Situacijos suvokimo testas | kl.lt

SITUACIJOS SUVOKIMO TESTAS

Ketvirtą savaitę vykstantis pedagogų streikas nesiliauja pūstis. Prie akcijos žada prisijungti dar daugiau mokytojų, anksčiau moralinę paramą išreiškė medikai, kultūros ir socialiniai darbuotojai. Kur buvęs, kur nebuvęs it Pilypas iš kanapių apsireiškė ir save politiniu (kol kas dar tik) mesijumi laikantis Viktoras Uspaskichas, pakvietęs kreiptis mokytojus į jį visais gyvenimo klausimais. Sakytum, mokytojai užjudino skaudulį, kuriame seniai susitvenkė šalies socialinės, ekonominės ir dvasinės problemos. Pradėję nuo savęs, gal pagelbės ir trumpam apramintiems aktoriams, gydytojams, ugniagesiams? Viltys tuščios it politikų pažadai prieš rinkimus.

Mokytojai iš tikrųjų atvėrė švietimo piktžaizdes: parodė, kokia apgailėtina yra jo ne tik materialioji, bet ir nematerialioji pusė. Švietimo ir mokslo ministerijoje apsigyvenę pedagogai jei ir pasiekė kokį proveržį, tai tik pagreitino ministrės Jurgitos Petrauskienės atstatydinimą. Visi kiti protesto rezultatai, net jei ir bus finansiškai reikšmingi, tebus laimėto mūšio, o ne karo trofėjus. Kodėl? Nes minia niekada nelaimi karo. Ji gali laimėti revoliuciją, nukirsdinti karalius, nuversti ministrus, nusiaubusi Triumfo arką sustabdyti PVM degalams didinimą (naujausia aktualija iš Prancūzijos), tačiau niekada nepelnys pagarbos. O juk būtent jos tiek iš visuomenės, tiek iš politikų mokytojai pasigenda. Pagarba ir orumas esąs didysis tikslas – pinigai tik priemonė, sako mokytojai. Negali nesutikti. Tik vis dar keista nuo minties, kad per langus veržiasi ne tik vagys, Kalėdų Senelis, bet ir tautos šviesuoliai.

Mokytojai iš tikrųjų atvėrė švietimo piktžaizdes: parodė, kokia apgailėtina yra jo ne tik materialioji, bet ir nematerialioji pusė.

Su visa pagarba Mokytojams, kurių tikrai yra ne vienas ne vienoje Lietuvos mokykloje, pagal geriausias prancūzų studentų tradicijas surengtas streikas atskleidė, kad kai kurie mūsų pedagogai stokoja to, ką turėtų duoti XXI a. mokiniams, o ir visai visuomenei: supratimo apie demokratinės valstybės sąrangos suteiktus visuomenės dialogo instrumentus, gebėjimo atpažinti reiškinius, kūrybiškumo renkantis protesto formą. Užuot ginklavusis dešromis bei čiužiniais, pedagogams vertėtų pasitelkti visus kritinio mąstymo gebėjimus, tariamus lyderius pakeisti gera advokatų komanda, ir niekada nepasirašyti darbo sutarties iki galo neišsiaiškinus visų aplinkybių.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Kęstas

Tuo tarpu „Maximos“ pardavėjos negali nusipirkti šviežio geresnio maisto „Maximoje“.Kodėl? "Tikslas – kad kuo daugiau žmogus dirbtų už kuo mažesnį atlyginimą. Didžiausias Lietuvos darbdavys – „Maxima“ atskleidė, kiek maždaug uždirba kasininkė-pardavėja, – apie 540 eurų. Tiek „Maximos“, tiek „Lidl“ paviešinti atlyginimai yra didesni nei šalies pardavėjų vidurkis – 502 Eur. Pagal medianą, didžiausias atlyginimas „Norfoje“ – 780 Eur. Toliau rikiuojasi „Iki” (617 Eur), „Rimi” (596 Eur) ir „Maxima” (587 Eur)." Pardavėjos, kartu su vairuotojais, sudaro pagrindinę darbo jėgos Lietuvoje dalį. Vairuotojų laukia autonominių mašinų eros atnešamos bėdos jų profesijai. O pardavėjos jau dabar perka maistą Lenkijoje. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

vardas

vaikai, o ne mokytojai turi būti svarbiausi. Mokytojai - suaugę žmonės, o vaikai kiekvieną dieną lipdo savo charakterį, vertybes, nuo kurių priklauso mūsų ateitis.

Mama

Labiausiai gaila vaikų. Kokius jie pavyzdžiu mato?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS