Europa ir D. Trumpas bendros pozicijos dėl Rusijos dar neturi | kl.lt

EUROPA IR D. TRUMPAS BENDROS POZICIJOS DĖL RUSIJOS DAR NETURI

  • 0

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad ketvirtadienį per derybas su JAV vadovu Donaldu Trumpu (Donaldu Trampu) nepasiekta jokios „bendros pozicijos“ dėl Rusijos.

D. Trumpas dėl galimų savo komandos ryšių su Maskva patiria didelį spaudimą Jungtinėse Valstijose.

D. Tuskas kartu su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude'u Junckeriu (Žanu Klodu Junkeriu) dar kalbėjo apie laisvosios prekybos ir Paryžiaus klimato sutarties, kurias D.Trumpas vertina itin skeptiškai, naudą.

Šie klausimai „tebėra atviri“, sakė JAV prezidentas, nors vienas ES pareigūnas pranešė, kad sutarta suformuoti ES ir JAV prekybos klausimų darbo grupę.

„Nesu 100 procentų įsitikinęs, kad šiandien mes – ponas prezidentas ir aš – galime sakyti, jog turime bendrą poziciją dėl Rusijos“, – sakė D. Tuskas po susitikimo su JAV prezidentu ES būstinėje Briuselyje.

„Nors, kai kalbama apie konfliktą Ukrainoje, atrodo, kad mūsų pozicijos sutampa“, – sakė jis, regis, turėdamas galvoje sankcijas Rusijai, kurios jai buvo įvestos už Krymo aneksiją ir paramą prorusiškiems separatistams Ukrainos rytuose.

Neįprastai aštrios buvusio Lenkijos premjero pastabos nuskambėjo tokiu metu, kai D. Trumpas namuose patiria didžiulį spaudimą dėl kaltinimų, esą Rusija kišosi į pernai vykusią JAV prezidento rinkimų kampaniją, siekdama padidinti jo šansus laimėti.

JAV savo ruožtu „išsakė susirūpinimą, kad dėl „Brexit“ Jungtinėsė Valstijose bus prarasta darbo vietų, sakė ES šaltinis.

Anksčiau D. Trumpas sakė palaikąs britų sprendimą trauktis iš ES ir pažymėjo, kad tai bus naudinga tiek Jungtinei Karalystei, tiek Bendrijai.

J.-C. Junckeris, kurio vadovaujama Komisija yra atsakinga už prekybos reikalus, „primygtinai ragino stiprinti prekybinį bendradarbiavimą, naudingą abiems pusėms“, sakė ES vykdomosios valdžios institucijos atstovė spaudai.

Šios derybos buvo surengtos naujojoje ES būstinėje „Europa“ Briuselyje, kur vėliau ketvirtadienį vyks NATO viršūnių susitikimas.

Prieš derybas J.-C. Junckeris ir D. Tuskas pamėgino supažindinti JAV prezidentą, kuris nevengia aštriai kritikuoti ES, su sudėtinga institucine bloko struktūra.

„Žinote, pone prezidente, ES mes turime du pirmininkus“, – sakė D. Tuskas Amerikos prezidentui, kai jie prieš derybas sustojo papozuoti bendrai nuotraukai.

„Vienu per daug“, – papokštavo J.-C. Junckeris.

Netrukus prie jų prisijungė Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani (Antonijus Tajanis) ir ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini (Federika Mogerini), taip pat JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas (Reksas Tilersonas), gynybos sekretorius Jimas Mattisas (Džimas Matisas) bei patarėjas ekonomikos klausimais Gary Cohnas (Garis Konas).

D. Trumpo susitikimas su D. Tusku ir J.-C. Junckeriu yra tam tikras diplomatinis laimėjimas ES, kurios diplomatai pridėjo nemažai užkulisinių pastangų, kad jis įvyktų.

GALERIJA

  • Donaldas Tuskas <span style=color:red;>(dešinėje)</span> ir Donaldas Trumpas <span style=color:red;>(kairėje)</span>
  • Donaldas Tuskas <span style=color:red;>(dešinėje)</span> ir Donaldas Trumpas <span style=color:red;>(kairėje)</span>
  • Europa ir D. Trumpas bendros pozicijos dėl Rusijos dar neturi
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS