Neprakukuok savo laimės | kl.lt

NEPRAKUKUOK SAVO LAIMĖS

Vieni gyventojai turtingi, kiti gyventojai neturtingi. Ir nieko nepadarysi. Jei vieni pinigų turi, kitiems ir negali likti. Pinigų yra tiek, kiek yra. Nei daugiau, nei mažiau. Čia kaip su obuoliu. Vienas sugraužia vaisių, kitam lieka graužtukas, trečiam – kotelis. Viename obuolyje telpa lygiai vienas obuolys.

Bet. Grįžkime prie klausimo: kodėl būtent vieni turtingi, o ne kiti. Anot senos legendos, gegužės mėnesį būtina nešiotis kokį pinigą, nes tie, kas tuščiomis kišenėmis pirmąsyk išgirsta gegutę kukuojant, taip ir gyvena visus metus. Ir taip kasmet. Neatsitiktinai mūsuose trečdalis gyventojų egzistuoja žemiau skurdo ribos. Kad ir ką valdžia bežadėtų, niekaip šie jos neperžengia. Varguolių ministerija vargui galėtų suduoti mirtiną smūgį vienu pirštu. Surengtų socialinės reklamos akciją "Pilieti, neprakukuok savo laimės! Klausyk gegutės su moneta kišenėje!", skurdas iškart kojas pakratytų. Tie, kurie šią paslaptį žino, yra turtingi.

Gudriausieji gegužę, beje, ir kitais mėnesiais net ne monetas žvangina kišenėse, o šiugždina popierinius. Tikriausiai laikrodį su gegute turi, ši net per karantiną jiems prikukuoja šimtus milijonų pelno, besiteisinant, kad pas mus tokia maža rinka, kad apskritai čia dirbti beveik neapsimoka. Bet. Vis tiek dirba, vargsta.

Kur kitur verslas dar ras tokią per mažą rinką, kaip čia? Kur pelno milijonai ne su šešiais, o aštuoniais nuliais. Bet. Vis tiek per mažai.

O jei normalius 20 proc. pelno mokesčius sumokėtų, kaip komerciniai bankai? Matyt, pabėgtų iš Lietuvos. Tik kur bėgti? Kur kitur verslas dar ras tokią per mažą rinką, kaip čia? Kur pelno milijonai ne su šešiais, o aštuoniais nuliais. Bet. Vis tiek per mažai. Niekas nežino, kiek yra daug, kiek yra gana.

Kartais tenka pelnus dalytis net per teismus. Ir bylinėjamasi, ko gero, ne dėl pinigų, o dėl pramogos. Juk koks skirtumas ar 10 mln. eurų į vieną svarstyklių pusę, ar į kitą, kai suma lyg lašas milijonų jūroje.

Tik pavydėti nėra ko. Vieni gyventojai yra laimingi, kiti gyventojai yra nelaimingi. Tam pinigų visiškai nereikia. Kiek turi, tiek ir užtenka. Ko neturi, išties turi svajose. Ir jokia gegutė svajonių neprikukuos už jokius pinigus.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

N.

Žmogui dažniausiai visko užtenka, bet goduliui visada mažai.

Kaunietis

„Mes nieko neatsinešėme į pasaulį ir nieko neišsinešime“ Biblija (Pirmasis laiškas Timotiejui, 6.8 skyrius) Vien turtai nesuteikia nei išsilavinimo, nei kultūros, nei intelekto. Lieka tik biologiniai instinktai ir jų tenkinimas. Tik daugelis per vėlai tai supranta.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS