Geras metas revoliucijai | kl.lt

GERAS METAS REVOLIUCIJAI

Populiariausios benzino litro kaina Lietuvoje praėjusią savaitę peršoko 2 eurų kartelę. Šią savaitę ėmė šturmuoti naujus rekordus: 2 eurai ir 10 centų. Ir tai ne riba. Europos Sąjungos šalims atsisakius Rusiškos naftos degalai dar labiau brangs. Pas mus kainos greičiausiai didės labiau nei kitur, nes didės akcizai.

Kas pasikeistų, jei Vyriausybė mokesčius degalams sumažintų iki ES reikalaujamo minimalaus dydžio? Važinėtume pigiau? Kaip Lenkijoje. Ten ministrų kabinetas nuo vasario 1-osios pridėtinės vertės mokestį (PVM) nuo 23 proc. laikinai sumažino iki 8 proc. Tačiau vairuotojai ir tuo nepatenkinti, rengiasi protesto akcijoms, nes ir pas juos populiariausio benzino litras vidutiniškai jau kainuoja 1,66 euro. O juk pabrangimas ne nuo Lenkijos Vyriausybės priklauso. Greičiausiai ir ne nuo mūsiškės.

Kas pasikeistų, jei Vyriausybė mokesčius degalams sumažintų iki ES reikalaujamo minimalaus dydžio? Važinėtume pigiau?

Kaip į stubinamai dideles kainas reagavo Lietuvos žmonės? Degalinių atstovai sako, kad degalų pardavimai sumažėjo. Bet. Iš pirmo žvilgsnio spūstys miestuose nesumažėjo.

Kita vertus, brangymetis visame pasaulyje. Ir tai yra gera proga naujai technikos revoliucijai. Yra elektromobiliai. Deja, jų kainos pastebimai didesnės, nei benzininis ar dyzelinis transportas. O ir elektromobilio rida ribota. Jei norint nuvažiuoti iš uostamiesčio į sostinę tenka sustoti ties Kryžkalniu ir Kaunu pakrauti akumuliatorius, laiko prasme, tai labai nepatogu.

Yra vandeniliu varomi automobiliai. Tik kol kas jį išgauti per brangu. Tačiau ir pirmosios saulės jėgainės buvo neįperkamos. Tobulėjant technologijoms kainos ėmė kristi. Neabejotinai tai nutiks ir čia. Ir tuos vandenilinius automobilius išstums naujos tranporto rūšys. Gal po keleto metų keliausime dronais. Be pilotų. Pakaks kompiuteryje įrašyti tikslų adresą ir skraidyklė nuskraidins aplenkdama žemiškas spūstis.

Bet. Kol kas to nėra. Naftos barelis pasaulinėje rinkoje prieš savaitę kainavo 120 JAV dolerių (beveik 112 eurų). Ir ekonomistų prognozės dėl ateities pesimistinės, nes naftos išgaunama gerokai mažiau, nei pasaulio gyventojai sunaudoja.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Valio ....

..... degtinei pabrangus vėl teks samagona lakt .... .......

..........

> To puikus pavyzdys ................. Istoriškai slavai pagal gyvenamą vietą seniau buvo vadinami: apie Kijevą - didžiarusiai (velykarusai), apie Maskvą - mažarusiai (malarusai), apie Minską - baltarusiai (belarusai). Tą porina tiek caro laikų, tiek smetoniniai istorijos vadovėliai. ......P.S. Didžiarusių vardą savinasi maskvėnai, nes jiems ne unoras vadintis mažarusiais. Lygiai taip jie nori pamiršti, kad Maskvą 1147 metais įkūrė Kijevo ir visos Rusios didysis kunigaikštis Jurijus Dolgorukis.

To puikus pavyzdys

Tu mums paskaiciuok kiek didziarusu zudiku, prievartautoju ir okupantu karas atnese nuostoliu pasauliui. Juos visus butu gerai istrinti nuo zemes pavirsiaus, visas pasaulis nuo to tik atsikveptu.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS