyko pirmą kartą Eurolygos istorijoje nugalėti CSKA ekipą išvykoje.

Žalgiriečiai nuo pat rungtynių pradžios kibo į atlapus tituluotiems varžovams ir pirmajame kėlinyje turėjo keturių taškų pranašumą. Po atkaklaus antrojo kėlinio žalgiriečiai pirmavo 37:36.

Traumą patyrusio komandos kapitono Pauliaus Jankūno netektį sėkmingai kompensavo kiti „Žalgirio“ aukštaūgiai ir svečiai trečiajame kėlinyje dar kartą įgijo 4 taškų persvarą (53:49). Nors CSKA krepšininkai buvo išsiveržę į priekį, Kauno ekipa pirmavo ir po 30 min. - 60:59.

Ketvirtojo kėlinio viduryje žalgiriečiai po Leo Westermanno tritaškio atitrūko 8 taškais (75:67). Likus žaisti 3 min., tritaškį pataikė Marius Grigonis (80:71). Nors vos per minutę šeimininkai sugebėjo priartėti iki 4 taškų (76:80), bet taiklūs Antano Kavaliausko metimai leido „Žalgiriui“ išsaugoti 6 taškų pranašumą (84:78). Tuomet du tritaškius iš eilės pataikė CSKA gynėja Sergio Rodriguezas ir rezultatas tapo lygus 84:84.

Likus žaisti 35 sek., Nate'as Woltersas taikliu metimu iš po krepšio vėl išvedė svečius į priekį (86:84). Tas pats S. Rodriguezas po akimirkos rezultatą išlygino - 86:86. N. Wolterso metimas paskutinės „Žalgirio“ atakos metu buvo netikslus ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimas vyko dramatiškai. Abi ekipos keitėsi taikliais baudų metimais ir rezultatas dažnai buvo lygus. Likus žaisti 1 min. 7 sek., skaudų tritaškį pataikė S. Rodriguezas ir CSKA pirmavo 97:94. Kovingai rungtyniavę žalgiriečiai sugebėjo išlyginti rezultatą, bet dvi baudas pataikė šeimininkai vėl išsiveržė į priekį. Paskutinės atakos metu N. Woltersas galėjo išplėšti pergalę „Žalgiriui“, bet jo tritaškis metimas skriejo pro šalį.

„Žalgiriui“ 19 taškų pelnė A. Kavaliauskas (baudos 11/12, 8 atk. kam.), 14 - N. Woltersas (9 rez. perd.), po 13 - Marius Grigonis ir Aaronas White'as, 11 - Leo Westermannas, 9 - Artūras Milaknis, 8 - Brandonas Daviesas, 6 - Thomasas Walkupas, 4 - Laurynas Birutis. Edgaras Ulanovas ir Derrickas Waltonas taškų nepelnė

Be pralaimėjimų šiame sezone žygiuojančiame Maskvos klube 24 taškus surinko S. Rodriguezas, 23 - Cory'is Higginsas, 15 - Willas Clyburnas (13 atk. kam.), 13 - Nando De Colo, 10 - Othello Hunteris.

„Žalgiris“ (3 pergalės/5 pralaimėjimai) turnyro lentelėje užima devintąją vietą, o CSKA (8/0) - antrąją.

Kitas rungtynes Kauno komanda žais jau penktadienį namuose su Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) klubu.