Gaisrų grėsme Smiltynėje susirūpino ir valdininkai | kl.lt

GAISRŲ GRĖSME SMILTYNĖJE SUSIRŪPINO IR VALDININKAI

Kaip išsaugoti Smiltynę nuo gaisro, galvas suka ne tik miškininkai bei ugniagesiai, bet ir savivaldybės valdininkai.

Po pirmadienį įsiplieskusio ir apie 30 arų miško paklotės bei jaunų medelių plotą nusiaubusio gaisro nerimo dėl itin pavojingos Smiltynės miško padėties tik daugėja. Tąkart gesinti įsiplieskusios žolės skubėjo ne tik Klaipėdos, bet ir artimiausių miestų ugniagesių pajėgos.

Liepsną užgesinti pavyko greitai, bet pavojus ugniai įsižiebti kasdien tik didėja, nes vis dar nelyja.

Antradienį vakare į Smiltynę vėl skubėjo ugniagesiai.

Apie 20.30 val. pranešta, kad dega žolė. Šįkart ugnis siautėjo arčiau jūros, kopose.

Gaisro metu išdegė maždaug penkių arų plotas, kuriame ugnis sunaikino kopų apsauginius kalnapušių žabus, krūmus ir žolę.

Kol kas draudimo eiti į Smiltynės mišką skelbti neketinama. Bet tai yra vienas veiksmingesnių būdų išvengti galimo gaisro.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus viršininko Mariaus Poimanskio, kol kas draudimo eiti į Smiltynės mišką skelbti neketinama. Bet tai yra vienas veiksmingesnių būdų išvengti galimo gaisro.

„Gaisrininkai, policininkai, miškininkai ir mūsų darbuotojai miškuose dirba prevencinį darbą. Mūsų darbuotojai stovi prie kelto ir dalija lankstinukus“, – paaiškino M. Poimanskis.

Nuo antradienio Klaipėdos rajono mero potvarkiu paskelbta savivaldybės lygio ekstremalioji situacija visoje rajono teritorijoje. Klaipėdoje tokia situacija dar neskelbiama.

Savivaldybės tinklalapyje klaipėdiečiai ir miesto svečiai, taip pat ir Smiltynės gyventojai raginami laiką gamtoje leisti ypač atsakingai, o užsidegus žolei nedideliame plote užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis ar užtrypiant ją kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu.

Sinoptikai žada, kad jau šios savaitės pabaigoje prapliups trumpi lietūs.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS