Kiek išgersite kavos, ponai? | kl.lt

KIEK IŠGERSITE KAVOS, PONAI?

Praėjusią savaitę Prezidento G.Nausėdos švystelėta pastaba, jog Lietuvoje tiek daug ministrų, kad net sunku prisiminti jų skaičių, išties yra ne tik rinkėjams patraukli frazė. Pas mus per daug ne tik ministrų, bet ir viceministrų, ministerijų kanclerių, patarėjų, padėjėjų, referentų ir kitokios veislės biurokratinių žinduolių.

Kam, pavyzdžiui, Energetikos ministerijai reikalingi specialūs atašė? Arba Organizacijos (gerai, kad ne kolektyvo) valdymo skyrius, jei valdymu turi užsiimti pats ministras su trimis viceministrais ir kancleriu? Ir apskritai, kam reikalinga pati Energetikos ministerija, kurios iki A.Kubiliaus krizės net nebuvo? Juk akivaizdu, kad pigiau būtų, jei Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje (buvusioje Ūkio) veiktų energetika užsiimantis padalinys.

Biurokratai biurokratais. Tačiau jiems dar reikia aptarnaujančio personalo kaimenės: vairuotojų, kavos nešiotojų, valytojų, reikia pirkti baldus, kompiuterius, paslaugas, reikia išlaikyti pastatus ir automobilius.

Tiesa, Energetikos ministerija nurodo, kad teturi tik vieną mašiną – "Volkswagen Passat", tačiau vargu ar tai realu: nevažinės ministras, trys viceministrai, keturių grupių ir penkių skyrių vedėjai vienintele transporto priemone – "ne fasonas".

Taip gimsta milijoninės išlaidos, kurias turime apmokėti mes, mokesčių mokėtojai. O tų išlaidų, patikėkite, tie ponuliai tikrai turi. Sakykime, tos pačios ministerijos valdoma valstybės įmonė "Klaipėdos nafta" vien kavos per metus žada išgerti už bemaž 45 tūkst. eurų. Suprantama, mokės įmonė, ne patys kavos sriūbčiotojai.

Skaičiai byloja, kad didžiausia valstybės bėda yra ne tik korupcija ar šešėlis, bet ir gerovės valstybės viltis ryjanti viešojo sektoriaus hidra. Šiame sektoriuje pas mus darbuojasi net 27 proc. visų užimtų žmonių, o Europoje vidurkis – 20 proc. Štai kur slypi didesnių pensijų, orių algų ir geresnio gyvenimo resursai, kuriuos visi valdantieji iki šiol ignoravo.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Martha Hartman

Dabar „Google“ moka 130–180 dolerių už valandą už darbą internete. Prie šio darbo prisijungiau prieš tris mėnesius ir per pirmą šios sandorio savaitę uždirbau 8735 dolerius. Šis darbas tikrai neįtikėtinas ir suteikia man didelę pajamų dalį kiekvieną dieną. Esu tikras, kad gausite geriausią rezultatą. Sužinokite dauGiau čia >>>>>>>>>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­hClub5.Com

Ne tame bėda

kad ministerijose daug darbuotojų, bet bėda tame, kad visas veiksmas vyksta popieriuose. O praktinio požiūrio ar realaus išmanymo - nulis. Dar didesnė bėda - ,,parašiutininkai"(,,nuleisti" į darbo vietą giminės ar giminių giminės). Jeigu ne tinginys, tai lūzeris griežtai darantis tik tai kas priklauso. Ir dar minimaliai. Ir dar susireikšminęs iki neįmanomo..Už juos ,,ataria" talentingi darbštuoliai padarantys ne tik savo, bet ir tokių tipų darbus.Taip kad gerb. Pociau nelabai čia jūs pataikėt.. atsakingo ir atitinkančio algas darbo tokiose vietose yra.. Tik blogas darbo organizavimas, neišmanėlių dėka padidėjusi nereikalingo darbo apimtis ir korupcija leidžia mokėti darbo užmokesčius ne tiems kas tikrai vertas algos

lkauniete

..jeigu kazkam tas straipsnis "uzmyne ant nuospaudos"reiskia OKei ;;as ir nenoriu .kad kvailas ministras trintu nuospauda ant dupos,ir dar zinduolius" jo pritarejus,pertarejus,padeeejejus islaikytume," ..issiputes "aparatas" siurbeliu-prieglauda
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS