Investavimas į NT: per kiek laiko atsiperka būstas jį nuomojant | kl.lt

INVESTAVIMAS Į NT: PER KIEK LAIKO ATSIPERKA BŪSTAS JĮ NUOMOJANT

Nekilnojamasis turtas (NT) – vienas paprasčiausių investavimo būdų. Vis dažniau lietuviai jį įsigyja imdami paskolas. Tokius būstus išnuomojant jie atsiperka per 18–19 metų, o esant geroms sąlygoms tai įvykti gali ir per 10–15 metų, sako vienas LRT RADIJO laidos „Pin kodas“ vedėjų Mindaugas Aušra. 

„Investicija į NT yra aiškiausia ir lengvai suvokiama. Investuoji į kažką konkretaus, ne virtualaus, kaip kad akcijos ar obligacijos. Taip pat norint investuoti į kitas investicines priemones, reikia turėti ir tam tikrų žinių, o investuojant į NT, tų žinių tiek daug ir nereikia“, – aiškina M. Aušra.

Anksčiau daug lietuvių nekilnojamąjį turtą pirkdavo savomis lėšomis ir, ekonomistų nuostabai, dalis sandorių įvykdavo mokant grynaisiais. Tačiau šiuo metu vis daugiau lietuvių skolinasi ir, kaip sako M. Aušra, tam yra palanki situacija: kainos nėra labai išaugusios, o paskolos – ganėtinai pigios. 

Pasak jo, dažniausiai žmonės būsto paskolą išsimoka per 24 metus, o būstą nuomojant jis vidutiniškai atsiperka per 18–19 metų, kartais – ir per 10–15. Bet, pabrėžia M. Aušra, reikia nepamiršti, kad nuoma – darbas, kuriam reikia skirti ne tik laiko, bet ir papildomų investicijų.  

Plačiau apie investicijas į NT – pokalbio įraše.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

jonas

Bobutės plepalai. Yra daug geresnių būdų investuoti. O krizės atveju , pakilus palūkanoms, rizika didžiulė.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS