Pakeliui į ligoninę – trauma | kl.lt

PAKELIUI Į LIGONINĘ – TRAUMA

Garbaus amžiaus klaipėdietė greitosios medicinos pagalbos automobiliu vežama į ligoninę vos išsaugojo sveikus kaulus. Po tokios kelionės dėl patirtos traumos moteris buvo priversta dvi savaites gydytis sumušimus.

Garbaus amžiaus klaipėdietė greitosios medicinos pagalbos automobiliu vežama į ligoninę vos išsaugojo sveikus kaulus. Po tokios kelionės dėl patirtos traumos moteris buvo priversta dvi savaites gydytis sumušimus.

Kraujo spaudimas pribloškė

79-erių Zuzana Stasė Bertaševič net neįtarė, jog gali taip skaudžiai susižeisti jau būdama medikų rankose.

Paaiškėjo, kad traumą klaipėdietė patyrė dėl to, kad medikai ligonės neprisegė saugos diržu ir ši, susidarius avarinei situacijai, žnektelėjo ant automobilio grindų.
Žvejybos uosto rajone gyvenanti moteris dėl aukšto kraujospūdžio nužingsniavo į artimiausią vaistinę, kur paprašė vaistų.

"Vaistininkė pamatavo spaudimą ir nustėro pamačiusi, kad matuoklis rodė 240 ribą. Aš paprašiau kokių nors vaistų, tačiau ji patarė tuojau pat iškviesti greitąją medicinos pagalbą, nes man gali grėsti insultas", – pasakojo pensininkė.

Vaistininkių iškvietimą priėmė privačios Vladimiro Budanovo greitosios medicinos pagalbos ekipažas.

"Aš taip nenorėjau važiuoti, tai paprašiau, kad mane namo parvežtų. Bet atvykę medikai patikino, kad su tokiu aukštu spaudimu aš privalau važiuoti į ligoninę, nes, jei kas nors atsitiktų, jie dar ir kalti liktų", – prisiminė Z.S.Bertaševič.

Mašinoje – smūgis

Buvo nuspręsta nesveikuojančią moterį gabenti į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

"Įlipau į mašiną, mane pasodino, tačiau pavažiavus vos pusę kilometro automobilio vairuotojas staiga ėmė stabdyti. Aš taip kritau, pamaniau, kad stuburas sulūš. Taip skaudėjo, jog dvi savaites teko gydytis ir vartoti nuskausminamuosius", – tikino moteris.

Pensininkė tik spėjo išgirsti, kaip vairuotojas sušuko, kad kažkoks automobilis jam išdygo prieš pat nosį.

Moteris pasakojo, kad nugabenę ją į ligoninės priėmimo skyrių greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, vos įstūmę vežimėlį pro duris, iš ligoninės dingo nieko nepasakę.

"Priėmimo skyriaus gydytojai stebėjosi, kad niekas iš ekipažo net neprasitarė, jog pakeliui patyrėme traumą, nors atvežta buvau dėl aukšto spaudimo", – stebėjosi klaipėdietė.

Ligonė įtaria, kad ekipažas skubėjo dėl kitų priežasčių.

"Gal jiems ir nepatogu buvo pasakyti, kad pakeliui ligonį sužalojo, o gal ir patys skubėjo savo traumas tvarkyti? Girdėjau, kad felčerė labai smarkiai pati petį susitrenkė, gal buvo važiuojama jai suteikti pagalbą?" – svarstė pensininkė.

Z.S.Bertaševič ligoninėje paaiškino, į kokią situaciją pateko, ir paskambino dukrai, kad ši atvažiuotų jos pasiimti.

"Mama juk 79-erių, po tokios traumos galėjo lūžti kaulai. Tikrai buvo baisu, kad ji nebūtų patyrusi kokių nors rimtų sužalojimų, todėl paprašėme atlikti rentgenogramą. Laimei, paaiškėjo, kad kaulai nelūžo", – pasakojo nukentėjusiosios dukra Elena Koržova.

Saugojo vienintelį inkstą

Medikai moteriai diagnozavo labai smarkų dubens sutrenkimą, garbaus amžiaus klaipėdietei net buvo pasiūlyta pasilikti ligoninėje gydymui.

"Dabar gailiuosi, kad atsisakiau, nes tikrai sunkiai gijau. Dėl didelio skausmo teko leisti nuskausminamuosius vaistus, dėti šaltus kompresus, ilgokai negijo žaizda. Aš nežinau, ant ko nukritau, bet smūgio būta tikrai stipraus", – pasakojo pensininkė.

Moteris tik dėkojo likimui, kad krito ant dešinio šono.

"Neturiu vieno inksto, gyvenu tik su kairiu, tad jei aš būčiau jį sutrenkusi, nežinia, kuo viskas būtų pasibaigę", – kalbėjo Z.S.Bertaševič.

Pensininkė tikino nelabai pykstanti ant greitosios pagalbos medikų.

"Nekaltinu aš jų, gal tai atsitiko visai dėl kito vairuotojo kaltės. Tik kodėl jie ligoninėje nutylėjo tokį incidentą, kuris nutiko pacientui? Bet svarbu, kad viskas gerai baigėsi", – teigė senolė.

Medikė petį gydo namuose

Paaiškėjo, kad ne tik pensininkei teko gydytis po to incidento. Nedarbingumo pažymėjimą teko imti ir ligonę vežusiai felčerei, kuri gydosi peties traumą namuose.

Privačios medicinos pagalbos vadovas Vladimiras Budanovas tikino, kad pripažįsta medikų klaidą, ir apgailestavo dėl įvykio.

"Mūsų klaida, kad ligonis priverstinai nebuvo prisegtas. Automobilyje yra vieta, kur ligonis gali važiuoti sėdėdamas. Paklausus, ar reikėtų ją prisegti diržu, moteris kategoriškai atsisakė. Reikėjo nenusileisti, o prisegti ligonį, kad būtų saugu", – tikino V.Budanovas.

Medikų automobilį vairavo ne pirmus metus dirbantis vairuotojas. Tačiau vairuotojui teko staiga stabdyti mašiną dėl kito chuliganiškai vairavusio vairuotojo.

"Brigados automobilis važiavo įjungtais garsiniais ir šviesos signalais. Kokiu asilu reikia būti, kad į galvą šautų aplenkti greitosios automobilį ir jam prieš pat nosį stabdyti? Jei ne mūsų vairuotojo patirtis, galėjo būti ir daugiau sužeistųjų", – piktinosi V.Budanovas.

Medikų automobilis galėjo taranuoti šį prieš pat nosį atsiradusį automobilį ir net kliudyti kitus eismo dalyvius.

"Situacija tikrai nejuokinga, juk tokie kelių erelio veiksmai galėjo atnešti ir daugiau žalos. Mūsų automobilis – aukštas, sunkus, jį ne taip lengva sustabdyti", – kalbėjo V.Budanovas.

"Per 20 metų to nėra buvę"

V.Budanovas pasakojo, kad medikų brigados ne sykį buvo patekusios į avarijas, tačiau tik pirmą kartą nukentėjo gabenamas ligonis.

"Per 20 metų to dar nėra buvę. Tačiau aplamdytas mašinas ne kartą teko remontuoti", – pripažino vyras.

V.Budanovas abejojo, ar pasikeis lietuvių vairuotojų kultūra, nes keliuose tapo įprasta nereaguoti į specialiųjų tarnybų automobilius, važiuojančius įjungtais signalais.

"Juk pagal taisykles privalu sustoti kelkraštyje ir praleisti policijos ar medikų ekipažus. Yra buvę, kai važiuoja jaunuolis, visu pajėgumu įjungęs muzikos stiprintuvą, ir net nežiūri, kad atskuba medikų automobilis", – pastebėjo V.Budanovas.

Jis tikino, kad šiuo atveju atsakomybės vertėtų pareikalauti iš avaringą situaciją sukėlusio vairuotojo.

"Šis vairuotojas ne tik neturėjo teisės aplenkti ir sustoti priešais, bet privalėjo iš viso pasitraukti į šoną ir sustoti. Labai gaila, tačiau niekas nespėjo įsidėmėti tos mašinos numerio. Tokiems ereliams turi būti griežtinama atsakomybė", – piktinosi V.Budanovas.

Komentaras

Ramūnas Šideikis
Klaipėdos apskrities Kelių policijos biuro viršininkas

Specialiojo autotransporto, kuris pažymėtas garsiniais ir mėlynos-raudonos spalvos švyturėliais, nepraleidimas, nesustojimas, kaip to reikalauja taisyklės, užtraukia baudą nuo 200 iki 400 litų arba teisės vairuoti automobilį atėmimą nuo 2 iki 4 mėnesių. Tačiau jei vairuotojas elgėsi chuliganiškai, jam gresia kur kas didesnė bauda. Už chuliganišką vairavimą gresia nuo 1 iki 2 tūkst. litų bauda su teisės vairuoti atėmimu nuo 1 iki 2 metų. Šioje situacijoje kalbama apie elementarų vairuotojų mandagumą. Visame pasaulyje vairuotojai suvokia, kad ne be reikalo specialiosios tarnybos skuba įjungtais garso ir šviesos signalais, tik pas mus vairuotojai nelabai suvokia, kad privalu tokiems automobiliams duoti kelią.

GALERIJA

  • Pamoka: po Z.S.Bertaševič ištikusios nelaimės uostamiesčio medikai sugriežtino vidaus tvarkas, kuriomis nurodyta privalomai sekti ligonius greitosios medicinos pagalbos automobiliuose.
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

tai as

o prie to, kad pazintum, kaip greitoji atrodo

tai as

o prie to, kad pazintum, kaip greitoji atrodo

Kristina USA

O vis del to kokiu idijotu salis. Kokioje Amerikoje butu taip atsitike butu mociute milijoniere. O,kad Klaipedoje tai .....! Bet ,kad atveztu ir paaiskintu kas atsitiko.Tai ne numete ir pabego.Man slykstu net darosi.WOW
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS