Svetimus butus ir neegzistuojančius automobilius pardavinėjęs vyras kalės 3 metus | kl.lt

SVETIMUS BUTUS IR NEEGZISTUOJANČIUS AUTOMOBILIUS PARDAVINĖJĘS VYRAS KALĖS 3 METUS

Svetimus butus ir neegzistuojančius automobilius parduoti bandęs vyras siunčiamas už grotų – teismas atmetė jo skundą dėl paskirtos trejų metų laisvės atėmimo bausmės.

Be to, nukentėjusiems iš Arturo Ž. priteista atlyginti nukentėjusiesiems apie 20 tūkst. eurų.

Bylos duomenimis, sukčiavimai buvo įvykdyti 2015-2016 metais.

Bylos duomenimis, vyras 2015 metų liepą interneto svetainėje www.autoplius.lt  melagingai paskelbė, kad už 5,2 tūkst. eurų neva parduoda 2003 metų laidos automobilį.

Tą pačią dieną dėl skelbimo paskambinusiam asmeniui Arturas Ž. nurodė, kad automobilis yra automobilių stovėjimo aikštelėje, taip pat pasakė savo pažįstamo banko sąskaitą. Į šią sąskaitą buvo pervestas 200 eurų užstatas. Pirkėjas automobilio negavo, nes Arturas Ž. neturėjo jokios mašinos.

Tų metų rugsėjį interneto svetainėje www.autoplius.lt vėl melagingai paskelbė, kad už 5,4 tūkst. eurų neva parduoda 2005 metų laidos automobilį.

Dėl skelbimo paskambinusiam asmeniui Arturas Ž. nurodė, kad automobilis yra Kauno automobilių turguje, taip pat nurodė savo pažįstamo banko sąskaitą. Į ją pirkėjas pervedė 200 eurų. 

Vėliau vyras ėmėsi sukčiavimo parduodant jam nepriklausančius butus.

2015 metų lapkritį interneto svetainėje www.aruodas.lt vyras patalpino melagingą skelbimą apie tai, kad už 32 000 eurų parduoda butą.

Dėl skelbimo su juo susisiekusiam ir atvykusiam apžiūrėti parduodamo buto klientui Artūras Ž. melavo, jog butą parduoda skubiai ir pigiau, nes jam reikia pinigų namo įrengimui, nors iš tikrųjų minėtas butas nuosavybės teise jam nepriklausė.

Pirkti butą ketinęs vyras Artūrui Ž. davė 2 tūkst. eurų kaip užstatą pagal sudarytą preliminarią buto pirkimo-pardavimo sutartį.

Paskui Artūras Ž. internete paskelbė dar vieną melagingą skelbimą, kad už 32 tūkst. eurų parduoda butą. Klientas pagal preliminarią buto pirkimo pardavimo sutartį padavė jam 1,2 tūkst. eurų.

Apgaule neegzistuojančias mašinas ir jam nepriklausančius butus vyras bandė parduoti dar kelis kartus.

Nuteistasis prašė sušvelninti bausmę ir atidėti bausmės vykdymą.

Atmesdama jo skundą dėl apylinkės teismo nuosprendžio, trijų teisėjų kolegija pažymėjo, kad vyras nuteistas už 11 nesunkių nusikaltimų padarymą. Šių nusikalstamų veikų darymo laikotarpiu jis buvo du kartus nuteistas už analogiškas nusikalstamas veikas. Už sukčiavimą jis nuteistas dar penkis kartus. Nuteistasis ne kartą baustas administracine tvarka, taip pat ir už smulkų sukčiavimą.

„Taigi, Vilniaus miesto apylinkės teismo 2017 m. gruodžio 22 d. nuosprendžio priėmimo metu jis buvo jau septynis kartus teistas už sukčiavimą, teistumai neišnykę ir nepanaikinti, tai leidžia daryti išvadą, kad A. Ž. yra linkęs daryti nusikalstamas veikas, nusikalsta įžūliai, nepaisydamas to, kad jo atžvilgiu vyksta kiti baudžiamieji procesai“, – rašoma teismo nutartyje.

Po Vilniaus apygardos teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Gyveno iš patikliųjų, dabar gyvens VISŲ mokesčių mokėtojų sąskaita.

Irena

Sukciai veikia dabar baisu kuo ir patiketi bet zmones vistiek uzkimba ant meskeres kabliuko na bet paklausa yra pasiula bus visada jau toki chaosa sukele kad turbut zmones pries daugeli metu net nesapnavo kad tokia sumaistis bus aferistam ir vagim laisve tai tau ir anarchija dziaukites zmones

SUSIJUSIOS NAUJIENOS