Tėvų dėmesiui: vakcina nuo meningokokinės infekcijos jau pasiekė Lietuvą | kl.lt

TĖVŲ DĖMESIUI: VAKCINA NUO MENINGOKOKINĖS INFEKCIJOS JAU PASIEKĖ LIETUVĄ

  • 4

Ligonių kasų specialistai informuoja, kad vakcina nuo meningokokinės infekcijos jau pasiekė Lietuvą. 20 tūkstančių vakcinos dozių šiuo metu pristatytos į Užkrečiamųjų ir AIDS centro (ULAC) sandėlį.

Vakcinas, kuriomis nuo liepos 1 d. bus skiepijami vaikai, iš ULAC sandėlio pasiimti turi pačios gydymo įstaigos.

VLK primena, kad vakcina nuo meningokokinės infekcijos nemokamai bus skiepijami patys mažiausi, 2 mėnesių sulaukę kūdikiai, tai yra gimusieji ne anksčiau nei 2018 m. gegužės 1 dieną. Pilną skiepijimo schemą sudarys trys vakcinos dozės, tai reiškia, kad mažyliai bus skiepijami tris kartus ir tėveliams už tai mokėti nereikės. Pirmąją vakcinos dozę gaus 2 mėn. kūdikiai, antrąją – 4 mėn., o trečiąją – 12-15 mėn. Norint paskiepyti savo vaikus minėta vakcina, žmonės kviečiami kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Šiemet Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete šios meningokokinės vakcinos įsigijimui skirta 2,6 mln. eurų. Vaikams skiepyti skirtas vakcinas VLK perka kasmet, už jas sumokama PSDF lėšomis.

Nuo šiol Lietuva bus viena pirmųjų šalių Europoje, pradėjusi skiepyti vaikus nuo B tipo meningokokinės infekcijos, rašoma pranešime spaudai. Iki šiol šie skiepai buvo įtraukti tik į Airijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos skiepijimų kalendorius.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

neverta skiepytis

didelė dalis žmonių yra meningokoko nešiotojai, reiškia kontaktą su sukėlėju turi ir imunitetas gali pats susidaryt be vakcinos

jūs geriau

autobusus dezinfekuokit(iki šiol to nėra).Tokios zarazos ten tik ir veisiasi..

Ačiū Dievui

nors nuo gegužės gimusius mažuliukus skiepys.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS