Esi neįgalus? Į restoraną televizijos bokšte – draudžiama | kl.lt

ESI NEĮGALUS? Į RESTORANĄ TELEVIZIJOS BOKŠTE – DRAUDŽIAMA

  • 7

Lietuvos neįgaliųjų forumas visai neseniai pasidalijo informacija, kurią skelbia Vilniaus televizijos bokšte įsikūręs restoranas "Paukščių takas". Pasirodo, žmonėms su judėjimo, regos ir protine negalia čia patekti uždrausta.

"Kur dar "rizikos valdymo sumetimais" sugalvos neįleisti žmonių su negalia? Tokį neslepiamą absurdą seniai teko matyti. Televizijos bokštas?", – pasipiktinimą prie įkeltos informacijos liejo sąjungos nariai.

Apsilankius oficialiame televizijos bokšto puslapyje tikrai randama informacija, kad "siekiant apsaugoti" lankytojus, į 19 aukšte esantį restoraną draudžiama patekti:

asmenims su judėjimo negalia, kai jiems judėti reikia vežimėlio. Paminima, kad toks sprendimas priimtas dėl evakuacijos galimybių nebuvimo neveikiant liftams.

asmenims su regos negalia, kai jiems judėti reikia baltos vedlio lazdelės ar vedlio, ir asmenys su protine negalia, kai jiems reikia lydinčio asmens, – įleidžiami tik su lydinčiu asmeniu.

Ši informacija socialiniame tinkle sukėlė aršias diskusijas. Vieni komentatoriai piktinosi ir tokį sprendimą vadino diskriminacija, kiti tai bandė pateisinti grįsdami pačių neįgaliųjų saugumu.

"Ne pirmą kartą TV bokštas pasišiukšlina prieš neįgaliuosius. Būtų įdomu išgirsti tokio sprendimo paaiškinimą", – rašė Jurgita.

"Po velnių, tai yra absurdas!!!", – pasipiktinimą išliejo Giedrė.

"Ar mes tik deklaruojame lygias galimybes? Ar TV bokšto administracija susipyko su sveiku protu? Tekšt – tiesiai į veidą cinizmo dozę. O gal jūs turėtumėte pasirūpinti saugumu ir pritaikyti neįgaliesiems?", – klausimų pažėrė Viktorija.

Kai kurie komentatoriai taip pat paminėjo užsienio šalių patirtį ir pritarė, kad judėjimo negalią turintys žmonės evakuacijos metu susidurtų su nesklandumais.

"Visiškai protingas TV bokšto sprendimas. Gal jūs, neįgalieji, galite atsakyti į vieną paprastą klausimą: kaip, evakuacijos metu, jūs su savo vežimėliu nulipsite laiptais, kai evakuacijos metu liftais naudotis draudžiama?", – į kitus kreipėsi Vilius.

"Dėl regėjimo ar psichikos negalios nelabai aišku, bet neįgaliųjų vėžimelių neleidžia ir į Berlyno bokštą. Tiesa, jų paaiškinimas žymiai žmogiškesnis – saugumas ir evakuacija gaisro ar kokio incidento atveju", – rašė Natalija. 

Pasak internautų, toks sprendimas priimtas jau prieš kelis mėnesius.

Susidūrėte su panašiais nesklandumais ir norite pasidalyti savo istorija? Rašykite mums adresu portalas@kaunodiena.lt.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Juokas,

visas Dziugelio nuopelnas Lietuvai

Anonimas

juos uzkelti ir numesti,gal maziau bus norinciu tada

Danila

O į Liepkalnio slidinėjimo trasą galima ? Nejau tas bokštas šventa karvė kur negalima neįgaliesiems ?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS