Darbuotojų nuomos įmonę turintis Nyderlandų pilietis kaltinamas apgaulinga apskaita | kl.lt

DARBUOTOJŲ NUOMOS ĮMONĘ TURINTIS NYDERLANDŲ PILIETIS KALTINAMAS APGAULINGA APSKAITA

  • 1

Lietuvoje gyvenantis ir įmonę turintis Nyderlandų pilietis bus teisiamas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Prokuratūra teigia, kad ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma leidžia manyti, kad Nyderlandų pilietis Lietuvoje vystė darbuotojų nuomos verslą. Užsienietis verslininkas įdarbindavo žmones savo įmonėje ir siūlydavo jiems darbą tose įmonėse, su kuriomis bendradarbiavo.

Įtariama, kad kaltinamasis buhalterinėje apskaitoje įrašydavo tikrovės neatitinkančias ūkines operacijas. Pavyzdžiui, buvo imituojama, kad darbuotojai vyksta į komandiruotes, o už jas jiems mokami dienpinigiai. Nors komandiruočių nebuvo, darbuotojams už jas buvo išmokėta daugiau nei tūkstantis eurų.

Ikiteisminį tyrimą atlikusių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnų duomenimis, taip buvo elgiamasi siekiant mokėti mažiau mokesčių, mat apskaičiuotas atlyginimas apmokamas didesniais mokesčiais.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis veikė per bendrovės apskaitą tvarkiusį kitos įmonės įgaliotą asmenį, nesuvokusį nusikalstamų veiksmų pobūdžio.

Kaip įtariama, Nyderlandų pilietis, bendrovės apskaitą tvarkiusiam asmeniui taip pat nepateikė duomenų apie 7 bendrovės darbuotojams išmokėtus atlyginimus. Dėl šių priežasčių į įmonės darbo užmokesčio žiniaraščius neįtrauktos ir apskaitos dokumentais nepagrįstos ūkinės operacijos, siekiančios 5 tūkstančius 124 eurus.

Dėl tokių įmonės direktoriaus, kaltinamo apgaulingu apskaitos tvarkymu, veiksmų, nuo 2015 m. liepos iki 2016 m. pabaigos, iš dalies negalima įmonės veiklos, jos turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

Užsieniečiui verslininkui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Valstybei mokėtinų mokesčių suma siekia 2888 eurus, tad vyrui iškelta ir administracinio nusižengimo byla. Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 187 straipsnį jam gresia bauda nuo 5 šimtų iki 6 tūkstančių eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

o

blin, galvojau bus stambi afiora. o cia tik 5 000 ;/

SUSIJUSIOS NAUJIENOS