Prokuroras prašo negrąžinti E. Masiuliui per kratas paimtų 242 tūkst. eurų | kl.lt

PROKURORAS PRAŠO NEGRĄŽINTI E. MASIULIUI PER KRATAS PAIMTŲ 242 TŪKST. EURŲ

Prokuroras Justas Laucius teismo prašo negrąžinti politinės korupcijos byloje teisiamam buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui per kratas jo namuose rastų pinigų.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismo posėdyje valstybės kaltintojas paprašė dar trims mėnesiams pratęsti laikino nuosavybės teisės apribojimo į pinigines lėšas terminą.

Teismas sprendimą dėl to priims pirmadienį.

Bylos duomenimis, per kratas pas E. Masiulį rasta 242,4 tūkst. eurų, 130 Jungtinės Karalystės svarų sterlingų ir 1,6 tūkst. JAV dolerių.

E. Masiulis ir jo advokatas ne kartą bandė atgauti pinigus, tačiau teismai jų prašymus atmetė.

Buvęs politikas tikina, kad dalis šių lėšų priklauso kitiems asmenims ir buvo skirtos investuoti į nekilnojamąjį turtą ar yra jo šeimos pinigai. Taip pat jis teigė, kad nėra duomenų, jog lėšos būtų gautos nusikalstamu būdu.

„Aš noriu tik pasakyti, kad nuo 2016 metų gegužės jau yra praėję daugiau nei dveji metai, kas trys mėnesiai tas prašymas vis pasikartoja, prašant pratęsti nuosavybės apribojimus. Tačiau mano advokatas šios dienos posėdyje išdėstė motyvus, kad tikrai jau yra praėjęs ilgas laikas, niekaip šis prašymas nėra nagrinėjamas teismo posėdyje, o prokuroras, grįsdamas tokį prašymą, remiasi vieninteliu argumentu, tai yra Valstybės mokesčių inspekcijos išvada“, – žurnalistams sakė E. Masiulis.  

E. Masiulio vertinimu, Valstybinės mokesčių inspekcijos išvada iš tikrųjų palanki jam ir pagrindžia lėšų kilmę.

„16 metų dirbdamas Seimo nariu, 4 metus dirbdamas ministru, aš negaliu piniginėje 600 eurų turėti? Tiesiog kratų metu iš mano ir sutuoktinės piniginės buvo paimtos lėšos, palikti be vieno euro. Šiuo atveju klausimas, kodėl taip elgiamasi?“ – sakė E. Masiulis.

16 metų dirbdamas Seimo nariu, 4 metus dirbdamas ministru, aš negaliu piniginėje 600 eurų turėti?

Jis priminė, kad svarai sterlingų buvo likę iš kelionės.

Apeliacinis teismas yra skelbęs, kad iš E. Masiuliui pareikštų kaltinimų matyti, kad šios piniginės lėšos galėjo būti gautos jam priimant daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kyšį.

Teisėsauga teigia, kad likę kratos metu paimti grynieji pinigai galėjo būti gauti iš nenustatytų pajamų šaltinių, nedeklaruoti, nepatvirtinti dokumentais ir galimai nėra teisėtos pajamos.

E. Masiuliui pateikti kaltinimai, kad jis iš „MG Baltic“ verslo koncerno tuometinio viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmė 106 tūkst. eurų kyšį už koncernui naudingų sprendimų priėmimą Seime.

E. Masiulis kaltę neigia ir tikina, kad iš R. Kurlianskio 90 tūkst. eurų paėmė kaip paskolą.

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams asmenims – Darbo partijai, Liberalų sąjūdžiui, koncernui „MG Baltic“. Be E. Masiulio, byloje kaltinimai pateikti buvusiam „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

Įsitraukus naujam advokatui daroma pertrauka

Vilniaus apygardos teismas penktadienį nusprendė padaryti pertrauką politinės korupcijos byloje, kad su medžiaga galėtų susipažinti naujas kaltinamojo Šarūno Gustainio advokatas.

Kitas posėdis bus rengiamas lapkričio 5 dieną.

Penktadienį buvo suplanuoti du posėdžiai – ryte ir po pietų. Posėdžiuose perklausomi garso įrašai. Penktadienį posėdis netruko nė valandos, jame nebuvo perklausytas nė vienas įrašas.

Buvęs Seimo narys Š. Gustainis neseniai teismui pranešė, kad atsisako savo advokato Lino Kuprusevičiaus, nes neįstengia mokėti už jo teikiamas paslaugas.

Penktadienį ginti Š. Gustainio į posėdį atvyko valstybės paskirtas advokatas Aleksandras Doroševas.

Pats Š. Gustainis penktadienį teisme sakė, kad nenori vilkinti proceso, tačiau jo advokatas pripažino, kad nėra susipažinęs su bylos medžiaga.

Prokuratūra skelbė, kad teismui perdavė 108 bylos tomus, kaltinamasis aktas apima 450 puslapių.

„Buvo pranešta vakar, suprantama, kad pilnai pasiruošti neįmanoma per tokį trumpą laiką. Išsamiam susipažinimui teismas davė laiko“, – žurnalistams po posėdžio sakė A. Doroševas.

Jis sakė, kad jo klientas nesuinteresuotas, kad byla užsitęstų, jis jaučiasi nekaltas.

Į bylai nepasiruošusio advokato dalyvavimą dėmesį atkreipė koncerno „MG Baltic“ advokatas Linas Belevičius. Jam pritarė ir kiti gynėjai.

„Jeigu jums reikia, kad būtų gynybos imitacija, galima pakabinti pakabą su advokato mantija“, – sakė L. Belevičius.

Byloje buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis kaltinamas davęs kyšius buvusiems parlamentarams E. Masiuliui, Š. Gustainiui ir V. Gapšiui.

R. Kurlianskis teisme yra pareiškęs, kad 90 tūkst. eurų buvusiam liberalų lyderiui E. Masiuliui jis perdavė kaip paskolą, o ne kyšį. R. Kurlianskis ir E. Masiulis  tikina, kad rasti pinigai – 90 tūkst. eurų – buvo R. Kurlianskio paskola.

Įtariama, kad 2015 metų liepą Š. Gustainis priėmė 8,7 tūkst. eurų kyšį už palankius sprendimus dėl Vartojimo kredito įstatymo, užmaskuotą kaip paramą viešajai įstaigai. Š. Gustainis kaltinimus neigia ir vadina juos absurdiškais.

Teismo posėdyje kitas kaltinamasis Seimo narys Gintaras Steponavičius pateikė prašymą nedalyvauti lapkričio 5 dieną vyksiančiame teismo posėdyje, nes yra suplanavęs kelionę į Jordaniją.

Teismas nusprendė leisti išvykti G. Steponavičiui. Pastarasis pažadėjo dalyvauti lapkričio 7 dienos posėdyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

turtur

o gal jau ir netur=ar pravalge ar.....matyt-vilkins.kol bus kaip is pradzios.....ar caRITUI bus jau "padovanoti"....o gal klinikose anam jau perdave...lialiaaaaa

kada nufifini kelis simtus

milijonu euru ....tie 242 tukstancio tera tik 2,5 euro duodamu bomzuj lygio. ir vertes...

Rapolas

Ne, cia tai virsune, dar galima kysi, galimiems nusikalteliams grazins... Tai jau laikas butu sita klana pastatyti i vieta, ar kaip?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS