Per išpuolį prieš žurnalistus Paryžiuje žuvo 12, sužeista 11 žmonių | kl.lt

PER IŠPUOLĮ PRIEŠ ŽURNALISTUS PARYŽIUJE ŽUVO 12, SUŽEISTA 11 ŽMONIŲ

  • 4

Paryžiuje per trečiadienio išpuolį prieš satyrinį savaitraštį „Charlie Hebdo“ žuvo 12 žmonių, sužeista 11, keturi iš jų sužeisti sunkiai, sakė vyriausiasis prokuroras per spaudos konferenciją.

Užpuolikai šaukė „Allahu Akbar“ („Dievas (visų) didesnis“) bei sakė norėję „atkeršyti už pranašą“, šturmuodami savaitraščio redakciją, patvirtino prokuroras Francois Molinsas (Fransua Molensas).

Tarp žuvusiųjų yra leidinio redaktorius Stephane'as Charbonnier (Stefanas Šarbonjė) ir trys karikatūristai – Jeanas Cabut (Žanas Kabiu), Georges Wolinski (Žoržas Volinskis) ir Bernard'as Verlhacas (Bernaras Verljakas), slapyvardžiu Tignous (Tinju).

Šis išpuolis tapo daugiausiai žmonių gyvybių nusinešusia teroro ataka per pastaruosius 40 metų.

Vienas tyrimui artimas šaltinis sakė, kad du vyrai, „ginkluoti Kalašnikovo (automatu) ir raketiniu granatsvaidžiu“, šturmavo pastatą Paryžiaus centre ir kad „įvyko susišaudymas su apsaugininkais“.

Šaltinis pridūrė, kad po atakos užpuolikai pagrobė vieną automobilį ir sprukdami parbloškė vieną pėsčiąjį. Pasak jo, per ataką žuvo du policininkai.

Televizija iTELE citavo vieną liudininką, kuris esą stebėjo tą incidentą iš gretimo pastato sostinės centre.

„Maždaug prieš pusvalandį juodus gobtuvus užsimaukšlinę du vyrai įžengė į pastatą, ginkluoti kalašnikovais, – sakė televizijos pašnekovas Benoit Bringer (Benua Brinžė). – Po kelių akimirkų išgirdome daug šūvių.“

Vienas Paryžiaus policijos profsąjungos pareigūnas sakė, kad tarp žuvusiųjų buvo bent vienas žurnalistas, o trys policininkai buvo sužeisti. 

Televizijos reportažuose matėsi tragedijos vietoje sutelktos stiprios policijos pajėgos, kulkomis suvarpyti langai ir neštuvais išnešami žmonės.

Pasak vieno policijos šaltinio, užpuolikai šaukė „Mes atkeršijome už Pranašą!“, turėdami omenyje musulmonų pranašą Muhammadą (Muhamadą).

Vaizdo įraše, nufilmuotame vyro, tuo metu buvusio ant gretimo pastato stogo, girdima, kaip užpuolikai šaukia „Allahu Akbar“ („Dievas (visų) didesnis“) ir įnirtingai šaudo.
Kol kas neaišku, kas nutiko užpuolikams.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) patvirtino, kad išpuolis „Charlie Hebdo“ redakcijoje yra teroro aktas ir kad šalyje „pastarosiomis savaitėmis“ buvo užkirstas kelias kelioms kitoms atakoms.

„Tai teroristinė ataka – dėl to nėra jokių abejonių“, – žurnalistams sakė F.Hollande'as, tuojau po to išpuolio atvykęs į tragedijos vietą.

Prezidentas pridūrė, kad buvo įvykdytas „nepaprastai barbariškas aktas“, taip pat sušaukė nepaprastąjį ministrų kabineto posėdį.

F.Hollande'as paragino laikytis „nacionalinės vienybės“, o vyriausybė Paryžiuje ir jo apylinkėse paskelbė aukščiausio laipsnio parengtį ir sustiprino saugumo priemones maldos namuose, parduotuvėse, žiniasklaidos biuruose bei transporto sistemoje.

„Charlie Hebdo“ pagarsėjo 2006 metų vasarį, kai perspausdino musulmonų pranašą Muhammadą (Muhamadą) vaizduojančią karikatūrą, iš pradžių paskelbtą Danijos dienraščio „Jyllands-Posten“. Tas žingsnis išprovokavo musulmonų įtūžį visame pasaulyje.

Satyrinio leidinio biuras jau buvo tapęs užpuolikų taikiniu 2011-ųjų lapkritį, kai į pastatą buvo mestas Molotovo kokteilis. Tas išpuolis buvo įvykdytas, kai savaitraštis paskelbė kitą Muhammado karikatūrą ir „pakoregavo“ vieno savo numerio pavadinimą – „Charia Hebdo“, turėdamas omenyje griežtą islamo teisę (šariatą).

Nors buvo paduotas į teismą dėl įtariamo antirasistinių įstatymų pažeidimo, „Charlie Hebdo“ toliau spausdino prieštaringai vertinamas pranašo karikatūras.

2012 metais buvo paskelbta apsinuoginusį Muhammadą vaizduojančią karikatūrą, kai keliose šalyse vyko protestai dėl Jungtinėse Valstijose sukurto mažo biudžeto filmo „Musulmonų nekaltumas“ (Innocence of Muslims), esą įžeidžiančio pranašą.

Per tuos neramumus Prancūzijos mokyklos, konsulatai ir kultūros centrai, veikiantys 20 musulmoniškų šalių, buvo trumpam uždaryti, baiminantis atsakomųjų atakų.

Leidinio redaktorius Stephane'as Charbonnier (Stefanas Šarbonjė), kurį ne kartą buvo grasinta nužudyti, gyvena saugomas policijos.

Ši ataka buvo įvykdyta tą pačią dieną, kai vienas garsus prancūzų rašytojas išleido knygą, kurioje vaizduoja, kaip Prancūzijos prezidentu pirmąkart išrenkamas musulmonas.

„Charlie Hebdo“ šios savaitės numerio pirmajame puslapyje buvo paskelbta tos knygos autoriaus Michelio Houellebecqo (Mišelio Velbeko) nuotrauka. Jo naujausiame romane „Pasidavimas“ (Soumission) vaizduojama sukrečianti Prancūzijos netolimos ateities vizija: islamiška vyriausybė, moterys su skaromis ir šydais, Sorbonos universitetas pervardytas Paryžiaus Sorbonos islamo universitetu.

Daugelio nuomone, ta knyga atspindi didėjantį nerimą tarp Prancūzijos piliečių nemusulmonų dėl imigracijos ir didėjančios islamo įtakos visuomenėje.

Vatikanas pasmerkė „pasibjaurėtiną“ šaudymą radikalaus islamizmo kritika pagarsėjusio Prancūzijos satyrinio savaitraščio redakcijoje.

„Tai dvigubas smurto aktas, pasibaisėtinas, nes jis įvykdytas prieš žmones ir prieš spaudos laisvę“, – pareiškė Vatikano atstovo pavaduotojas tėvas Ciro Benedettini (Čiras Benedetinis).

Jis pridūrė, jog popiežius Pranciškus vėliau trečiadienį turėtų asmeniškai pasmerkti šį išpuolį savo laiške Paryžiaus arkivyskupui.

B. Obama pasmerkė „šiurpų“ išpuolį

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) trečiadienį pasmerkė „šiurpų šaudymą“, pavadindamas jį „teroro aktu“ ir pažadėdamas Jungtinių Valstijų pagalbą.

„Mes susisiekėme su Prancūzijos pareigūnais ir aš nurodžiau savo administracijai suteikti visokeriopą pagalbą, kurios reikia, kad šie teroristai stotų prieš teisingumą“, – pareiškė JAV vadovas. 

B.Obama paragino mintimis ir maldomis būti su Prancūzijos, „seniausios Amerikos sąjungininkės“, žmonėmis. Pasak jo, Prancūzija ir Paryžius, kuriame buvo įvykdytas šis išpuolis, pergyvens „neapykantos kupiną šių žudikų viziją“.

Rusijos prezidentas pareiškė užuojautą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė užuojautą žuvusiųjų per teroro aktą Paryžiuje artimiesiems, sakė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Prezidentas Putinas dėl tragiškų įvykių Paryžiuje, kur per teroristinį išpuolį žuvo daug žmonių, reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų giminėms ir artimiesiems, taip pat paryžiečiams ir visiems prancūzams, – nurodė D.Peskovas. – Maskvoje ryžtingai smerkiamas terorizmas visomis jo apraiškomis“.

„Rusijoje visada laikyta ir laikoma, kad nė viena šalis pasaulyje negali efektyviai kovoti su terorizmu pavieniui. Ši kova gal būti efektyvi tik nuodugnios tarptautinės strateginės partnerystės forma“, – pabrėžė jis.

Mažiausiai 12 žmonių, tarp jų du policininkai, žuvo trečiadienį, kai du Kalašnikovo automatais ir raketiniu granatsvaidžiu ginkluoti užpuolikai įsiveržė į Prancūzijos satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakciją.

Tarp nušautųjų yra vyriausiasis redaktorius ir trys karikatūristai.

Kataras griežtai pasmerkė islamistų išpuolį

Kataras trečiadienį „griežtai“ pasmerkė įtariamų ginkluotų islamistų išpuolį Paryžiaus savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje, kur žuvo 12 žmonių.

„Tokie veiksmai prieš beginklius civilius gyventojus prieštarauja visiems moralės principams ir žmogiškosioms vertybėms“, – sakoma Kataro užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Doha, kuri yra kaltinama radikalių islamistų grupuočių tokiose arabų šalyse kaip Libija ir Sirija rėmimu, išreiškė užuojautą Prancūzijos vyriausybei ir aukų artimiesiems.

 

 

 

 

GALERIJA

  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
  • Išpuolis Paryžiuje – dėl karikatūros
AFP, Reuters nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Net

ir cia sugebejo "jankis" pridergti.

jankis

kuom skiriasi alax axbar nuo slava ukraine,arba nuo landzbergis,tai tas pats fašizmas

piktas

Neteko girdeti kad katalikai kokioje nors islamiskoje valstybeje saukdami "garbe Jezui Kristui" saudytu ar sprogdintu niekuo detus zmones. Jeigu musulmonams zudynes Alacho vardu priimtina ir naturalu, lai nesdinasi is Europos. Tai perspejimas Lietuvos valdziai. Jokiu pretekstu neisileiskime i valstybe musulmonu. Is ju susilauksime tik smurto ir netolerancijos kaip Prancuzijoje, Vokietijoje ar Anglijoje.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS