Jūs vis tiek kalti | kl.lt

JŪS VIS TIEK KALTI

Atrodė. Teisingumą vykdo teismai. Pasirodė. Tai daro prokuratūra. Net kai Aukščiausiasis teismas paskelbia nusikaltėliui išteisinamąjį nuosprendį, nes nėra jokių kaltę įrodančių įrodymų, prokurorai pakomentuoja, kad nusikaltėlis vis dėlto yra kaltas. Tik įrodymai ne taip suprasti.

Jei teisėjai nieko nesupranta, kam mums tie teismai? Prokuroras atsiverstų Baudžiamąjį kodeksą, susirastų straipsnį, pritaikytų labiausiai patinkantį. Asmenį siųstų į pataisos namus (kas ten pasitaisė?) arba skirtų baudą (kam tam žmogui pinigai, vis tiek išleis?).

Kam mums policija? Eina pilietis ne per perėją, bac! Prašalaitis prokuroras skiria baudą. Kitam prokurorui pilietis atrodo neskaidrus? Bac! Švarko kišenes išverčia ir sodina ant teismo suolo. Ir mokesčių inspekcija nereikalinga.

Sekmadieniais vaikštote į bažnyčią? Ten Dievo nėra. O kur jis? Prokuratūroje.

Kam mums įstatymai, kai turime prokurorus? Teismai akcentuoja, kad priimdami vieną ar kitą sprendimą vadovaujasi "protingumo kriterijais". Kodėl prokurorai sprendžia teisingumo lygtis kitais būdais? Sugaištama tūkstančiais eurų kainuojančių mūsų visų valandų. O kiek paleidžiama vėjais muzikos instrumentams, kad būtų galima patriūbyti, kad pilietis X bandė parduoti piliečiui Y poveikį? Kilogramą. Ar visą metrą.

Turite lengvinančių aplinkybių? Kaip jų prasimanėte? Sekmadieniais vaikštote į bažnyčią? Ten Dievo nėra. O kur jis? Prokuratūroje.

Graužia klausimas: kiek kainuoja viena darbo valanda prokuratūroje? Pats menkiausias – 18 pinigų ir 88 pinigėlius, pats pačiausias – beveik 28. Per valandą. Jums tiek moka? O jei mokėtų? Stengtumėtės iš visų jėgų pateisinti savo darbo vietą. Teisingumas nebėra šio mūsų pasaulio dimensija. Anksčiau galvodavome, kad Biblija rankoje yra svarbiausia, dabar – Baudžiamasis kodeksas.

Visi kalba, kad visi ima kyšius, visi duoda. Geras prokuroras tas, kuris pasodina, o tas, kuris paleidžia, – blogas. Jei jau ši teorija arčiau kūno, ima ir prokurorai. Kodėl nepasisodina savęs?

Teisingumas galėtų būti teisingas, jei galėtų. Nes. Pilietis nekaltas, kol teismas kaltės neranda. Bet kodėl visada reikia jos ieškoti?

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

>

Ar TEISYBEI reikalingas istatymas? Kuo skiriasi TIESA nuo teisingumo?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS